reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 trymestr- jak się czujecie?

Mnie też drętwieją i puchną dłonie, zwłaszcza palce. Od półtora tygodnia biorę luteinę dopochwową i czuję się strasznie. Nie wiem czy to wpływ leku, ale mam okropne bóle brzucha, jeszcze gorsze niż jak pojechałam do szpitala. Boli mnie jak przy @ tylko mocniej, no i oczywiście kilka razy dziennie skurcze bolesne, ale jeszcze nie regularne. Jak myślicie czy ból brzucha może być spowodowany zbyt dużą dawką progesteronu? Luteinę biorę 2 razy dziennie po 2 tabletki.
 
reklama
cale szczescie ze do porodu zostalo juz tak malo . Ja sie juz malo nie wsciekne z recami - od 2 tygodni albo i lepiej mi dretwieja , czucia prawie brak , nie puchna ale dretwieja . Zastanawiam sie co by tu mozna zrobic zeby chociaz na jakis czas zelzalo ( nawet na klawiaturze mi zle pisac ) . Na opuchniete nogi ( a glownie stopy ) mi pomaga moczenie w letniej , prawie chlodnej wodzie z dodatkiem soli kuchennej a potem wmasowuje VENO SPRAY - to jest taka pianka musujca , cos jak pianka do golenia . Jest o niebo lepiej . Moze by i rece tak moczyc w slonej wodzie ? tylko juz nie smarowac tym sprayem ...?

KObitki trzymajcie sie bo juz blizej jak dalej i lada dzien bedzie po wszystkim . Zaczna sie inne schody ........ ;)
 
Evika - mam ten sam spray na stopy - rewelacja! Bardzo mi pomógł jak były upały. Co do puchnięć i drętwienia... może jakieś ćwiczenia? Ja 2 razy w tygodniu ćwiczę po godzinie w domu na zajęciach sr, trochę w domu i ani kręgosłup mnie nie boli, ani nic nie drętwieje - może to i zasługa rozciągania mięśni?
Ja nie narzekam - czuję się w miarę OK - jak na ten stan oczywiście ;-) Pogoda się zmieniła, nie ma już takiego gorąca i od razu lepiej mi się oddycha, mam więcej energii i mogę jeszcze pochodzić z brzuchem 2 miesiące ;-) Chociaż oczywiście jest już trochę ciężkawo.
 
Oj bidulki z tymi opuchliznami!
Mnie to jakos ominęło w tej ciąży mimo upałów nie cierpiałam na opuchniecia w ogóle. Za to mam straszne bóle w pachwinach i drętwienie nóg, az nawet po domu jest mi ciezko chodzic nieraz, ale naprawde musimy jeszcze troszke wytrzymac...ja tylko dwa tygodnie, moze nawet krócej?
 
Evika - u mnie na sr, fizjoterapeutka polecala , ze na dretwiejace dlonie pomagaja kapiele na przemian...czyli do jednej miski wlewasz zimna wode i najlepiej wrzucasz tam jeszcze lod, a do drugiej goraca, na tyle oczywiscie na ile bedziesz w stanie wytzrymac i wkladasz lapki do zimnej na 30sek, a potem na kolejne 30 sek do goracej i tak dlugo jak dasz rade...chodzi o to zeby pobudzic maksymalnie krazenie...ja nie probowalam, bo mi rece dretwieja tylko rano w lozku, a wtedy nie chce mi sie z miseczkami latac;)ale jak bardzo cierpisz, sprobuj, moze akurat...?
 
alcia81 - na stowe wyprobuje , napewno juz gorzej byc nie moze , anoz pomoze :))) Mogli by mi pazury powydzierac i nic bym nie czula .
teraz przez pare dni ma byc chlodniej - suuuuper :)))
 
jak tak czytam to normalnie wam współczuję ja poza zgaga i spuchniętymi rękami i nogami czuję się świetnie opuchlizna mi nie dokucza poza tym że nie mieszczę się w obuwie:)
 
A ja dzis jak wstałam wyglądałam jak mały prosiaczek twarz napuchnięta, nogi o rękach nie wspomne teraz troche z twarzy zeszło ale i tak jest paskudnie...
 
Ja na dzień przed prawdopodobnym porodem czuje się jak na ciąże super. Zero puchnięcia, drętwienia, zgag...
Tylko z rańca muszę zjeść jakieś węglowodany bo jest mi niedobrze.
Czasami wieczorem swędzą mnie stopy a tak to nawet kręgosłup mnie bol chyba mniej niż przed "zajściem".
Mogla bym tak pochodzic jeszcze troche gdyby nie skurcze.
Nie mam też nigdzie żadnych nowych rozstępów (mam te z poprzedniej ciąży) a jedyny kosmetyk który stosowałam to peeling z mielonego siemienia lnianego. Trzecia ciąża może być cool... :) Tylko obawiam sie, że po porodzie duzo gorzej będzie.
 
reklama
Ja wczoraj po półtora tygodniowym leżeniu w domu wyszłam z mężem na mały spacerek i bardzo się zdziwiłam kiedy ubierając buty okazały się za małe. Chyba mi opuchlizna w stopy poszła :)
 
Do góry