reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 cykl starań i nic

Dołączył(a)
6 Październik 2018
Postów
6
Hej, jestem podłamana, staramy się już 4 cykl i nic nie wychodzi :(, już nie wiem czy prawidłowo obliczam dni płodne bo mam @ nieregularne sierpień @ 1 dzień 8 sierpnia, kolejna @ 13 września, to ile trwa mój cykl?
 
reklama
Proszę się nie martwić 4 cykle to nic ja w drugą ciążę zaszłam dopiero po 7 miesiącach starań a do roku podobno jest norma. Jeśli mam polecić to też zastanawiałam się kiedy mam owulację nawet korzystałam z kalkulatora w Internecie. I w końcu pomyślałam, że spróbuje testów owulacyjnych. Kupiłam takie zwykłe tanie na allegro 30 pasków i testowałam miesiąc i się okazało, że mam owulacje 3 dni później niż liczyłam i jakimś cudem udało się za pierwszym razem :D Jeśli nie wychodzi warto sprawdzić sobie poziom hormonów odpowiedzialnych za owulację. Powodzenia nie ma co się martwić na zapas i życzę owocnych starań;)
 
Hej, jestem podłamana, staramy się już 4 cykl i nic nie wychodzi :(, już nie wiem czy prawidłowo obliczam dni płodne bo mam @ nieregularne sierpień @ 1 dzień 8 sierpnia, kolejna @ 13 września, to ile trwa mój cykl?
Ten cykl trwał 36 dni, ale skoro masz nieregularne to może być ciężko ustalić dni płodne. Kup sobie testy owulacyjne i sprawdzaj. 4 miesiące starań to jeszcze nie tak długo.
 
A ja polecam monitoring owulacji u lekarza. Dzięki temu zaszłam bardzo szybko w ciążę a miałam problemy ginekologiczne. Tym bardziej jak masz nieregularne cykle będziesz dokładnie wiedzieć kiedy jest owulacja :)
 
Hej, jestem podłamana, staramy się już 4 cykl i nic nie wychodzi :(, już nie wiem czy prawidłowo obliczam dni płodne bo mam @ nieregularne sierpień @ 1 dzień 8 sierpnia, kolejna @ 13 września, to ile trwa mój cykl?
Nie martw sie [emoji6] 4cykle to na prawde nie jest jeszcze tak dlugo [emoji6]
Ja polecam mierzenie temperatury i tworzenie wykresow [emoji6](sama mierzylam dlugi czas i poznalam juz swoj organizm dosc dobrze ze wiedzialam kiedy była owulacja, tylko u mnie zaskoczylo dopiero po roku jak przestalam mierzyć i sprawdzac wszystko [emoji6] )
Zdrowa para ogólnie do roku czasu powinna zajść w ciążę [emoji6] ale jesli sie martwisz to zrob podstawowe badania z krwi, zbadaj tarczyce [emoji6]
 
w 1 ciaze zaszłam po 6 latach staran ,dodam ze oboje jesteśmy zdrowi . W 2 ciaze zaszłam po prawie 3 latach .
u mnie niestety psychika robi burdel , bo jak tylko odpuściłam to hop i jestem
 
Potwierdzam, że 4 cykle to nie jest dużo. W każdym cyklu zdrowa para ma tylko 20-30% szans na ciążę, dlatego może to trwać rok i będzie to jak najbardziej normalne.
Rozumiem jednak tą niecierpliwość, sama taka byłam. Udało mi się zajść w ciążę w 6 cyklu a teraz staram się o drugie dziecko. 7 cykl i na razie nic. Zrobiłam badania i okazało się, że męża parametry nie są najlepsze. Kupiliśmy witaminy na poprawę i mam nadzieję, że niedługo się uda.
Polecam prowadzić wykres i obserwować swój cykl. Robię też testy owulacyjne, te najtańsze z allegro. Dzięki temu umiem wyznaczyć dni płodne i owulację prawie co do dnia. Korzystam z wykresu na portalu OF, nie wiem czy można go tu reklamować ;)

uVN6p1.png
 
Ja również polecam monitoring. Chodzisz do ginekologa na podgląd i on ci mówi kiedy bedzie owulacja. A jak się stresuje to może trzeba zrobić podstawowe badania tarczycy i prolaktyny
 
reklama
Jestem za tym zeby sie udac do lekarza. Nie tylko ty sama, ale z mezem. Tobie powinien zlecic podstawowe hormony, zrobic usg (wybralabym sie ok 14-16dc jesli masz dluzsze cykle), ocenic szanse na owuacje i przede wszystkim mezowi tez powinien zlecic badania nasienia. Nie ma co czekac na cud, byc.moze nie macie zadnych wiekszych problemow i za chwilke sie uda, ale jesli okaze sie, ze problemem jest slabe nasienie albo niedrozne jajowody to trzeba bedzie dzialac z pomoca medycyny - nie pisze to od razu o in vitro, ale suplementy, leki, moze jakis zabieg. Nie warto tracic czasu czekajac na cud, ja go zbyt duzo zmarnowalam.
 
Do góry