reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

500+ jedno?

Ja wchodzę bezpośrednio na ZUS i tam od razu wybieram to przez bankowość elektroniczną tam po prawej stronie.
W ogóle przez gov.pl nie wchodzę. Ale - albo nie umiem w tę ich stronę, albo nie wiem co ale ja np. nie mam daty przelewów 500+ rozpisanych na cały rok.
Więc trochę się zdziwiłam jak mi wpadło na początku miesiąca. Ciekawe tylko czy to już jest stała data czy będą płacić co miesiąc jak chcą. W sumie mi to ryba, ale dla wielu osób to raczej ma znaczenie.
I też zastanawiam jak oni ogarniają te wnioski, bo czytałam że ktoś złożył w marcu i decyzji i hajsu brak. A ja składałam w maju i po 4 dniach z czego dwa to był weekend miała decyzję pozytywną

Przechwytywanie.JPG
 
reklama
Ja wchodzę bezpośrednio na ZUS i tam od razu wybieram to przez bankowość elektroniczną tam po prawej stronie.
W ogóle przez gov.pl nie wchodzę. Ale - albo nie umiem w tę ich stronę, albo nie wiem co ale ja np. nie mam daty przelewów 500+ rozpisanych na cały rok.
Więc trochę się zdziwiłam jak mi wpadło na początku miesiąca. Ciekawe tylko czy to już jest stała data czy będą płacić co miesiąc jak chcą. W sumie mi to ryba, ale dla wielu osób to raczej ma znaczenie.
I też zastanawiam jak oni ogarniają te wnioski, bo czytałam że ktoś złożył w marcu i decyzji i hajsu brak. A ja składałam w maju i po 4 dniach z czego dwa to był weekend miała decyzję pozytywną

Zobacz załącznik 1416391
Podobno przez cały rok ma być wypłacane tak samo. Są różne terminy wypłat, ale jeśli został Ci przypisany teraz np. 10 dzień miesiąca, to co miesiąc będzie dokładnie w tym samym terminie (chyba że dzień wypłaty wypada w weekend, to będzie przed weekendem).
 
Dodzwonić się na infolinię ZUS graniczy z cudem, tzn da się ale trzeba swoje odczekać i najczęściej i tak się nic nie da dowiedzieć bo mówią to co widać w systemie czyli np że wniosek w trakcie rozpatrywania. Najlepiej iść do nich osobiście do biura obsługi jeśli chce się coś wyjaśnić.
 
Nie wiem co robię źle 🙈 walczę juz z tym 3 tydzien. Wchodzę tak samo jak Olka, przez zus. Wybieram opcje zaloguj przez bankowosc i ok, wpisuje hasla z banku i otwiera mi sie strona zus - zdefiniuj nowe haslo. I komunikat Jednorazowe hasło zostało wykorzystane. Nie będzie możliwe korzystanie z niego w przyszłości. Należy zmienić swoje hasło.
Wpisz nowe hasło i zatwierdź zmianę klikając przycisk "Zmień hasło".

I wymagaja loginu i podania hasla.
Oczywiście czego nie wpiszę, nic nie wchodzi 😁 dokladnie to samo mam kiedy chce sie zalogowac przez profil zaufany, identyczna sytuacja. Nie rozumiem, po co w takim razie logowac sie przez bank lub profil zaufany skoro i tak wymagaja logonu i hasla do pue.
 
Nie wiem co robię źle 🙈 walczę juz z tym 3 tydzien. Wchodzę tak samo jak Olka, przez zus. Wybieram opcje zaloguj przez bankowosc i ok, wpisuje hasla z banku i otwiera mi sie strona zus - zdefiniuj nowe haslo. I komunikat Jednorazowe hasło zostało wykorzystane. Nie będzie możliwe korzystanie z niego w przyszłości. Należy zmienić swoje hasło.
Wpisz nowe hasło i zatwierdź zmianę klikając przycisk "Zmień hasło".

I wymagaja loginu i podania hasla.
Oczywiście czego nie wpiszę, nic nie wchodzi 😁 dokladnie to samo mam kiedy chce sie zalogowac przez profil zaufany, identyczna sytuacja. Nie rozumiem, po co w takim razie logowac sie przez bank lub profil zaufany skoro i tak wymagaja logonu i hasla do pue.
próbowałaś z innej przeglądarki? Na tej stronie już byłas? To jest inna niż logowanie. Link do: PORTAL ZUSNPI - LOGOWANIE I REJESTRACJA

Ja kuz kilka lat mam konto na PUE więc nie pamiętam jak to było (mam login a na pewno w zusie w tym celu nie byłam)
 
Ja raz założyłam konto, na maila wpadł login. Loguje się wpisując login i hasło na str ZUS. Do zusu nie musiałam chodzic i potwierdzać. Zakładajac weryfikowałam bankowością elektroniczną. 500 wpadło jakoś na początku mies. Żebym nie weszła na konto to nawet bym nie wiedziała. Wcześniej miałam z końcem mies. Mi to różnicy nie robi, bo wszystko i tak wpłacam dzieciakom na ich konta.
 
Ja raz założyłam konto, na maila wpadł login. Loguje się wpisując login i hasło na str ZUS. Do zusu nie musiałam chodzic i potwierdzać. Zakładajac weryfikowałam bankowością elektroniczną. 500 wpadło jakoś na początku mies. Żebym nie weszła na konto to nawet bym nie wiedziała. Wcześniej miałam z końcem mies. Mi to różnicy nie robi, bo wszystko i tak wpłacam dzieciakom na ich konta.
Bo tak powinno byc, ze przychodzi login na email. Ale wlasnie chodzi o to ze nie przyszedl.
próbowałaś z innej przeglądarki? Na tej stronie już byłas? To jest inna niż logowanie. Link do: PORTAL ZUSNPI - LOGOWANIE I REJESTRACJA

Ja kuz kilka lat mam konto na PUE więc nie pamiętam jak to było (mam login a na pewno w zusie w tym celu nie byłam)
Tak bylam.
 
reklama
Z tym 500+ to są rozne jaja... Ja dopiero dostałam za maj, a zawsze 21 dnia miesosca dostawalam za miesiąc bieżący.
Aż sprawdziłam - u mnie podobnie wpadło z ZUS 2 czerwca, z zawsze było koło 10. dnia miesiąca.
@Aleksandra2296 A składałaś 2 wnioski? Bo na każdy okres składa się osobno, tj. pierwszy wniosek powinien obejmować okres od narodzin do 31 mają, a drugi od 1 czerwca.
 
Do góry