reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6tc brak pęcherzyka

Magda.Ka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Lipiec 2021
Postów
33
Cześć dziewczyny

Wg.obliczeń jestem w 6t6d ciąży. OM 18.06.2021,cykle 26dni.

Od ok.2 tyg.mialam delikatne plamienia,biorę duphaston,plamienia ustały.beta robiona chwilę po dniu spodziewanej miesiączki 18,po 48h 45.
Dziś byłam na wizycie prywatnej bo strasznie boli mnie brzuch z prawej strony,lekko plamie a wizyta u mojej lekarki dopiero w poniedziałek.
Na usg doktorka nie widziała w macicy pęcherzyka,endometrium 11mm,powiekszona macica i nic poza tym..w prawym jajniku podobno widzi ciałko żółte.. czy to możliwe?kazała odstawić duphason i czekać na okres..Myślicie że jeszcze coś może się pojawić?
czy to ciąża ektopowa?rano zrobie betę ale nie wiem co myśleć..
 
reklama
Wydaje mi się że jak to 6 tydzień to pęcherzyk powinien już być. Ale może ciąża jest jednak mlodsza ? Owulacja mogą się przesunąć. Najlepiej zrób betę i powtórz po 48h wtedy może będzie jakiś obraz sytuacji.
 
Jak dla mnie w 7 tc to już dużo więcej niż sam pęcherzyk powinien byc ,tym qrdziej przy 26 dc , beta tez nizutka, ja bym poszla do innego lekarza ,ale na najgorsze nastawila
 
Jestem załamana.. tymbardziej,że jestem po usunięciu lewych przydatków, miałam ropień jajnika:( Dziś ta doktorka praktycznie nic mi nie wytłumaczyła,usg też mi nie odpisała za dokładnie..dlaczego mnie tak strasznie boli z prawej strony,poza tym ciałko żółte w jajniku?teraz ? Jak?
 
Cześć dziewczyny

Wg.obliczeń jestem w 6t6d ciąży. OM 18.06.2021,cykle 26dni.

Od ok.2 tyg.mialam delikatne plamienia,biorę duphaston,plamienia ustały.beta robiona chwilę po dniu spodziewanej miesiączki 18,po 48h 45.
Dziś byłam na wizycie prywatnej bo strasznie boli mnie brzuch z prawej strony,lekko plamie a wizyta u mojej lekarki dopiero w poniedziałek.
Na usg doktorka nie widziała w macicy pęcherzyka,endometrium 11mm,powiekszona macica i nic poza tym..w prawym jajniku podobno widzi ciałko żółte.. czy to możliwe?kazała odstawić duphason i czekać na okres..Myślicie że jeszcze coś może się pojawić?
czy to ciąża ektopowa?rano zrobie betę ale nie wiem co myśleć..
Nie chcę cię martwić ale beta za niską jak na ten tydzień ciąży. Ja przy takiej niskiej becie miałam ciążę biochemiczną. Może też być pozamaciczna, jednak wtedy zazwyczaj beta jest właśnie wysoką plus brak pęcherzyka. Różne rzeczy się zdarzają, być może rzeczywiście ciążę masz młodszą, skonsultuje u innego gina. jeszcze....
 
Idź do innego lekarza. Wg mnie beta dość niska, może owulacja była później? W tym tygodniu przy dobrze obliczonym cyklu powinien być chyba już nawet zarodek. Zrób betę, to dużo wyjaśni.
 
Ja na Twim miejscu pojechałabym przebadać się na SOR, korzystając z tego, że jest weekend.
Jeśli miałaś zapalenie jajnika to CP jest bardzo prawdopodobna. To jest jedną z przyczyn.
Ja też miałam taką niskie betę przy CP w tym momencie ciąży.
Powodzenia!
 
Jestem załamana.. tymbardziej,że jestem po usunięciu lewych przydatków, miałam ropień jajnika:( Dziś ta doktorka praktycznie nic mi nie wytłumaczyła,usg też mi nie odpisała za dokładnie..dlaczego mnie tak strasznie boli z prawej strony,poza tym ciałko żółte w jajniku?teraz ? Jak?
Koniecznie zbadaj betę i idź do innego, dobrego lekarza 😘 Nie musi to oznaczać nic złego, ale moje doświadczenia z niską i rosnąca „bez szału” betą są kiepskie, a jednostronny ból może (nie musi) wskazywać na ciąże pozamaciczną. Nie można czekać w takim wypadku, trzeba wykluczyć. Jeśli nie możesz znaleźć dobrego lekarza, jedź z takim bólem na pogotowie. Trzymam mocno kciuki żeby wszystko było dobrze.
 
Jestem załamana.. tymbardziej,że jestem po usunięciu lewych przydatków, miałam ropień jajnika:( Dziś ta doktorka praktycznie nic mi nie wytłumaczyła,usg też mi nie odpisała za dokładnie..dlaczego mnie tak strasznie boli z prawej strony,poza tym ciałko żółte w jajniku?teraz ? Jak?
Ciałko żółte na jajniku wskazuje owulację więc nie ma w tym nic złego. Ból zwłaszcza mocny może wskazywać na pozamaciczna. Beta zdecydowanie za niska.
 
reklama
Nie chcę cię martwić ale beta za niską jak na ten tydzień ciąży. Ja przy takiej niskiej becie miałam ciążę biochemiczną. Może też być pozamaciczna, jednak wtedy zazwyczaj beta jest właśnie wysoką plus brak pęcherzyka. Różne rzeczy się zdarzają, być może rzeczywiście ciążę masz młodszą, skonsultuje u innego gina. jeszcze....
Przy pozamacicznej beta wcale nie musi być wysoka. U mnie wynosiła 15 i znaleziono zarodek w jajowodzie (podczas laparoskopii)
 
Do góry