reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6tydz. I brak pecherzyka...podejrzenie ciazy pozamacicznej

Niestety moja historia była dokładnie taka jak opisujesz. W 6+3 nic nie było widać, lekarz dał skierowanie na betę x2 i kazał przyjść za 10dni. 2dni później dostałam plamień i mocnego bólu z prawej strony, więc pojechałam na SOR. Po luteinie przeszło. Tydzień później na wizycie już u innego gin nie podobało mu się coś na jajniku, podejrzenie cp i skierowanie do szpitala. Potwierdzenie diagnozy i usunięcie jajowodu. Robiłaś betę? U mnie przyrost był zaledwie 44%
Życzę, żeby to jednak nie było to i okazało się, że późniejsza owu i dlatego jeszcze nie było widać. Ale sprawdź przyrost bety i jak będzie nieprawidłowy działaj od razu i nie dawaj się zbyć!
Trzymam kciuki!
Przykro mi. Niestety nie mam takiej możliwości tutaj w Anglii a laboratorium mam aż w Londynie...to kilka godzin ode mnie, dlatego lekarz powiedział ze poczekać dwa tyg. Wtedy wszystko się rozwiąże...chyba niewiele mi pozostało niestety. Mówił ze jeśli będę czuła ból mam odrazu jechac na pogotowie
 
reklama
Historie są rozne. Ja przeszłam CP ale miałam to szczęście że organizm sam ją usunął. Po prostu beta zaczęła spadać i dostałam krwawienia. Dodam że zorientowałam się w 6 tygodniu dopiero bo w terminie miałam wydawało mi się normalny okres. Dopiero jak dostałam dziwnych brazowych plamien to się zorientowałam.
Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze
 
Jak sama widzisz historie są różne. Więc nie powinnaś w ogóle brać ich pod uwagę. Szukaj innego lekarza lub może gdzieś prywatnie zrobić betę?
Dzięki jasani za odp. Rozumiem że każda historia inna ale pomyślałam że zapytam na forum innych czy mieli tez tak. Zobaczymy co przyniesie czas dla mnie. Pozdrawiam.
 
Dzięki jasani za odp. Rozumiem że każda historia inna ale pomyślałam że zapytam na forum innych czy mieli tez tak. Zobaczymy co przyniesie czas dla mnie. Pozdrawiam.
Osobiście drazylabym temat, ciąża pozamaciczna jest niebezpieczna, a w 6tc powinien już być pęcherzyk ciążowy, nawet jeżeli owu przesunęła się o dwa tygodnie.
Lekarz powinien poszukać ciąży w jajowodzie, znajdź takiego który zrobi ci USG.
 
Tak sie stresuje dziewczyny, w takich sytuacjach chciałabym być w Polsce. Tak bardzo się boję...oby było dobre zakończenie tej całej sytuacji. Dziękuję Wam bardzo za odp. Potrzebowałam z kims porozmawiać...biorę wciąż luteine, ten lekarz stąd(tez Polak) powiedział ze mam odstawić a ten w Polsce u którego sie lecze kazał brać, tragedia jakaś. Co gino to inna wizja, bądź tu spokojny.
 
Osobiście drazylabym temat, ciąża pozamaciczna jest niebezpieczna, a w 6tc powinien już być pęcherzyk ciążowy, nawet jeżeli owu przesunęła się o dwa tygodnie.
Lekarz powinien poszukać ciąży w jajowodzie, znajdź takiego który zrobi ci USG.
Właśnie jestem po usg. I do tego powiedział ze nie widzi lewego jajnika...więc skoro nie może znaleźć jajnika to może i ciąży?
 
Osobiście drazylabym temat, ciąża pozamaciczna jest niebezpieczna, a w 6tc powinien już być pęcherzyk ciążowy, nawet jeżeli owu przesunęła się o dwa tygodnie.
Lekarz powinien poszukać ciąży w jajowodzie, znajdź takiego który zrobi ci USG.
Niestety obawiam się, ze szukanie ciąży nie koniecznie może przynieść rezultat. W szpitalu robiono mi 4 razy USG na wszystkich możliwych najlepszych sprzętach i niczego nie znaleziono. Dopiero w trakcie zabiegu. Autorko postu; jeśli będziesz odczuwać silne bóle jedz prosto do szpitala jak powiedział Twój lekarz.
 
reklama
Hej Wam wszystkim...chcialabym tylko poinformować że niestety okazało się że mój przypadek należy do ciaz pozamacicznych z usuniętym jajowodem. 😔 dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i chęć rozmowy w ostatnich dniach...pozdrawiam.
 
Do góry