reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

9 miesiac ostatnia wizyta

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Hej. Powiedzcie jak bylo u was przy ciazy bezproblemowej z ostatnia wizyta? Ja mialam w 36 tygodniu ciazy. Teraz skonczylam 38. Moj gin juz mi nie ustalil wizyty do konca. Na szkole rodzenia mowiono ze w ostatnim miesiacu powinny byc co dwa a nie raz co tydzien te wizyty z usg. Jak bylo u was? Mam isc na jeszcze jedna czy dac sobie spokoj? Pozdrawiam
 
reklama
Jeśli ciąża jest bezproblemowa/donoszona, to lekarze często już nie zlecają kolejnych wizyt.
Jeśli coś Cię niepokoi, to możesz jechać na IP, to zrobią Ci KTG. Ja je miałam robione dopiero podczas porodu. Także nic się nie martw! Niedługo zobaczysz swoje maleństwo :)
 
Mam przyjsc na KTG 7 czerwca a porod planowany na 12 czerwca. Naraxie widze ze ruchy sie zmienily sa powolniejsze bo wczesniej energiczne bardzo. Ale lekarz uspokoil ze tak bedzie bo ma malo miejsca juz.
 
Hej. Powiedzcie jak bylo u was przy ciazy bezproblemowej z ostatnia wizyta? Ja mialam w 36 tygodniu ciazy. Teraz skonczylam 38. Moj gin juz mi nie ustalil wizyty do konca. Na szkole rodzenia mowiono ze w ostatnim miesiacu powinny byc co dwa a nie raz co tydzien te wizyty z usg. Jak bylo u was? Mam isc na jeszcze jedna czy dac sobie spokoj? Pozdrawiam

Ja w 1 ciąży w dziewiątym miesiącu miałam wizyty co 2 tygodnie, do tego tydzień przed terminem OM, KTG, a jak byłam po terminie codzień chodziłam na KTG, w szpitalu kazali się zgłosić tydzień po terminie, a urodziłam 10 dni po terminie OM.
 
Hej. Powiedzcie jak bylo u was przy ciazy bezproblemowej z ostatnia wizyta? Ja mialam w 36 tygodniu ciazy. Teraz skonczylam 38. Moj gin juz mi nie ustalil wizyty do konca. Na szkole rodzenia mowiono ze w ostatnim miesiacu powinny byc co dwa a nie raz co tydzien te wizyty z usg. Jak bylo u was? Mam isc na jeszcze jedna czy dac sobie spokoj? Pozdrawiam
W 1 ciąży miałam tydzień przed terminem a teraz 2 tygodnie przed. Ale jeszcze się nie "rozpakowalam" [emoji6]
A takie w razie czego dzień po terminie.

uwo943r8bpxeguj2.png

ibm2qtkfl70pgtqd.png
 
Wg mnie najważniejszym właśnie w tych końcowych tygodniach/dniach ciąży jest sprawdzanie łożyska i przepływów. Ostatnia wizyta w 36 tygodniu wydaje mi się być niewystarczająca.
 
Pod koniec ciazy łożysko się starzeje. W różnym tempie u każdej z nas. Dlatego wizyty raczej są coraz częstsze pod koniec niż rzadsze. Ruchy ruchami są jeszcze inne rzeczy do obserwacji które bez usg nie zobaczysz. Ja nie odpuscialbym wizyt. 42 tydzień to jeszcze ciąża w terminie, więc od Twojego 36 tygodnia może być jeszcze ponad miesiąc. To dużo czasu. Za dużo by ciążę pozostawić samą sobie
 
reklama
reklama
Do góry