reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC bobasowej pielęgnacjii.........

reklama
Dziewczynki a jak to jest u Was (albo było podwójne mamuśki ) ze smoczkami ?
Jaś ma bardzo silny odruch ssania ......i nawet jak jest na maksa nakarmiony otwiera dziubek jak do karmienia albo wpycha piąstki do buźki ......w ciągu dnia nie daję mu smoka ale w nocy .....się nim posiłkuję ....sama niewiem czy to dobre czy złe ??
Mały trochę pocmoka smoka uspokaja się ,zasypia i wypuszcza ........
 
Julcia akcję z piąstkami też stosuje :-) wygląda wtedy jakby nie jadła dwa dni :-D

Nocami też daję jej smoka, nie chcę żeby męczyła się płaczem, a jak jest najedzona to i tak nie moge jej zmusić do ssania sutka... zaciska buźkę, aż ma białe dookoła ust :-)
 
Ja smoka dawałam od samego początku, bo chyba życia bym nie miała bez tego. Szymon ciągnął smoka do 2 lat - po tym terminie jak poszliśmy na bilans dwulatka, to pani dr mu powiedziała, że będą ząbki krzywe i on tak to sobie wziął do serca, że w domu wszystkie smoki kazał wyrzucić. Ja na wszelki wypoadek zostawiłam jeden ale po tygodniu też go wyrzuciłam.
Teraz mam problem z młodszym, bo zęby mu idą i chce smoka ciągnąć całymi dniami.

Poza tym smoki są lepsze od piąstek i paluszków, bo później może dojść do złego ukształtowania zgryzu.
 
Dziewczyny ja czytałam że właśnie najwięcej ciepła ucieka główka, zreszta tak samo jak u dorosłego człowieka
 
u nas czkawka też się zdarza ale tylko po małym ulaniu
a przykrycie ciemiączka zawsze działa :tak:
a jak nie to trzeba podać pierś na chwilkę i też mija

my smoka nie używamy bo nie mamy takiej potrzeby
ale tak jak EKSTASIA uważam że lepszy smok od kciuka i rączek :-)
więc spokojnie dawać i się nie stresować
i podobno lepsze sa takie większe które trudniej w buzi utrzymać :confused:

my pępuszek przemywamy i tak myslę że jeszcze z tydzień ponosimy
 
Muszę z tym przykrywaniem ciemiączka przy czkawce zapamiętać.:tak:
A smoka to nawet do szpitala spakowałam. Mati sam po roku odrzucił smoczka więc mam nadzieję, że i z Kubusiem nie będzie problemu. ;-)
 
Dziewczynki a jak to jest u Was z kontunuacją brania witaminek ciążowych ?
(u mnie akurat Feminatal) bierzecie nadal po rozdwojeniu? Ja pytałam lekarza ....zamiast witamin kazał mi pić tran :szok::wściekła/y:.Teraz ja a Jaś od 6-tygodnia !!!!!!:wściekła/y:
Piję chociaż jest wstrętny , i co wieczór mam wrażenie jak bym oblizywała puszkę po rybach .....ale cóż :sorry:
 
reklama
ja nie biorę żadnych witamin
ale ja nawet w ciazy nie łykałam
bo mi po wszelakich lekach w pigułkach niedobrze jest

NORGE TRAN ????
a fuj obrzydlistwo to musi być :szok::szok::szok::szok::szok::szok:
 
Do góry