reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC bobasowej pielęgnacjii.........

reklama
Moja Lenka strasznie płacze przy kąpieli. Już jak zaczynam ją rozbierać to ona w ryk. Nawet przy zmianie pieluchy i wietrzeniu pupci płacze. Możecie mi coś poradzić??
 
dzięki dziewczyny.
Basiu, dzisiaj kąpałam w pieluszce i było to samo. Najgorsze są te zabiegi przed i po kąpieli.
Di4n4, no to czekam aż pępek odpadni z nadzieją, że się poprawi
 
Zawsze czytalam, ze takie maluchy to bardzo lubi kapiele hmmm moje malenstwo jak je robieram to tez niewiarygodnie ryczy a pozniej jak ja wkladam do wanienki to jak by paralizu dostala. Napina sie, robi wyczeszcz oczu i nawet nie drgnie. Mialam nadziej, ze woda ja zrelaksuje a tu tak jak bym lakke plastikowa w wanience miala :-D
 
ARABELLA współczuje Ci i Cię rozumiem, bo mam to samo - małemu tylko jak rozepne jakis guzik, to wrzeszczy jak opetany... podczas kąpieli tak samo... normalnie szok... i naprawde ciepło mam w łazience, w której dokonuje kąpieli i przebierania... moge małego owijac, przytulac, nic nie działa ... on chyba lubi płakac...

mam pytanie apropo pielęgnacji buzi - co z nia robicie? położna mi kazała tylko przemywac przegotowaną wodą ale bużka małego wydaje sie taka sucha troche i zastanawiam sie nad kremem...

ponadto oliwkujecie pupe bądż smarujecie ją kremem przy każdej zmianie pieluchy???

jeny, ale jestem niedoświadczona!!!
 
Renifer - ja smarowałam po każdej zmianie pieluszki Sudokremem. Ale każde dziecko jest inne i co innego może pasować do jego skóry także najlepiej jak sama wypróbujesz i zadecydujesz na podstawie obserwacji. Mi przy Tomku pielęgniarki od noworodków nakrzyczały, że Sudokremem wysuszam małemu skórę i kazały smarować linomagiem ale jak tak zrobiłam, to miał pupę czerwoną jak u pawiana więc wróciłam do sprawdzonego przez siebie sposobu.
Podsumowująć - musisz wypróbować swoich sposobów i obserwować, co jest dla pupy Mikiego najlepsze i na podstawie tego dokonać wyboru.
 
reklama
Renifer - mój mały jest alergikiem i ma wrażliwą skórę, ja myję buzię przegotowaną wodą, wacikim rano i wieczorem, najpierw oczka od zewnątrz do wewnątrz, a potem resztę pysia. Zadnego kremu nie używam. Pupę staram się myć wodą, ale już kranówką po każdej zmianie pieluszki i po dokładnym osuszeniu nakładam krem na odparzenia. Najpierw używałam sudokremu, potem alantanu, a teraz przerzuciłam się na maść linomag i ta najbardziej pomaga w naszym przypadku.
Położna dała mi wskazówki:
1) mokre chusteczki używamy sporadycznie, np. na spacerze, poza domem!
2) puder jedynie na miejsca, które nie mają kontaktu z wilgocią tzn. na otarcia pod paszkami i pod szyjką, na pupę bezwzględnie nie! ponieważ po zetknięciu z moczem tworzą się grudki, które jeszcze bardzie ocierają
 
Do góry