reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC bobasowej pielęgnacjii.........

reklama
ja na poczatku używałam na przemian sudokrem i bepanten
a teraz jakoś tylko bepanten sam , ale to chyba dlatego że nie mam żadnego problemu z odpażeniami

buzię smaruję raz dziennie kremem przeważnie przed spacerem

i jakieś to moje dziecko dziwne bo nie płacze nawet po kąpieli :sorry:
 
Moja Lenka strasznie płacze przy kąpieli. Już jak zaczynam ją rozbierać to ona w ryk. Nawet przy zmianie pieluchy i wietrzeniu pupci płacze. Możecie mi coś poradzić??

Mój też bardzo płacze przy kąpieli, trochę pomogło kupienie fotelika do kąpieli i rada Di o większej ilości wody, wczoraj mieliśmy tylko 2 krótkie napady paniki, wtedy starałam się małemu patrzeć w oczy i w marę szybko mu przeszło :-p.Wychodzi że płacze jak tylko traci równowagę tak samo przy zmianie pieluszki:baffled:.

ARABELLA współczuje Ci i Cię rozumiem, bo mam to samo - małemu tylko jak rozepne jakis guzik, to wrzeszczy jak opetany... podczas kąpieli tak samo... normalnie szok... i naprawde ciepło mam w łazience, w której dokonuje kąpieli i przebierania... moge małego owijac, przytulac, nic nie działa ... on chyba lubi płakac...

mam pytanie apropo pielęgnacji buzi - co z nia robicie? położna mi kazała tylko przemywac przegotowaną wodą ale bużka małego wydaje sie taka sucha troche i zastanawiam sie nad kremem...

ponadto oliwkujecie pupe bądż smarujecie ją kremem przy każdej zmianie pieluchy???

jeny, ale jestem niedoświadczona!!!

Ja używam serii Linomag, oliwki po kąpieli, i kremu z tlenkiem cynku i pudru (u nas położna mówiła żeby nie łączyć pudru z oliwką bo wtedy te grudki powstają) mam też bepanten ale wydaje mi się że pupcia małego lepiej wygląda po tym linomagu z tlenkiem cynku. Jak mały skończy miesiąc to chce przejść na Linomag bobo A+E do ciała bo podobno oliwki starsze niemowlęta nie zawsze dobrze tolerują ale jeszcze poczkam jak się sytuacja oliwkowa będzie rozwijała :-p

Co do oczek to niestety niewiem :(
 
Aniaa, Magdalenka już nie płacze przy kąpieli:-) Kąpię ją sama, delikatnie, cały czas do niej mówię i wszystko jest OK.

Dziewczyny, czy Wy masujecie dzieciom stópki? U nas w szpitalu był rehabilitant i każdemu dziecku kazał masować kilka razy dziennie.
A pielu****ecie szeroko?
 
mnie powiedzieli w szpitalu żeby profilaktycznie stosować podwójne pieluszkowanie, rehabilitant powiedział to samo,co do masowania nie wiem,bo i tak mamy masaże i ćwiczenia m.in. stópek:tak:

Kacper dostał na czole i skroniach jakiejś wysypki,takie właściwie krosty czerwone,czy to są potówki?
poza tym jest niespokojny od wczoraj,krzyczy przy jedzeniu,kupy nie może zrobić,źle śpi:wierci się i marudzi,a mnie zaczyna brakować cierpliwości!
 
Moja Mala tez zawodzi przy kapieli..wczoraj bylismy wszyscy troje mokrzy..my od potu...i wszedzie woda na podlodze...:zawstydzona/y:

Czy bepanthenem smaruje sie tylko posladki i pupke czy tez faldki i pipeczke?

A mi nic o tym pieluszkowaniu podwojnym nie mowili...zaklada sie dwie pieluszki?
 
reklama
wogole stwierdzam ze jestem zielona w pielegnacji, laktacji itp...wiem ze przyjdzie z czasem ale narazie wpadam w panike i jestem sparalizowana co robic...czegu uzywac...koszmar hehehe
 
Do góry