reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard

Acard podawany przed 16 tygodniem ciąży w niskich dawkach (terapia niskodawkowa ASA) poprawia zdolność trofoblastu do inwazji w tętnice spiralne macicy. Zapobiega też incydentom zakrzepowym w obrębie łożyska i pępowiny (działanie przeciwpyłkowe nawet 10 dni po odstawieniu). Czyli ogranicza ryzyko powikłań łożyskowych ciąży, w tym poronień. Stosuje się przy udowodnionych skłonnościach do takich sytuacji. Niektórzy lekarze dają profilaktycznie.
Acard w dawkach które przyjmuje się w ciąży nie powinien powodować krwawień, ale jeśli masz wrodzona skłonność do kruchości naczyń to może ograniczać ich gojenie jak już pękną to są osłabione i stad może być przedłużone utrzymywanie się zhemolizowanej (brązowej, starej krwi) rozproszonej w śluzie.
Ja brudzę bez wyraźnego powodu od 12 tc. Być może wynika to z nadżerki. Ale mam tez częste krwawienia z dziąseł i nosa i łatwo siniacze, może Ty tez?
Pij sok ze świeżo wyciskanych pomarańczy, może naczynka się wzmocnia
Rozumiej Twój ból bo tez musiałabym być co tydzień u lekarza i muszę walczyć z psychika z tymi brudzniami
Życzę Ci szczęśliwej ciąży i ustąpienia dolegliwosci
Mam bardzo podobnie. Bez konkretnego powodu zauważam nowe siniaki, krwawię z dziąseł jak mocniej docisne szczoteczkę, czasami z nosa. Jestem teraz przeziębiona, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Dziękuję za obszerną i wyczerpującą odpowiedź ❤️
 
reklama
A ja jestem za tym, żeby nawet z najmnieszym plamieniem jechać na IP - gdy nasz lekarz nie przyjmuje już.
Nie będę Was tu straszyć moimi historiami, ale TRZEBA konsultować czy to wczesna ciąża czy środkowa czy pozna.
 
A ja jestem za tym, żeby nawet z najmnieszym plamieniem jechać na IP - gdy nasz lekarz nie przyjmuje już.
Nie będę Was tu straszyć moimi historiami, ale TRZEBA konsultować czy to wczesna ciąża czy środkowa czy pozna.
Ale ja konsultowałam. Miałam jasnobrązowe plamienie, lekarz powiedział że jest wszystko dobrze, nie mam żadnych krwiaków, pęcherzyk idealnie okrągły, ludek w środku rośnie. Kazal się nie przejmować. Ze względu na poronienie dostałam acard. Zapobiegawczo duphaston "gdyby wystąpiło plamienie". Przed chwilą byłam w toalecie i już jest zdecydowanie lepiej. Będę brała dupka, odpoczywała, dużo leżała. Na szczęście praca mi na to pozwala. Chciałam się tylko dowiedzieć jak acard wpływa na ciążę. Trudno określić czemu mam plamienia (brudzenia). Nie wiem co jeszcze mogliby mi poradzić na IP.
 
Ale ja konsultowałam. Miałam jasnobrązowe plamienie, lekarz powiedział że jest wszystko dobrze, nie mam żadnych krwiaków, pęcherzyk idealnie okrągły, ludek w środku rośnie. Kazal się nie przejmować. Ze względu na poronienie dostałam acard. Zapobiegawczo duphaston "gdyby wystąpiło plamienie". Przed chwilą byłam w toalecie i już jest zdecydowanie lepiej. Będę brała dupka, odpoczywała, dużo leżała. Na szczęście praca mi na to pozwala. Chciałam się tylko dowiedzieć jak acard wpływa na ciążę. Trudno określić czemu mam plamienia (brudzenia). Nie wiem co jeszcze mogliby mi poradzić na IP.


Jak sytuacja? Byłaś u lekar, ?
 
Jak sytuacja? Byłaś u lekar, ?
Tak. Po drzemce poszłam do toalety i na papierze zobaczyłam niewielki skrzep. 20min później byłam na IP, przekonana że dzieje się najgorsze. Serduszko biło, wszystko w porządku. Możliwe że pękło jakieś naczynko, mam się oszczędzać i brać duphaston. Od tamtego czasu jest ok, czasem śluz jest bardziej beżowy czasami mniej, ale generalnie wszystko w porządku.
 
Tak. Po drzemce poszłam do toalety i na papierze zobaczyłam niewielki skrzep. 20min później byłam na IP, przekonana że dzieje się najgorsze. Serduszko biło, wszystko w porządku. Możliwe że pękło jakieś naczynko, mam się oszczędzać i brać duphaston. Od tamtego czasu jest ok, czasem śluz jest bardziej beżowy czasami mniej, ale generalnie wszystko w porządku.
Uffff, powodzenia ! Oby wszystko dobrze się skończyło
 
reklama
Do góry