reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ackard w ciąży

Ja mam problemy z hmm budowa żył i robiłam badania układu krzepnięcia krwi i wyszedł mi duży fibrynogen i inne takie, lekarz zwiększył mi dawkę heparyny choć niewiele to pomogło bo poziom fibrynogenu dalej był wysoki ale przynajmniej już bardziej nie rósł. Więc wyszło na plus🙂
A które badania z układu krzepnięcia wykonywalas?
 
reklama
Słyszałam coś że to chyba badanie żeby dobrać odpowiednia dawkę leku, ale nie jestem pewna do końca. Mi nikt tego badania nie zlecał ani w ciąży pierwszej, ani w obecnej. Ja o samym badaniu usłyszałam dopiero w drugiej ciąży.
 
Słyszałam coś że to chyba badanie żeby dobrać odpowiednia dawkę leku, ale nie jestem pewna do końca. Mi nikt tego badania nie zlecał ani w ciąży pierwszej, ani w obecnej. Ja o samym badaniu usłyszałam dopiero w drugiej ciąży.
Czyli nie jest tak istotne dla kobiet w ciazy
 
Czyli nie jest tak istotne dla kobiet w ciazy
Badanie anty xa jest bardzo istotne jeśli mamy zaburzenia w układzie krzepnięcia krwi, mutację,choroby zatorowo żylne lub po prostu wskazania i lekarz kieruje nas na nie aby właściwie dobrać dawkę heparyny.

Jeśli chodzi o acard chyba od 2018-2019 roku nie pamiętam dokładnie Polski Związek Ginekologiczny zaleca stosowanie acardu 150 w trakcie ciąży na pewno nie zaszkodzi dziecku a pomoc może ( jestem po 2 stratach i 2 kolejnych ciążach między innymi na lekach o które pytasz).
 
Badanie anty xa jest bardzo istotne jeśli mamy zaburzenia w układzie krzepnięcia krwi, mutację,choroby zatorowo żylne lub po prostu wskazania i lekarz kieruje nas na nie aby właściwie dobrać dawkę heparyny.

Jeśli chodzi o acard chyba od 2018-2019 roku nie pamiętam dokładnie Polski Związek Ginekologiczny zaleca stosowanie acardu 150 w trakcie ciąży na pewno nie zaszkodzi dziecku a pomoc może ( jestem po 2 stratach i 2 kolejnych ciążach między innymi na lekach o które pytasz).
Wykonywalas takie badania? Dla jakiej wartości lekarz zwiększał dawkę? Ja mam obecnie 0,38 przy dawcę 0,6 lekarz chce zwiększyć do 0,8. Czy przykrej dawcę może się cis stać ciazy?
 
reklama
Hej mam mthfr heterozygote i pai homozygota przed zajściem w ciąże przyjmuje ackard 75 a od wyniku pozytywnego 100 plus heparynę. W internecie sporo jest artykułów o potencjalnej szkodliwości ackardu. Jakie są Wasze doświadczenia i opinie lekarzy?
Ja mam to samo co Ty i tez acard\heparyna (noeparine). 8 tydzien i ok. Wczesniej poronienie
 
Do góry