reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ADHD czy Asperger?

Dołączył(a)
1 Wrzesień 2019
Postów
1
Witam,
Mam dziecko, które nie zostało jeszcze w pełni zdiagnozowane, bo różni specjaliści spekulują, czy to ADHD, czy Asperger. Na czym tak właściwie polegają różnice?
 
reklama
Witam,
Mam dziecko, które nie zostało jeszcze w pełni zdiagnozowane, bo różni specjaliści spekulują, czy to ADHD, czy Asperger. Na czym tak właściwie polegają różnice?

Zepol Aspergera mieści się w ASD-w spektrum zaburzeń autystycznych. Zachowania nieprawidłowe, odbiegają e od normy, dotyczą głównie rozwoju społecznego, komunikacji i stereotypowych, powtarzalnych zachowań. Dzieci z AS często nie używają zaimkow, mają kłopot z kontaktem wzrokowym i integracja sensoryczna (np przytulaja za mocno lub za słabo w zależności od zaburzeń pod lub nadwrażliwości). To tak w skrócie.
ADHD, to zespół nadpobudliwości psychoruchowej. U dziecka przeważają procesy pobudzenia nad hamowaniem, stąd jest w ciągłym ruchu. Zwykle są to dzieci nadmiernie impulsywne, nadwrazliwe, mają deficyt koncentracji (problem ze skupieniem i utrzymaniem uwagi).

Diagnoza jest trudna, bo tu nie ma testów ani parametrów fizjologicznych które wskazywały y jednoznacznie na zaburzenie. Są za to zachowania, które mogą być podobne do siebie. Każde dziecko z zaburzeniami o których piszemy jest inne - to też jest diagnostyczny problem. Zwykle diagnozuje zespół - psycholog oraz psychiatra dziecięcy. Psychiatra-bo oba zaburzenia należą do kategorii medycznej, psycholog bo określa aktualny i potencjalny poziom rozwoju.
Pozdrawiam serdecznie - pytaj jeśli masz potrzebe:-).
 
Witam,
Mam dziecko, które nie zostało jeszcze w pełni zdiagnozowane, bo różni specjaliści spekulują, czy to ADHD, czy Asperger. Na czym tak właściwie polegają różnice?
U mnie mowili ze ma adhd...jednak trafilam do najlepszej lekarki...i sie okazało ze to dysfunkcja kory mózgowej....idz do dobrego specjalisty jak cos chcesz więcej wiedziec priv
 
U mnie mowili ze ma adhd...jednak trafilam do najlepszej lekarki...i sie okazało ze to dysfunkcja kory mózgowej....idz do dobrego specjalisty jak cos chcesz więcej wiedziec priv

Na pierwszym etapie każdy dobry specjalista dokona diagnozy rożnicowej, to jest wykluczy wszelkie możliwe choroby, których obraz może być podobny do AS i ADHD.
Trzeba tylko trafić na dobrego specjalistę, tu Patrycja masz 100%racji
 
Na pierwszym etapie każdy dobry specjalista dokona diagnozy rożnicowej, to jest wykluczy wszelkie możliwe choroby, których obraz może być podobny do AS i ADHD.
Trzeba tylko trafić na dobrego specjalistę, tu Patrycja masz 100%racji
Dysfunkcja...objawiala sie właśnie nadpobudliwoscia.....szkola chciala mi dziecko do osrodka wychowawczego oddac...a to przez te schorzenie...jego mozg nie odpoczywal wgl..byl wiecznie nie wyspany....rozdrazniony..agresywny bo jak to lekarka powiedziała jak Pania ktos szturchnie..Pani nawet nie zauwazy..a on to odczuwal 100 razy mocniej....inni lekarze robili eeg glowy...i nic..a tam...lekarka zlecila jedno eeg...ale po nie przespanej nocy...diagnoza na 2 wizycie...bez psychologow...poradni....fakt..kuracja lekami kosztowała mnie 1800zl miesięcznie przez rok..ale dziecko zdrowe...w 3 klasie liceum...w podstawowce go skreslili....lekarka ta jest neuropsychiatra..i przyjmuje w Tyncu malym..obok wrocka...jest najlepsza na dolnym slasku..poczytaj opinie..czasem naprawde warto szukać..
 
Do góry