reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

reklama
Martita przecież możesz dawać kaszki ryżowe- nie mleczno-ryżowe i zrobić je na Bebilonie Pepti lub Nutramingenie. My tak robimy:tak:
 
dzieki trini za wsparcie:)
Kasiunia: z tymi kaszkami ryzowymi to jest mysl...
wiem, ze raz jak mnie nie było mezulek pomylil kaszki (mial dac mleczno-ryzowa z bananami) i dal jej sam kleik ryzowy (bez owoców i tylko na wodzie), i zjadla cala miske :laugh2: taka glodna byla hihi Wiec moze bede dawac kleik ryzowy z owocami, tak sobie mysle...Bo mi potrzebne jest jedno danie zamiast kaszki na czas jak mnie nie ma w domu, bo jak wracam to ja potem juz do konca dnia karmie piersia, lub tam jakis deserk dostanie.
 
martita no właśnie. My też tak robimy. Tzn. rzadziej jej robię kaszkę na mleku bo jej tak nie smakuje. Tobię kaszkę owocową na wodzie i dodaję zmiksowane owoce. Bardzo jej to smakuje.
 
dziewczyny mam prosbe,ktora orjetuje sie gdzie na slasku,Katowice,Karkowa,moze inne moejsce moge zrobic Natalce testy alregiczne,na pewno prywatnie bo lekarza w karju nie mamy,ile tak przyjemnosc kosztuje i czy trzeba duzo wczesniej sie zapisac????PLEAS HELP

TUTAJ CENY SA NEZLE ZA SAM TEST 140 FUNTOW KONSLUTACJIE 100,NO ALE JAK NIE BEDZIE WYJSCA TO POJDE BO BARDZO MARTWIE SIE JEJ SKORA NA TWARZY JUZ PONAD TYDZIEN SMARUJE I NC,MASCI,KREMY NIE POMAGAJA,wIEC SAM NIEWIEM CZY TO JEDZENIE,MOZE KURZ BO W DOMU OD SPRZETU WSZEDZIE SIE ZBIERA MIOM ZE SPRZATAM CZESTO.wIECIE JA BEDAC DZIECKIEM MIALA SKAZE BIALOWA,MOJ TATO TEZ,WIEC MOZLIWE ZE NIUN KA MOZE PO NAS ODZIEDICZYC:baffled: nABARDZIEJ MA ZAOGNIONE NA POLICZACH I BRODZIE,A POD SZYJA JA SWEDZI BO CZESTO SIE DRABIE BIDULKA.

prosze o jakie kolwiek info:-) DZIEKUJE DOBRE KOBIETY
 
Maxin w Krakowie w wielu punktach, mogę Ci znaleźć namiary, ale wydaje mi sie, że te testy nie mają sensu u tak małych dzieci bo albo nie wyjdzie, że jest na coś uczulona, albo wyjdzie, ze jest a może sie okazać, że tak na prawde nie jest. Nam np. wyszło mocne uczulenie m.in. na marchewkę, mała wcina marchewkę codziennie i nic jej nie jest. Z tego co pamietam podobne spostrzeżenia miała Głuszek. Lekarze tez odradzaja te testy. Wydatek jakieś 130 zł, chyba nie ma sensu. Jeśli mimo wszystko chcesz, dam Ci namiary wieczorkiem.
 
Maxin, załatw sobie jakąś maść na sterydach (np. Elocom) i delikatnie posmaruj te miejsca. Jeśli zejdzie, znaczy że to alergia. Jakubowi pomaga, ale jemu czasami wyskakuje za uszkami i na stopkach.
Może spróbuj przejść na mleko, co ma chyba w nazwie HA. Moja siostra przeszła i z jej maluchem jest lepiej. Nie martw się. Zamiast testów lepiej sama zrób dietę eliminacyjną :-)

Mleko HA

Bebiko HA 1 i 2, Humana HA, NAN AR, NAN HA 1 i 2, NAN HA Sensitive

Uczuleniom najskuteczniej zapobiega karmienie piersią. Jeśli jednak dziecko jest karmione sztucznie, a w rodzinie były już przypadki alergii pokarmowej (lub innej), należy mu podawać mleko hipoalergiczne, w którym cząsteczki białka zostały zmodyfikowane. Produkuje się zarówno hipoalergiczne mleko początkowe, jak i tzw. następne - dla nieco starszych niemowląt. Mieszanka NAN HA Sensitive przeznaczona jest dla niemowląt z lekkimi problemami trawiennymi i kolką, natomiast NAN AR to mleko początkowe o zwiększonej lepkości przeznaczone dla dzieci, które ulewają pokarm (funkcję zagęszczacza pełni w tym przypadku skrobia ziemniaczana). Mleka typu HA nie można podawać dzieciom z już stwierdzoną alergią.

bez recepty
 
reklama
DZIEKI DZIEWCZYNY

MUSZE TUTAJ W LONDYNIE POSZUKAC TAKEGO MLEKA,A Z DIETA TO SAM NIEWIEM CO ZROBIC,BO MALA NIC NOWEGO NIE JEJ OD 4 MIECHOW,CZY MOZLIWE BY BYLO,ABY UCZULENIE NA JAKIS PRODUKT WYSZEDL DOPIERO TERAZ:baffled: W SUMIE OSTATNIO JEDYNIE ZMIENILAM JEJ WLASNIE MLEKO,TA SAM SERJA tylko dla starszego dziecka,hmmm moze to wlasnie mleko???????No taka masc bedzie ciezko mi zaltwic,ale moze porozmawiamz kims w kraju i mi przysla.Ciekawe moze tutaj ta masc jest dostepna sprawdze

JESZCZE RAZ DZIEKI DOBRE KOBIETY

dla mnie to wyglada jak skaza bialkowa,ale nie jestem pewna,mam czerwone plamy,sa szorstkie w kientoryvch miejscach sie swieca,na niektorych wychodza male krostki.Myslicie,ze to alergiczne:baffled: ?
 
Do góry