reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

Co do kiwi to jesli chodzi o alergików nawet dopeiro w 3 roku życia, tak jak i pozostałe cytrusy. Z owoców południowych można od 10 miesiaca banany ale ja się wstrzymam.
Maxin - wg mnie to alergia - ja bym na twoim mijescy wyeliminowała z diety małej wszytskie pohdejrzane proukty tj. potenjalne alergen - mleko (spróbuj jej dac jakis hydrolizat, mleko HA nic ci nie da jesi to skaza, musi być hydrolizat)- żadnych jogurtów, nic co ma mleko.
nie dawaj ryb, selera, pietruszki, pomidoró, malin, nic z krowy (cielęcina, wołowina), żadnych jajek, miodu, przypraw, kakaa, orzechów. migdałów, zbóż glutenowych, cytrusów i owoców południowych, owoców morza, soi i roślin strackzowych, truskawek i poziomek i porzeczek, kostek rosołowych,
Najbezpieczniejsze produkty to:
OWOCE: jabłka, jagody, grzuszki, morele, brzoskwinie, śliwki,
WARZYWA: dynia, marchew, ziemniak, brokuł, kabaczek, cukinia, patison, kalarepka, kalafior, burak, zielony groszek
ZBOŻA: kasza jaglana, kasza gryczana biała niepalona, amaratus, ryż i kukurydza
NABIAŁ; tylklo hydrolizaty (nie wiem jakie są dostepne w Anglii)
MIESO: indyk, królik, kaczka, jagnię, chuda wieprzowina (schab)

Proponuje ci przestwić małą na taką dietę i jeśli po 7 dniach wysypka zejdzie będziesz wiedziała ze gdzies był alergen. Jeśli nie zejdzie to niestety musisz dalej eliminować produkty które są tylko teoretycznie bezpieczne.
U nas np. marchew, zemniak i jabłko silnie uczula - one wszytskie trzy ida w alergii krzyżowej.

I czy lekarz zapisał małej jakies leki typu Ketotifen Clemastyna, Zyrtec, fenistil??? U nas zarąbista poprawa po podaniu 24 kropel dziennie Fenistilu i Hydroxyzyny. No i też dajemy steryd - Advantan (mocniejszy) i Lociud (słabszy). Mała wygląda nawet , nawet - przynajmnije się nie drapie i śpi w nocy (pewnie przez leki) ale ja na twim miejscu zastosowałabym dietę eliminacyjną. Przez 7 dni nic jej się nie stanie.
A moze wróć najpierw do poprzedniego mleczka i zobacz czy zmiany ustępują. Je sli tak to masz winowajcę.

Wybraźcie sobie ze u nas np. uczulała kaszka ryzowa z Nestle a z Bobowitu juz nie uczule - jaja nie?????

Alutka - testów alergicznycj nie masz co robic. Sa bez sensu w tym wieku - moja jest MEGAALERGIKIEM a nic jej w testach nie wyszło.
 
reklama
mandarynka ja muszę jej dawać Nutramigen, bo ona ma skazę białkową czyli jest uczulona na białko mleka krowiego i jak na razie nie wykryłam u niej alergii na inne produkty.
Jeśli chodzi o banana to Ania już chyba od 6 miesiąca go je, a kiwi od 2 tygodni. Sok z pomarańczy to tylko wyciskała sobie sama zębami ;-)
 
No i ja pierwszy raz musialam wejsc na ten watek :wściekła/y: .

Alicja ma czerwone, chropowate, suche plamki na nogach, lokciach i brzuszku. Nie moge dojsc od czego, a to dlatego, ze jestem lajza i niedokladnie pilnuje i obserwuje co je. Chcialam podawac jej rzeczy, ktore juz dostawala wczesniej - przed wysypka, ale przyjechali dziadkowie i dali dziecku biszkopty i mandarynki (kiedy mnie nie bylo w domu). Oprocz tego kapalam ja w probkach emolientow (tak zelecila lekarka), a teraz one sie skonczyly i dolalam do wody oliwki. Wkurzam sie na siebie! Zmobilizujcie mnie jakos i dajcie wskazowki jak obserwowac i pielegnowac ta wysypke PLIS.
 
mandarynki.to.silne.alergeny.i.i.moze.to.wlasnie.od.nich
tak.samo.oliwka.dosc.czesto.alergizuje!
po.biszkoptach.watpie.bo.pewnie.gluten.juz.dawalas-a.to.i.tak.objawiloby.sie.bolem.brzucha.jaja.juz.je.wiec.napewno.nie.to

a.moze.nowy.proszek?albo.dziadkowie.maja.cos.o.jakims.zapachu.na.sobie.co.ja.alergizuje??
 
Ja stawiam na mandarynki... Ale może faktycznie spróbuj dawać to, co wiesz, że na pewno nie uczula Aluni- i uprzedź wszystkich mających kontakt z Alą, żeby dawali jej tylko to co im powiesz,że mogą.
 
Tylko, ze juz kiedys mandarynke dostala i nic jej nie bylo.
Zastanawiam sie jeszcze nad proszkiem, bo mama dala nam ciuszki wyprane w jej proszku (Tylko, ze pierwszy raz te plamy pojawily sie przed tymi ciuszkami)
Mama tez daje powod: woda. Alicja dluzej sie ostatnio pluska w wodzie i fakt, ze plamy i krosty sa tam gdzie sie bardziej zamacza, czyli na nogach najbardziej, troche na lokciach i na dole brzuszka. Na policzkach ma tez troche od smoczka. Ostatnio byla awaria wody w Gdansku i (chyba) od tego czasu ta woda mi smierdzi jakos tak i dziwnie smakuje (nie pije jej, ale ma taki ble smak jak sie nia np. plucze zeby). Moze to serio to? Bo jak dodawalismy te emolietny, to plamki schodzily i krostki tez. Kurna, moze kupie jej kosmetyki Oilatum, a jedzenie zostawie i bede obserwowac? A moze kapac ja w przegotowanej wodzie (tak jak gluszek)?
 
No jeśli woda wam się pogorszyła to może być to. Ale jeśli jest taka jak była, to plamki w miejscach, które są w kąpieli zanurzone będą mocniejsze, bo ogólnie ciepła woda podrażnia miejsca przesuszone i z wypryskami alergicznymi. U Poli zaraz po kąpieli zawsze bardziej widoczne stają się wszystkie takie miejsca z objawami alergii.
 
zamiast.oilatum.mozesz.kupic.emiolium.olejek.do.kapieli.rewelacja.i.dla.nas.duzo.lepszy.niz.oilatum.
I.ja.potwierdzam.to.co.pisze.kasiunka.
aha.co.do.mandarynek.to.wiesz....wtedy.nic.jej.nie.bylo.teraz.moglo.u.nas.tak.wlasnie.bylo.zreszta.nie.wiadomo.skad.sa.te.wszystkie.owoce.itd....

mi.sie.wydaje.abys.wziela.i.przez.kilka.dni.3.razy.dziennie.mocno.natluszczala.Alunie.chocby.zwyklym.bambino.szczegolnie.to.krostki.to.tez.moze.bardzo.pomoc.pozatym.alergeny.sa.takie.ze.wyjda.ci.np.po.tygodniu.i.co?
 
Ja przy takich dziwnych krostkach, które czasami "same z siebie" się pojawiają wrzucam troszkę nadmaganianu potasu i krochmalu. Na następny dzień kroski prawie znikają. Acha na wieczór smaruję ją wtedy tak jak pisze LIlith kremem bambiną. Na suchą skórę Amelki właśnie bambino jest strzałem w dziesiątkę !!!
Ja akurat męczę się z alergią kontaktową :happy:
 
reklama
Dziekuje, sprobuje moze tego nadmanganianu - jak Alusia byla malenka to polozna kazala troche w tym pokompac, bo miala od przegrzania takie czerwone plamki.
Lilith - a jest tansze to Emolium niz Oilatum?
 
Do góry