reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

reklama
karoo zdrówka dla Jagódki!!
sandra oby się próby powiodły:tak:
Alka ma taką szorstką skórę na łokciach, wiem z czego, kąpałam ją ostatnio w płynie bobini, wracamy więc do Johnsona, bo po tym nic jej nie było, dopiero jak jej wyło to coś na rękach, to przypomniało mi się że Wojtek też nie mógł się kąpać w tych płynach...
 
Od czwartku nie podaje Sarze Ketotifenu i jak narazie odpukac skora jest czysciutka, a je wszystko :-)

AgaMonika, ta alergolog powiedziala mi, ze mleko w woreczku jest lepsze, bo ma mniej "ulepszaczy" i ze dzieciom lepiej dac podobno mleko z krotszym terminem przydatnosci do spozycia. Nie wiem, nie znam sie na tym, nigdy nie pilam mleka z woreczka, ale sprobuje podac go Sarze :-) (o ile do przyszlego tygodnia nie zmieni sie jej skorka)
 
Dziewczynki, chce sie pochwalic (oczywiscie nie zapeszajac), ze Sara pije Juniora, je serki i inne mleczne produkty, nie zazywa Ketotifenu i cialko gladkie :-)
 
Juz sama nie wiem, czy moje dziecko ma ta nietolerancje czy jej nie ma. Na cos chyba jest uczulony napewno.
Od dluzszego czasu ma takie zmiany na policzkach. Czerwone, podskorne krostki. Ale nie sa szorstkie, gladziutkie. Nie wiem czym to smarowac, masc cholesterolowa nie pomaga.
Innych objawow alergi nie ma. Cialo czyste, gladziutkie. Kupy ok, kaszlu , kataru nie ma, boli brzuszka tez nie.

Co to moze byc?
Pomozcie!
 
Sara tez ma czasami na buzi takie male pojedyncze krostki, ale tym to akurat sie nie przejmuje - alergolog widziala i nawet nie zwrocila na to uwagi. Wazne, ze cialo gladkie, bez suchych plackow :-)
 
sandra, pojedyncze krostki zdarzaja sie i Mateuszkowi. Ale one natychmiast schodza. Na tych policzkach u Malego to jest tak. Czerwona plama, tak jakby rumieniec, a pod ta plama takie malutenkie krostki gzie niegdzie, ledwo wyczuwalne. Wiecej jest takich plamek. I to sie raz nasila, a raz blednie. Oba te policzki takie ma. Nie sa suche, nie sa szorstkie. Gladie. ALe takie czerwonawe.
Sprobuje mu zdjecie zrobic.

Idziemy na szczepienie 27.12, to zapytam pediare. A jak ona nic nie pomoze, to pojde do ... i teraz nie wiem, czy do alergologa czy do dermatologa.
 
A u nas dalsza czesc wysypki, juz nie wiem co mam z ta nasza cora zrobic :-( Teraz juz nie jest czerwona i luszczaca sie, ale za to sa krostki podskorne, czuc je pod palcami. Sa pod obiema paszkami na raczkach, na brzuszku, pod jedna nozka z tylu od posladka az ponizej kolanka, pod druga jest troszke, na obu nozkach z przodu i na klatce piersiowej. Nie mam pojecia co tojest... Mialyscie cos takiego u Waszych maluchow?? A jesli tak to jak sobie z tym poradzilyscie?? Jakies masci Wam na to pomogly?? Czy to uczulenie na cos?? Pani super cudowna dermatolog dala nam pimafucort, ktory w ogole nie pomaga, poza tym mam locoid lipocrem, ktory tez nie dziala :-( Tylko kase wydalam na masci, ktore nic nie daja :-( Poza tym zaczelam na nowo dawac Jagodzie zyrtec, przestalam jak byla chora no i chcialam troszke jej dac odpoczac od wszystkich lekow.
 
reklama
Witam
od jakiegoś czasu mam podejrzaną... wysypkę? Raczej suche placki i nie wiem od czego - na prawej i lewej rączce
dsc4914df2.jpg


nie mam pojęcia, od czego to może być - ktoś ma pomysł?
Piję mleko, ale do tej pory nic takiego nie było.
Jem jajka, rzadko, ale jem - czyżby od tego? Wcześniej jadłam i nic nie było...
Nie zmieniałam żadnego kosmetyku. Najpierw myśleliśmy, że to może od śliny, ale powiększa się...
Dziękuję za odpowiedzi.
 
Do góry