reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty

Justynaz wczoraj mialam pierwsza rozprawe zacznij od tego:


Powódka: .....
zam. ...
działająca w imieniumałoletniego syna
..... zamieszkałego jw.


Pozwany: ....
zam....


Pozew o alimenty
W imieniu własnym oraz małoletniego syna .... wnoszę o:

  1. Zasądzenie od ......, na rzecz .... tytułem alimentów kwoty 500zł (słownie: pięćset zł) miesięcznie płatnych z góry do dziesiątego dnia każdego miesiąca, na konto bankowe matki....., począwszy od dnia ...., z ustawowymi odsetkami w razie uchybienia terminowi płatności każdej z rat;

  1. nadanie wyrokowi w części zasądzającej roszczenia alimentacyjne rygoru natychmiastowej wykonalności;
  2. o rozpoznanie sprawy także pod nieobecność Powodów;
  3. zasądzenie na rzecz powoda zwrotu kosztów postępowania, wg. norm przypisanych.
  4. nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności;.

    dopisz 5 punkt o zabezpieczenie powództwa ja niestety nie napisałam a mam kolejna rozprawe bo na tej nie godzilam sie na kowte jaka on proponuje (250) on nie godzil sie na moja i sedzina dala kolejny termin na luty a na ten czas kazala mi dolaczyc wniosek o zabezpieczenie powodztwa ;)

    Uzasadnienie:
    opisz ile zarabiasz na co wydajesz rachunki itp ile kosztuje dziecko napisz to co wesz o ojcu dziecka ile on zarabia a ze nie chce placic itp
    Nie martw sie sie moj ex w ogole nie pracuje a w sadzie sie bronil tym ze sie uczy i sedzina zmieszala go z blotem ze jej to nie obchodzi ze nie pracuje ze ma placic i juz za kwote jaka zaproponowal rowniez mu sie oberwalo powiedziala nie bd placil ty beda placic twoi rodzice zyczyla mu zeby to ona wstawal w nocy karmil przewijal kapal wstawal z opuchnietymi oczyma i dostawal 250zl na dziecko synek zostal sie bez slowa a zaznaczam ze skubaniec wzial se adwokata i mamuske a ja biedna sama ;/ sedzina pytala ile zarbiaj jego rodzice a tytm sie pogrzebal bo wcale nie tak malo ;) ja mialam ze soba cala teczke papierow ile zarabiam Ty piszesz ze nie masz pracy a wiec zalatw zaswiadczenie z urzedu pracy i to koniecznie ;) mialam kartke na ktorej napisalam ile kosztuje mnie maly na miesiac wyszlo ze 800-900zl a ma dopiero 2m takze wszystko zalezy od Cb zbieraj paragony wszystko co sie da!!!!!!


    a na sam koniec w pozwie napisz zalaczniki w moim przypadku to zupelny akt urodzenia malego bo nie bylismy malzenstwem rachunki zaswiadczenie o zarobkach o odpis (kopie) pozwu ;) musisz miec dwa egzemlarze Twojego pisma oba dajesz do sadu ;)


Wolałabym by albo wklejane były porządne wzory albo żadne. W tym przypadku lepiej dla autorki wątku lepiej by było gdyby nie skorzystała z zaproponowanego szablonu.
 
reklama
  1. Zasądzenie od ......, na rzecz .... tytułem alimentów kwoty 500zł (słownie: pięćset zł) miesięcznie płatnych z góry do dziesiątego dnia każdego miesiąca, na konto bankowe matki....., począwszy od dnia ...., z ustawowymi odsetkami w razie uchybienia terminowi płatności każdej z rat;

  1. nadanie wyrokowi w części zasądzającej roszczenia alimentacyjne rygoru natychmiastowej wykonalności;
  2. o rozpoznanie sprawy także pod nieobecność Powodów;
  3. zasądzenie na rzecz powoda zwrotu kosztów postępowania, wg. norm przypisanych.
4. nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności;.

To ile jest tych punktów?
Czy punkt 1 (drugie 1) oraz 4 powinny współwystępować?
Kim są "powodowie"? I ilu ich jest?
Co to są "normy przypisane"?
 
No z tymi punkatami rzeczywiscie zaszla pomylka, przepraszam ;/ a czy moglaby Pani mi odpwiedziec na pytanie o zabezpieczenie powodztwa, wyzej opisywalam o co mi konkretnie chodzi z gory dziekuje ;)
 
Do góry