reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja czy warto?

Olaoch

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Sierpień 2022
Postów
17
Hej,
jestem obecnie w około 14-15 tygodniu ciąży. Miałam test pappa plus USG referencyjne. Niestety przez wysoka betę HCG wyszło mi ryzyko pośrednie trisomii (1:549). Lekarz zalecil badanie Panorama, które wyszło poprawnie, jednak nadal mówił, że martwi go wysoka beta.
Byłam na konsultacji u genetyka, on zaleca amniopunkcję. Z mężem bardzo się boimy tego badania, z uwagi na liczne powikłania, a ciąża jest przez nas bardzo wyczekana. Lekarz powiedział, że oprócz trisomii zrobiłby rozszerzony pakiet diagnostyczny, co byłoby w jego ocenie na plus, bo Panorama nie wykrywa takich chorób.

Co o tym sądzicie? Czy zdecydowalybyscie się na takie badanie w tych okolicznosciach? A może podzielicie się swoimi doświadczeniami, jeśli jesteście po amniopunkcji? Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam :)
 
reklama
Możesz poczytać ten wątek, jest jakby stworzony dla ciebie
 
Osobiście bym zrobiła amniopunkcję dla własnego spokoju. Bo nie dawałoby mi to spokoju.
Ryzyko powikłań jest znikome.
 
A nie bezpieczniej wykonać Nifty? Nie znam się za bardzo ale moja koleżanka wykonywała ten test bo bała się amniopunkcji. Ja w żadnej ciąży nie zdecydowałam się na nic po za USG. Wychodziłam z założenia że jeżeli USG wyjdzie źle to wtedy być może będę badać dalej. Nie robiłam ani testu Pappa ani nic innego.
Przecież autorka napisała że wykonała już test NIPT - panorama. Więc robienie nifty mija się z celem.
 
Hej,
jestem obecnie w około 14-15 tygodniu ciąży. Miałam test pappa plus USG referencyjne. Niestety przez wysoka betę HCG wyszło mi ryzyko pośrednie trisomii (1:549). Lekarz zalecil badanie Panorama, które wyszło poprawnie, jednak nadal mówił, że martwi go wysoka beta.
Byłam na konsultacji u genetyka, on zaleca amniopunkcję. Z mężem bardzo się boimy tego badania, z uwagi na liczne powikłania, a ciąża jest przez nas bardzo wyczekana. Lekarz powiedział, że oprócz trisomii zrobiłby rozszerzony pakiet diagnostyczny, co byłoby w jego ocenie na plus, bo Panorama nie wykrywa takich chorób.

Co o tym sądzicie? Czy zdecydowalybyscie się na takie badanie w tych okolicznosciach? A może podzielicie się swoimi doświadczeniami, jeśli jesteście po amniopunkcji? Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam :)
Ja zrobiłam Nifty przy ryzyku 1:32. Usg bylo ładne tylko beta bardzo wysoka. Chłopak zdrowy, leży obok🙂 a beta byla bardzo wysoka.
 
Miałam baaardzo wysoką betę, ryzyko t21 wyszło pośrednie 1:470, nikt mi amniopunkcji nie proponował. Dla własnego spokoju zrobiłam NIFTY i aktualnie mam zdrowego 20dniowego synka. A jak USG wyszło?
 
reklama
Do góry