reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
A kiedy wyniki?
Yhym, jeszcze się nie stresuję, zacznę jak zobaczę na wyświetlaczu nr że szpitala...
Z pierwszą ciąża wyniki były okej. Miałam jednak nadciśnienie, obrzęki i ostatnie 1,5 miesiąca w szpitalu spędziłam.
Musimy wierzyć, że wszystko jest ok, a dzieciaczki zdrowe 😍
Ja caly czas wierze wlasnie trudno mi uwierzyc ze mala jest chora. Wyniki niby do 6 dni roboczych a dzis jest 3 dzien. A ty kiedy masz wyniki?
 
Wszystko blisko jak najbliżej 1 jest ok. I dalej od 1 to gorzej
A mnie Pani genetyk powiedziała że białko jest w normie między 0.5-1.5MoM. beta hcg od 1-2.5MoM choć na 100% jest to uzależnione od czegoś. Może od wieku kobiety, może od wieku ciąży.
W poprzedniej ciąży miałam 1 prenatalne razem z testem robione w 11t4d i betę miałam 3,65 MoM,a białko 1,09MoM i przy tym ryzyko skorygowane miałam T21 1:19tys.
 
Ja dziś kupiłam sobie meliske w rossmanie 🤪 uznałam że nie będę nigdzie dzownic, ani w piątek ani w poniedziałek. Niech se w spokoju to badają. I tak nie mam wpływu na to kiedy te wyniki będą. Tam gdzie oddawali moje próbki mieli kwarantannę. Znając szczęście wszystko się odsunęło w czasie przez to. Dość stresu. Będzie co będzie.
Drinka bym się napila! Pewnie pomogłoby. Ale co zrobić.... Jedynie skronie mogę natrzeć 🥶😞😂
 
A mnie Pani genetyk powiedziała że białko jest w normie między 0.5-1.5MoM. beta hcg od 1-2.5MoM choć na 100% jest to uzależnione od czegoś. Może od wieku kobiety, może od wieku ciąży.
W poprzedniej ciąży miałam 1 prenatalne razem z testem robione w 11t4d i betę miałam 3,65 MoM,a białko 1,09MoM i przy tym ryzyko skorygowane miałam T21 1:19tys.
No to mi pani genetyk powiedziała całkowicie inaczej. Biorąc pod uwagę wartości które podałaś to moje byly w normie, więc dlaczego mi wzrosło prawdopodobieństwo z kilku tysięcy (idealne USG) do 1:156 jeżeli te wartości są w normie.
 
Może dla każdego wieku ciąży są inne? Mnie powiedziała że moja pappa 0.79MoM jest w normie. Beta max powinna być 2.5 MoM a ja mam 4.35 MoM i to już jest za dużo. Dwóch lekarzy gin u których byłam też mówili że białko ok, beta dupa.
Gdyby było jak mówisz w pierwszej ciąży miałabym też wysokie ryzyko bo betę miałam 3.65MoM. a mialam mega małe ryzyko skorygowane po teście.
 
reklama
No bete masz trocje tylko ponad norme a ja az 3,80 ;(
To nie jest jeszcze tak dużo. Miałam ponad 8mom, wiec żaden wynik mnie juz nie szokuje 😂 byla też też tym wątku historia o becie ponad 7mom i ponad 9mom i kariotypy prawidłowe.
Pamietajcie dziewczyny, że większości przypadków i tak nie dowiemy się skąd nieprawidłowe wyniki. Jeśli kariotyp prawidłowy to trzeba później monitorować ciśnienie, cukier i wzrost malucha w kolejnych miesiacach. Ale może się okazać, że żadne komplikacje nie nastąpią. I nikt Wam nie odpowie na pytanie skąd taki wynik 😓
 
Do góry