reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Najwyżej odeślą mnie do domu. Bardzo się cieszę, że Twoja historia skończyła się szczęśliwie❤️Gratulacje! ❤️ to bardzo podnosi na duchu ❤️ a miałaś może cukrzycę ciążową albo problemy z odwarstwianiem kosmówki?
Miałam cukrzycę ciążową - lekkie przekroczenia na czczo. Ładnie opanowałam ten problem dietą
 
reklama
Witajcie dziewczyny, w zeszłym tygodniu miałam pierwsze badania prenatalne. Niestety mimo dobrego wyniku z usg (NT 1.9, uwidoczniona kość nosowa, reszta narządów wporzadku ) wyszło ryzyko T13 1:132 przez niskie wartości w badaniu PAPPA. Dodatkowo uderzenia serduszka troszkę wysoko bo 176 ud/min. Lekarz zaproponował amniopunkcje ale dopiero po świętach. Nie wytrzymam z niepewności do tego czasu dlatego zdecydowałam się na test nifty ktorego wyniki być może będą jeszcze przed świętami. Cieszę się że trafiłam na to forum bo wasze historie dają mi nadzieje ze wszystko będzie dobrze mimo tego złego wyniku z krwi
 
Dziewczyny ile czekaliście na mikromacierze? Moja probka została wysłana do Warszawy ale gdzie to dokładnie nie wiem.. dziś jest 3 dzień..
 
Dziewczyny ile czekaliście na mikromacierze? Moja probka została wysłana do Warszawy ale gdzie to dokładnie nie wiem.. dziś jest 3 dzień..
Pobranie miałam w poniedziałek, a tego samego tygodnia w piątek już miałam wyniki mikromacierzy. Jeśli próbka poszła do Warszawy to pewnie do Instytutu Matki i Dziecka, więc założyłabym że pewnie po około tygodniu od pobrania powinnaś mieć wynik. Szacuję, że to może potrwać u Ciebie trochę dłużej niż u mnie, bo w grę wchodzi też transport - ja mialam pobranie na miejscu, gdzie było laboratorium
 
Pobranie miałam w poniedziałek, a tego samego tygodnia w piątek już miałam wyniki mikromacierzy. Jeśli próbka poszła do Warszawy to pewnie do Instytutu Matki i Dziecka, więc założyłabym że pewnie po około tygodniu od pobrania powinnaś mieć wynik. Szacuję, że to może potrwać u Ciebie trochę dłużej niż u mnie, bo w grę wchodzi też transport - ja mialam pobranie na miejscu, gdzie było laboratorium
mowili że jest cień cienia nadziei że będzie już dzisiaj.. od rana chodzę nakręcona. Chyba w życiu 3 dni nie trwało tak długo.. do poniedziałku czy wtorku to jajo zniosę.. choć mam małe szanse i z jednej strony oczekuje najgorszego..ale gdzieś tam nadzieja jest
 
Dziewczyny ile czekaliście na mikromacierze? Moja probka została wysłana do Warszawy ale gdzie to dokładnie nie wiem.. dziś jest 3 dzień..
Ja czekałam dość długo, 6 dni
Edit:
Czy usg masz prawidłowe? Wiem, że przeraża Cię Twoje ryzyko, ale pocieszę Cię - u mnie było 1:17 i zdrowy syn :)
 
Ja czekałam dość długo, 6 dni
Edit:
Czy usg masz prawidłowe? Wiem, że przeraża Cię Twoje ryzyko, ale pocieszę Cię - u mnie było 1:17 i zdrowy syn :)
USG prawidłowe. Pappa i wiek tak zawyżyło. Ja 1:9.. ostatnio przeczytałam post dziewczyny na fb z ryzykiem 1:4 i dziecko zdrowe i odtąd taka nadzieja się pojawiła.
Graruluje prawidłowego wyniku ❤️
 
USG prawidłowe. Pappa i wiek tak zawyżyło. Ja 1:9.. ostatnio przeczytałam post dziewczyny na fb z ryzykiem 1:4 i dziecko zdrowe i odtąd taka nadzieja się pojawiła.
Graruluje prawidłowego wyniku ❤️
Przy prawidłowym USG jest naprawdę duża szansa na dobre wiadomości. Pamiętaj, to tylko ryzyko, nie diagnoza. Moja przyjaciółka miała ryzyko 1:4 i dziś tuli 3 miesięcznego zdrowego synka. Trzymam kciuki najmocniej na świecie bo wiem, jakie emocje przechodzisz.
 
Cześć dziewczyny,
jestem w pierwszej ciąży i jest to ciąża bliźniacza 1K2O. Jestem po badaniach prenatalnych, które wykonane były w 13 tygodniu ciąży i wyniki są trochę niepokojące. Wolne beta hcg 3,5 MoM, Pappa 0,856 MOM, jeden dzidziuś NT 2.0, drugi NT 2.3. Ryzyko podstawowe ZD 1:855, skorygowane 1:635 (mój wiek 27 lat). Zdecydowałam się na test NIFTY i czekam na wynik. Była któraś z Was w takiej sytuacji?
 
reklama
Cześć dziewczyny,
jestem w pierwszej ciąży i jest to ciąża bliźniacza 1K2O. Jestem po badaniach prenatalnych, które wykonane były w 13 tygodniu ciąży i wyniki są trochę niepokojące. Wolne beta hcg 3,5 MoM, Pappa 0,856 MOM, jeden dzidziuś NT 2.0, drugi NT 2.3. Ryzyko podstawowe ZD 1:855, skorygowane 1:635 (mój wiek 27 lat). Zdecydowałam się na test NIFTY i czekam na wynik. Była któraś z Was w takiej sytuacji?
To nie są złe wyniki. Ryzyko na ułamek procenta. Spokojnie :)
 
Do góry