reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Dziękuję 🤞
Poczekam na wyniki ,jeżeli trzeba będzie zrobić aminnopunkcje to zrobię ,chociaż czytałam że różne występują powikłania 😔
najnowsze badania mówią że to 0,11% ryzyka powikłań, a nie jak ogólnodostępne stare obliczenia 1% ryzyka. To moja druga amniounkcja. W pierwszą dobę czułam jakby dyskomfort. Ale później już ok
 
Mi powiedzieli, że szybciej coś mi się stanie w drodze na amnio niż małej po niej.
Jako, że ma mikrodelacje w długim ramieniu chromosomu 15 to w kolejnej ciąży też będę robiła amnio ale wcześniej (tu było w 20tc)
 
najnowsze badania mówią że to 0,11% ryzyka powikłań, a nie jak ogólnodostępne stare obliczenia 1% ryzyka. To moja druga amniounkcja. W pierwszą dobę czułam jakby dyskomfort. Ale później już o
Dobrze wiedzieć ,że faktycznie nie jest to tak straszne jak opisują ... Jak ogólnie się czujesz?
 
Mi powiedzieli, że szybciej coś mi się stanie w drodze na amnio niż małej po niej.
Jako, że ma mikrodelacje w długim ramieniu chromosomu 15 to w kolejnej ciąży też będę robiła amnio ale wcześniej (tu było w 20tc)
Mam umówiona wizytę w styczniu (tzn wstępnie ),wtedy będzie 15 tydzień ,ale liczę na to że te wyniki z badań Nift pro naprowadza mnie co dalej robić 😔
 
Amniopunkcja brzmi jak coś przerażającego, ale jest bezpieczna i bezbolesna. Ja przy ryzyku 1:17 musiałam mieć pewność. Trzymam kciuki za Was dziewczyny.
@Nelka85 miałaś może amniopunkcję na Pomorzu? Mój lekarz użył tego samego argumentu o drodze na amniopunkcję.
 
Dobrze wiedzieć ,że faktycznie nie jest to tak straszne jak opisują ... Jak ogólnie się czujesz?
ucięło mi poprzednią wiadomość.. w pierwszą dobę czułam taki dyskomfort, jakby lekkie rozpieranie w brzuchu. Cały dzień praktycznie przeleżałam. Na drugi dzień to wogóle nie czułam żebym miała cokolwiek robione. Jedynie staram się nie dźwigać i nie przemęczać, choć już pare razy musiałam podnieść moją 1,5 roczną córkę
 
Amniopunkcja brzmi jak coś przerażającego, ale jest bezpieczna i bezbolesna. Ja przy ryzyku 1:17 musiałam mieć pewność. Trzymam kciuki za Was dziewczyny.
@Nelka85 miałaś może amniopunkcję na Pomorzu? Mój lekarz użył tego samego argumentu o drodze na amniopunkcję.
Szczecin. Mój dr mi tego nie powiedział. Amnio robił mi znajomy na zasadzie przyjdź jutro do kliniki na 7.40 to zrobię zanim pracę zacznę. Pewnie jakbym miała czekać to bym się bardziej stresowała.
 
reklama
Do góry