reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aniołkowe Mamusie szaleją w kuchni

reklama
PRZEPIS DNIA (dla wszystkich brzuchatek tez bo super pobudza jelita :D )

CIASTECZKA OWSIANE (zdrowe i pyszne- nie wspomnę ze proste :D )

20 dkg margaryny, 1 jajko, 1 szkl mąki (potem dodac ile potrzeba) 2,5 szklanki płatków owsianych (musli), łyżeczka proszku,1/2 szkl cukru i co chcecie.. orzechy, slonecznik, rodzynki żurawina itp.
Zrobić kule i klepnac :D Piec 15 min

2017-07-27 07.56.21.jpg
 

Załączniki

  • 2017-07-27 07.56.21.jpg
    2017-07-27 07.56.21.jpg
    134,7 KB · Wyświetleń: 469
@nafoczka ja poproszę czekodzem
@czarna_mala

CZEKODZEM sliwkowy

SKŁADNIKI
2 kg śliwek węgierek
0,8 kg cukru
7 łyżek gorzkiego kakao (u mnie Decomoreno)
1 łyżeczka cynamonu

1/Śliwki umyć, osuszyć na sicie i usunąć z nich pestki. Przełożyć do garnka, zasypać cukrem i zagotować. Zmniejszyć ogień i gotować ok 2 godzin co jakiś czas mieszając by się nie przypaliły. Gdy powidła zaczynają gęstnieć, dodać kakao i cynamon. Gorące przekładać do słoiczków, zakręcać. Ja owijam kocem na 6 godzin.

Ostatnio robiłam dzem z borowki amerykańskiej (to ten większy sloiczek) i tez dałam 2 łyżki kakao żeby nie był taki kwasny. Pycha :)
2017-07-27 11.47.20.jpg

 

Załączniki

  • 2017-07-27 11.47.20.jpg
    2017-07-27 11.47.20.jpg
    89,5 KB · Wyświetleń: 442
Dzisiaj u mnie obiad sezonowy: makaron w sosie kurkowym ze szpinakiem:
Sos: zeszkliłam na maśle i oliwie cebulkę , po chwili dołożyłam czosnek, za chwilę umyte kurki (większe przekroiłam), po 5 minutach szpinak baby (dużo, bo odparuje), po minucie wlałam kremówkę 30%, doprawiłam solą, świeżo mielonym pieprzem i dodałam ok 2 łyżek tartego parmezanu. Czekamy, aż sos trochę odparuje i się zagęści. Na koniec mieszamy z makaronem i posypujemy serem.

Uwaga, wgrywam zdjęcia żarcia jakie mam, potem już tu będę zaśmiecała na bieżąco :D Przynajmniej wrócę do robienia zdjęć jedzenia :D
Która rzecz się spodoba, to podeślę przepis lub link do bloga z którego robiłam.
1. Tatar śledziowy ze słodką nutą karmelizowanego jabłka (idealny na Boże Narodzenie).
2. Czarne tagiatelle z krewetkami i winem - naprawdę polecam, gościom baaardzo smakuje.
3. Domowe placki tortilli z chili con carne.
4. Wątróbka w czerwonym winie z jabłkami (jak nie lubię wątróbki, tak tą kocham).
5. Polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowym z migdałami i glazurowane buraczki.
6. Pstrąg łososiowy pod kruszonką.
8. Tagiatelle z krewetkami w sosie śmietanowym. (tego wina do żarcia mi tak brakuje:().
9. Królik w śmietanie z babcinego przepisu.
10. Najlepszy wariant carbonary- ulubiony makaron mojego M :)
11. Muszle z łososiem.
Musiałam usunąć nr 7, bo się nie mieści więcej zdjęć, a chyba zgubiłam na niego przepis.

Wymyślam też bardzo dużo szybkich sałatek. Ale chyba nie mam żadnego zdj, chyba, że na telefonie jeszcze znajdę:
1. tzw. moja urodzinowa z pomarańczą lub brzoskwiniami, bekonem sosem miodowym itp
2. z truskawkami i szynką parmeńską.
3. z winogronem lub gruszką i gorgonzolą
4. gyrosowa od teściowej (najlepsza jaką jadłam)
5. taka, tylko że ja podaję z sosem cezara: Link do: Krucha sałatka z panierowanym kurczakiem - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię
6. Z halloumi i figami
7. z grillowanymi warzywami (cukinia, papryka, bakłażan) i fetą
8. melon w szynce parmeńskiej na rukoli
 

Załączniki

  • 12250079.jpg
    12250079.jpg
    127,4 KB · Wyświetleń: 115
  • 12190028.jpg
    12190028.jpg
    366,8 KB · Wyświetleń: 108
  • 3.jpg
    3.jpg
    370,1 KB · Wyświetleń: 119
  • 4.jpg
    4.jpg
    459,2 KB · Wyświetleń: 119
  • 5.jpg
    5.jpg
    463,8 KB · Wyświetleń: 114
  • 6.jpg
    6.jpg
    411,5 KB · Wyświetleń: 121
  • 8.jpg
    8.jpg
    304,9 KB · Wyświetleń: 123
  • 9.jpg
    9.jpg
    300,6 KB · Wyświetleń: 131
  • 10.jpg
    10.jpg
    316 KB · Wyświetleń: 128
  • 11.jpg
    11.jpg
    467,4 KB · Wyświetleń: 109
Ostatnia edycja:
@kas90 chce zjesc wszytko,tez musze zrobic makaron z kurkami[emoji7]
Ps mi tez brakuje winka ,uwielbiam[emoji5]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja za to prosiłabym o przepisy na dobre "ciasta bez pieczenia" i jakiś tort, bo zrobiłabym M na urodziny :)
Edit: znalazłam zdj. sałatek:
ta z pomarańczami to "moja urodzinowa", a ta z tyłu to z winogronem
 

Załączniki

  • 20170204_191015.jpg
    20170204_191015.jpg
    477,3 KB · Wyświetleń: 97
Ostatnia edycja:
reklama
Dzisiaj u mnie obiad sezonowy: makaron w sosie kurkowym ze szpinakiem:
Sos: zeszkliłam na maśle i oliwie cebulkę , po chwili dołożyłam czosnek, za chwilę umyte kurki (większe przekroiłam), po 5 minutach szpinak baby (dużo, bo odparuje), po minucie wlałam kremówkę 30%, doprawiłam solą, świeżo mielonym pieprzem i dodałam ok 2 łyżek tartego parmezanu. Czekamy, aż sos trochę odparuje i się zagęści. Na koniec mieszamy z makaronem i posypujemy serem.

Uwaga, wgrywam zdjęcia żarcia jakie mam, potem już tu będę zaśmiecała na bieżąco :D Przynajmniej wrócę do robienia zdjęć jedzenia :D
Która rzecz się spodoba, to podeślę przepis lub link do bloga z którego robiłam.
1. Tatar śledziowy ze słodką nutą karmelizowanego jabłka (idealny na Boże Narodzenie).
2. Czarne tagiatelle z krewetkami i winem - naprawdę polecam, gościom baaardzo smakuje.
3. Domowe placki tortilli z chili con carne.
4. Wątróbka w czerwonym winie z jabłkami (jak nie lubię wątróbki, tak tą kocham).
5. Polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowym z migdałami i glazurowane buraczki.
6. Pstrąg łososiowy pod kruszonką.
8. Tagiatelle z krewetkami w sosie śmietanowym. (tego wina do żarcia mi tak brakuje:().
9. Królik w śmietanie z babcinego przepisu.
10. Najlepszy wariant carbonary- ulubiony makaron mojego M :)
11. Muszle z łososiem.
Musiałam usunąć nr 7, bo się nie mieści więcej zdjęć, a chyba zgubiłam na niego przepis.

Wymyślam też bardzo dużo szybkich sałatek. Ale chyba nie mam żadnego zdj, chyba, że na telefonie jeszcze znajdę:
1. tzw. moja urodzinowa z pomarańczą lub brzoskwiniami, bekonem sosem miodowym itp
2. z truskawkami i szynką parmeńską.
3. z winogronem lub gruszką i gorgonzolą
4. gyrosowa od teściowej (najlepsza jaką jadłam)
5. taka, tylko że ja podaję z sosem cezara: Link do: Krucha sałatka z panierowanym kurczakiem - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię
6. Z halloumi i figami
7. z grillowanymi warzywami (cukinia, papryka, bakłażan) i fetą
8. melon w szynce parmeńskiej na rukoli
Ja Kasiu na początek to poproszę 4, 5, 10 i 11 :) jak to ogarnę to zacznę szaleć dalej :D I ta pycha pomarańczowa sałatkę
k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,004_QH_orig.gif
 

Załączniki

  • k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,004_QH_orig.gif
    k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,004_QH_orig.gif
    59,1 KB · Wyświetleń: 439
Do góry