reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Apteczka Młodej Mamy:)

reklama
ewa ja mysle ze to w dużej mierze zależy i od rodziców i od dziecka. są maluszki ktore wręcz wypluwają smoka i go nie chcą. moj damian miał smoka bo jak skonczył miesiąc zaczely sie kolki i to od 24 do 4-5 rano i przez ten cały czas potrafił sie drzeć.... a jako ze dziecko ma odruch ssania smoczek stawał sie tak zwanym uspokajaczem...wygodnym niezwykle dla rodziców którzy chodzili już po scianach...:-)
w dzien mały nie potrzebował smoka natomiast miał go do zasypiania. oduczałam go gdy miał około 15 miesięcy. były 4 ciezkie placzliwe noce ale w koncu nauczyl sie i o smoczku zapomniał.
uważam tez ze smoczek jest o wiele lepszy niz ssanie kciuka przez dziecko, gdyz tego to juz trudno malucha oduczyc....a widok kilkuletnich bobasów w wózkach z palcem w buzi nie jest zbyt pozytywny...no i do tego zęby...zaczynają rosnąć krzywo:tak:
 
to jednak kupię, bo perspektywa "chodzenia po ścianach" po takich nocach mało radosna ;)
a Vika masz jakiś sprawdzony model smoka?
butelkę kupiłam aventu, czy też aventu powinien być smok?
 
Ja tez jestem za smokiem wiem ze potem jest ciezko oduczyc ale smok to pomocna rzecz. Mozna nim troche oszukac Dzidzie kiedy jest glodna a to najmniej odpowiedni moment na karmienie ;-)
To wygodna rzecz i pomocna przy kolkach jak wspomniala Viki :tak:
A co do rodzaju to Avent jest bardzo dobry i ja ogolnie chce go uzywac:tak:
 
ewa powiem ci tak: avent to bardzo dobra firma, ale z tego co wiem oni robia tylko silikonowe smoczki - te twarde przezroczyste. moj damian nie chciał pic przez takie smoki ani tez ssac takiego smoczka, dlatego kupowałam z nuka te zółte lateksowe i byłam zadowolona.
miałam tylko jedną butelke z aventa , i szybko kupiłam taki dziubek zamiast smoczka gdyz na poczatku prawie nie byla uzywana.



kiedys nie bylo jeszcze tych butelek profilowanach nie zapowietrzających sie polecanych na kolki.
nie wiem do konca czy one faktycznie są takie rewelacyjne...ale mysle ze jedną taka zakupie.
 
Właśnie chcialam zapytać o laktator a tu widzę, juz temat był poruszony....
Też sobie upatrzyłam Aventa, właściwie dwa-ręczny lub elektryczny...ale widzę , żę elektryczny lepszy...
Musze popatrzec jeszcze na inne opinie co do tych laktatorów:tak:
 
Fajna ta butelka, oglnie dużo rzeczy z tej firmy można kupic na allegro...

Wiecie, nawet nie wiedziałam,że są butelki antykolkowe...no nieźle:tak:
 
reklama
Dokładnie, a z firmy Avent są takie różne komplety np. butelki, smoczki i do tego laktator...

Tylko czytać, szukać najlepszej okazji i kupować (i tak muszę zrobić):tak::-D
 

Podobne tematy

Do góry