reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma u dzieci

Agula a czy ktoś ci kiedyś powiedział (lekarz), że to może być refluks? Poczytaj na ten temat, bo objawy są takie same jak przy astmie, ale nie ma świstów.

My mamy JUŻ stwierdzony patologiczny refluks żołądkowo - przełykowy i to między innymi powoduje kaszel w nocy i rano.

Rubi też nie zdzierżyłam tej ankiety, do tego dość długa jest.
 
reklama
Mamusiasynusia Nie wiem ale juz nie kaszle zapalenia przeszlo i teraz jest ok a on mi w nocy wcale nie kaszlał ...... Nie mamy stwierdzonej astmy ani innej choroby narazie bedziemy robic testy i zobaczymy ...
 
Mamusiasynusia ;-) a na jakiej podstawie macie stwierdzony ten refluks?

pytam bo mam skierowanie na gastroskopię w znieczuleniu ogólnym i mam stracha...
moj Jasiek przez lata byl leczony na astmę... dopiero jak mial 6 lat zrobiono mu spirometrię i wynik wykluczyl astme... leki na refluks dały efekt - brak kaszlu :-) teraz nie podaje mu nawet leków - wystarczyla zmiana nawyków zywieniowych - po prostu pilnuję zeby jadl 2-3 godziny przed snem ;-) ma dodatkową poduszkę i jest (tfu tfu) gicior ;-)
 
Mamusiasynusia On mi teraz juz wogole nie kaszle zapalenie oskrzeli przeszlo i jest ok.. zobaczymy co mi powie alergolog ale idziemy dopiero w wrzesniu
 
Rubi moja mała miała robioną Phmetrię (wątek cały na ten temat jest na BB). Nasz gastrolog twierdzi, że tylko tym badaniem można potwierdzić lub wykluczyć refluks. Wydaję się, ze można mu wierzyć, bo jest zastępcą dyrektora kliniki gastrologii.
A czemu macie mieć robioną gastroskopię?
 
Mamusia ;-) Jasiek ma mieć robioną gastroskopię bo ma podjerzenie przepukliny rozworu przełyku, która wywołuje refluks...
o ph-metrię nawet nie pytała i szczerze mówiąc w tym momencie gastroskopii też bym nie robiła bo dietą sobie poradziliśmy z kaszlem.... gastrolog powiedzial ze nawet jak gastroskopia tą przepukline potwierdzi to jak będzie mała to nawet zabiegu zadnego nie trzeba bedzie robic...
jedyny motyw dla ktorego bym teraz robiła Jasiowi gastroskopie to... narkoza... przynajmniej by to przespał... a nie wiem do jakiego wieku robią gastro w znieczuleniu....
 
Rubi no właśnie ta narkoza to dość poważna sprawa.
A nie można zrobić USG i to stwierdzić?
My po Phmetrii wiemy, że małej "puściły" mięśnie przepony i się coś tam nie domyka. Więc może innym badaniem można sprawdzić co jest u Was. Ale nie wiem, bo kompletnie nie znam się na tym. Aż sama jestem ciekawa.
 
Witam wszystkie mamy astmatyków
Mój synek ma teraz 4 latka i choruje na astmę oskrzelowa od 3 miesiąca życia.Wtedy pierwszy raz trafił do szpitala na obturacyjne zapalenie oskrzeli spędziliśmy tam 3 tyg po wyjściu choroba się wielokrotnie powtarzała.Na początku lekarz myślał że to astma na tle alergicznym ale z biegiem czasu testy nic nie wykazały.Nie jednokrotnie synek dostawał ataki że trzeba było wzywać pogotowie.Od ponad roku lekarz stwierdził że nastąpiło znaczne pogorszenie stanu zdrowia i astma się zaostrzyła.U nas jest tak że mamy spokój przez 2 miesiące w ciągu całego roku.Leki na stałę przyjmujemy pulmicort 0,25 mg/ml berodual(doraznie) podróżnie OXIS4,5 mg i na noc Asmenol(od prawie 2 lat bierze).Często w nocy kaszle i z rana(jego kaszel jest dudniący krtaniowo-tchawiczy obudzi umarłego).Do tego ma nadreaktywność oskrzeli i dużo wydzieliny Jemu się wydziela co często kończy się tym że musi wymiotować(dzieje się to wtedy kiedy ma zaostrzenia)

Pobieramy zasiłek pielęgnacyjny od 1,5 roku ale teraz staramy się o świadczenie pielęgnacyjne czekam na termin komisji aktualnie jest po przebytym zapaleniu oskrzeli(3 tyg)
 
reklama
Kami Witaj!
Moja mała ma astmę wywołaną przerostem migdałów. Za tydzień powinniśmy mieć zabieg podcinania i wycinania. Niestety mała na tą chwilę dostała ataku astmy i koszmarnie kaszle. Oczywiście w nocy. Kaszel krtaniowy, mocny. Też doprowadza do wymiotów. Antybiotyk bierzemy tak co 3 miesiące, na zapalenie krtani. Na dzień dzisiejszy jej stan jest kiepski, co ją niestety dyskwalifikuje. Obawiam się, że mała nie wytrzyma tygodnia bez podania antybiotyku. A operacja jest jej bardzo potrzebna. Bez tego astma nie da nam dalej żyć. Ech te nasze dzieciaczki.
 
Do góry