reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma u dzieci

reklama
witam ja również choruję na astmę od dziecka.U mojej córki w wieku 3,5 lat również rozpoznano astmę.
Nie wiem czy wiecie ja dowiedziałam się jakoś na początku zeszłego roku że na dzieci chore na astmę możecie starac się o zasiłek pielęgnacyjny:tak:jest to 153zł na miesiąc dodatkowo gdy dziecko uczęszcza do przedszkola bądź szkoły kolejne 80zł(tylko te 80zł to jeśli się pobiera zasiłek rodzinny bo to jest dodatek do tego ) :tak:

Monia teraz cos sie zmienilo i zasilek pielegacyjny jest niezaleznie od dochodu
 
Witam u mojego syna wczoraj alergolog stwierdziła astmę oskrzelową Kacper od czerwca zeszłego roku ma przewlekły kaszel i katar do tego najczęściej w nocy łapią go duszności byliśmy w szpitalu ma stwierdzone AZS alergie pokarmową podejrzenie refluksu żołądkowo- jelitowego i zespół spływania wydzieliny po tylnej scianie gardła wczoraj dostaliśmy recepte na pulmicort i berodualu wcześniej mieliśmy inhalacje z soli hipertronicznej i fizjologicznej ale niestety wiek nie był wpisany wtym miejscu gdzie trzeba i muszę dziś iść do pani doktor żeby poprawiła tą receptę. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego zasiłku czy może wniosek wypełnić pediatra czy musi alergolog?? no i jeszcze jedno pytanie czy możecie polecić mi jakiś dobry nawilżacz powietrza??
 
Magdzik20 broń boże nie kupuji nawilżacza dla dziecka astmatycznego!! Jesli już to kup oczyszczacz powietrza z fukcją nawilżania jonowego. Niestety różnica w cenie jest spora i to bardzo. My mamy taki SHARP KC-930EU-W OCZYSZCZACZ POWIETRZA HI-FI W-Wa (2049559161) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. odkąd go używamy to jest mega poprawa. Coprawda duszności, ataki, zapalenia oskrzeli i płuc sa ale słabsze i szybciej przechodzą.

A tak wogóle to bierzemy Ventolin i Flixotide na zmianę z berodulaem i pulmikortem, do tego Butherhin i Zyrtec, a dziś dostaliśmy jakiś nowy lek ,ale nie pamiętam nazwy coś na M - receptę zostawiłam w patece, bo muszą mi go zamówić.
A tak wogóle to w ciągu tamtego roku mielismy 10 razy zapelenie oskrzeli i raz zapalenie płu. w grudniu byliśmy w sanatorium i od tej pory już drugie zapalenie oskrzeli mamy...
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja od pediatry wymogłam skierowanie do szpitala na diagnostyke z wielką łaską trzeba czekać jakieś3 miesiące czy któraś była
 
Dziewczyny ja od pediatry wymogłam skierowanie do szpitala na diagnostyke z wielką łaską trzeba czekać jakieś3 miesiące czy któraś była

Byłyśmy w Szczawnicy, niby tam leczą astmę, ale u nas nic to nie dało niestety, może bylyśmy w złym okresie, bo w grudniu.
Co do skierowania na diagnostykę, to pierwsze pytanie - czemu od pediatry skierowanie, a nie od lekarza specjalisty jak pulmonolog czy alegrolog. I tu własnie chodzi o diagnostykę astmy, bo nas diagnozuje lekarz pulmonolog - alergolog i on ci da skierowania na wszystkie niezbędne badania. Sama diagnostyka jest długa, bo wiadomo, ze po jednym zachorowaniuy ciężko jest stwierdzić, ze to astma. Mój lekarz uwarza, ze jesli u dziecka kaszel utrzymuje się rok z w zasadzie non sto ( z małymi przerwami) to raczej jest to astma, ale trzeba tonę innych chorób wykluczyć. Co do szpitala i diagnostyki, to podobno w Rabce jest dobry szpital dla dzieci z astmą, ale też w Otwocku koło Warszawy.
My mamy dodatkowo od astmy refluks żołądkowy, ale to jest prezent własnie od Pani astmy. poczytaj na necie jak coś.
 
reklama
przepraszam, ale nie rozumiem, dlaczego do diagnostyki astmy potrzebny jest szpital. od trzech lat jesteśmy pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka (wizyty w poradni) i do diagnozy wystarczył wywiad, testy + za każdym razem moje spisywane obserwacje (kiedy kaszel, jaki, kiedy katar, jaki, co boli i kiedy)

pytanie do dziewczyn, których dzieci mają inhalacje od dłuższego czasu: jak znosicie i jak reagujecie na dziecięcą złość, że "znooooooooooooooowu inhalacja..."?
 
Do góry