reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma u dzieci

Mój syn miał wlaśnie taki kaszel. Jak byl w szpitalu i brał Berodual w inhalatorze to bylo dobrze, ale jak wychodziliśmy do domu to znowu się dusił i kaszel nawracał. Była to właśnie wiosna. Też miał kaszel po wysiłku a teraz nawet jak biega to nie kaszle, tylko jak zaczyna płakać. Najbardziej bałam się przedszkola, ale jest bardzo dobrze i jestem zdziwiona, że jeszcze nie chorował.
 
reklama
hej Net ka a jakie leki bierzesz prucz singularu na stałe chodzi o nazwe


Zanim zaszłam w ciążę to tylko i wyłącznie singulair ;) teraz w ciąży Milfionide brałam, urodziłam i dalej to biorę, muszę iść do mego rodzinnego lekarza, który teraz powie mi co dalej, czy będziemy wracać do Singulair'u czy Zostaniemy przy tym leku z ciąży. Brałam rożne leki, z czego najlepszy jest ten Singulair w tabletkach, na wieczór jedna codziennie i nie myślę o atakach...Dziewczyny piszą tu różne nazwy leków-wszystkie przerabiałam.;)Berodual, rożne dyski, Cromogeny... Doświadczyłam wszystkiego. Zgadzam się też z tym, by oprócz Singulair'u mieć w zanadrzu jakiś lek wziewny, który w razie ataku szybko rozszerzy drogi oddechowe, bo jak się tego nie ma przy sobie to po kilku chwilach można ratować się już tylko lekami dożylnymi. Moja kuzynka niestety nie miała przy sobie leków wziewnych a zanosiło się na atak i tego ataku dostała, zanim przyjechała karetka i zanim mogli podać jej lek dożylnie było za późno.
Dodam może dla wszystkiego, że ataki mam gdy mam mega wysiłek, z tego tytułu nie biegałam nigdy na w-fie i tak dalej... Robili mi testy na co jestem uczulona i nic nie wykazały więc myślę, że na tle wysiłkowym mam te ataki no i powiem, że w ciąży poprawiła mi się spirometria-nigdy w życiu nie miałam lepszej wydolności.
Ale poważnie regularnie brałam Singulair, a w ciąży Milflonide i nie dusiłam się ani razu, ani razu nawet nie zanosiło się na atak... No z Singulair'em się zanosiło na ataki ale to temu, że na Studiach często nie chciało mi się iść do lekarza powtórzyć recepty tym bardziej, ze w nowym mieście miałam dziwnego lekarza rodzinnego i czasami nie brałam leku nawet 2 tygodnie i później miałam okazje czuć zbliżający się atak..
 
witam ja również choruję na astmę od dziecka.U mojej córki w wieku 3,5 lat również rozpoznano astmę.
Nie wiem czy wiecie ja dowiedziałam się jakoś na początku zeszłego roku że na dzieci chore na astmę możecie starac się o zasiłek pielęgnacyjny:tak:jest to 153zł na miesiąc dodatkowo gdy dziecko uczęszcza do przedszkola bądź szkoły kolejne 80zł(tylko te 80zł to jeśli się pobiera zasiłek rodzinny bo to jest dodatek do tego ) :tak:
 
Ostatnia edycja:
Edyta L a flixodite bierze codziennie u nas po flixo pojawiła sie chrypa i dr mówiła zeby narazie odstawić jak nie kaszle niewiem czy dobrze a u was chrypy nie ma
 
Monia a jak uzyskać zasiłek pielęgnacyjny?

Witam!!!
Jestem mamą dwuletniej dziewczynki. Borykamy się z astmą oskrzelową od 5 miesiąca jej zycia. Właśnie wyszłyśmy ze szpitala i pełna obaw siedzę sobie w domciu. Mała ma ciągłe ataki kaszlu. Trwa to od miesiąca do kilku np5,6 miesięcy. Bierze pulmicort, berodual, monkastę, xyzal. Mój stan psychiczny jest coraz gorszy. Jak tylko słyszę, że zaczyna kaszleć nie mogę jeść czy spać. Martwi mnie to, że ona tak cierpi i że nie mam jak jej pomóc. Byle jaka infekcja i mała już kaszle. Bierzemy czasami flixotide. Tak mieliśmy chrypkę i od razu go odstawiliśmy. Niestety to była nasza wielka porażka. Jak dla mnie lek super jeden psik i po sprawie, a pulmicort w inhalacjach niestety jest męczący. Czy macie jakieś pomysły jak dać sobie radę z nocnym kaszlem. Jak Wy sobie radzicie? Szukam pomocy gdzie się da. Muszę bo zwariuje.

Swoją drogą największe upokorzenie - błagać lekarza, żeby nie przystawiał pieczątki na recepcie do uzgodnienia z NFZ zamiast postawienie głupiej R. Totalne upodlenie i skopanie rodziców.
 
prawdopodobnie kaszel w nocy sie bierze stad ze jest zyt cieplo w pokoju. Proponuje zawieszenie pieluszek na grzejnik lub zakup nawilżacza powietrza. Moj Wojtek choruje na astme od 5 miesiaca zycia. Jest teraz na pulmicorcie.
 
Monia a jak uzyskać zasiłek pielęgnacyjny?

.
trzeba wziąśc wniosek z wydziału do spraw orzekania o niepełnosprawności i ten wniosek wypełnic powinien lekarz prowadzący alergolog najlepiej i ksero kopia kartoteki gdzie dziecko jest leczone +jeśli są wypisy ze szpitala. Następnie ten wniosek trzeba złożyc właśnie w wydziale orzekania o niepełnosprawnosci i jeśli po badaniu lekarz badający stwierdzi że dziecku się należy orzeka o niepełnosprawności a z tym juz do urzędu miasta i tam złożyc wniosek o zasiłek.
 
Edyta L a flixodite bierze codziennie u nas po flixo pojawiła sie chrypa i dr mówiła zeby narazie odstawić jak nie kaszle niewiem czy dobrze a u was chrypy nie ma


Emil bierze FLIXOTIDE 2 razy dziennie. Po nim nie ma chrypki. Chrypkę ma po Pulmicorcie.
 
moja Ola też bierze flixotide 2 razy dzienie i chrypki nie ma,do tego bierze jeszcze tabletki na noc. Nas pani doktor przestrzega żeby po każdych wziewach dobrze wypłukac buzie:tak:
 
reklama
Monia a jak uzyskać zasiłek pielęgnacyjny?

Witam!!!
Jestem mamą dwuletniej dziewczynki. Borykamy się z astmą oskrzelową od 5 miesiąca jej zycia. Właśnie wyszłyśmy ze szpitala i pełna obaw siedzę sobie w domciu. Mała ma ciągłe ataki kaszlu. Trwa to od miesiąca do kilku np5,6 miesięcy. Bierze pulmicort, berodual, monkastę, xyzal. Mój stan psychiczny jest coraz gorszy. Jak tylko słyszę, że zaczyna kaszleć nie mogę jeść czy spać. Martwi mnie to, że ona tak cierpi i że nie mam jak jej pomóc. Byle jaka infekcja i mała już kaszle. Bierzemy czasami flixotide. Tak mieliśmy chrypkę i od razu go odstawiliśmy. Niestety to była nasza wielka porażka. Jak dla mnie lek super jeden psik i po sprawie, a pulmicort w inhalacjach niestety jest męczący. Czy macie jakieś pomysły jak dać sobie radę z nocnym kaszlem. Jak Wy sobie radzicie? Szukam pomocy gdzie się da. Muszę bo zwariuje.

Swoją drogą największe upokorzenie - błagać lekarza, żeby nie przystawiał pieczątki na recepcie do uzgodnienia z NFZ zamiast postawienie głupiej R. Totalne upodlenie i skopanie rodziców.


z tymi receptami to porazka, ja na szczescie mam zapas symbicortu i singuair na dwa miesiace i zyrtec dwie buteleczki
alergolog wizyta na koniec lutego, u mnie ostatnio alergolog dala zapas malej do nast wizyty, raz bylam tylko pediatry po reccepte przy okazji szczepienia

a kto wam stwierdzal,ze dziecko ma astme ? to wczesnodziecieca czy oskrzelowa??
u mnie ma z wypisu ze szpitala w rabce astme w obserwacji, kontrol w tym roku na wiosne bedzie na testy
jak bede u alergologa musze spytac dokladnie o to "w obserwacji"
 
Do góry