reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma u dzieci

reklama
Czesc.:-)
Jeśli chodzi o astmę, to właśnie jestem w trakcie stwierdzania jej obecności lub braku u mojego 2,5 latka. Ostatnio dusił się biedaczek pół nocy, nie pomogły inhalacje z Berodualu i pojechaliśmy do szpitala. Okazało się, że dziecko jest bardzo odwodnione, przebył wcześniej zakażenie Rotawirusem ( 3 dni 40 stopni, wymioty, gorączka), otrzymał Dexaven dożylnie i 2 inhalacje z Pulmicortu 250 mg, 1 z Berodualu i Glukozę z magnezem na nawodnienie. Zaczął pięknie jesc i pić, narazie nie kaszle. Ale juz sie umówiłam na 29.04 do pulmonologa na testy, więc trzymaj kciuki.

Buzka.:-)
 
U mnie też synek miał podejrzenie astmy oskrzelowej.Lekarz zlecił dokładne badania krwi i prześwietlenie kl. piersiowej.Na szczęście badania są ok. Zlecił inhalacje dwa razy w ciągu dnia Pulmicortem.I dostał przeciwalergiczny lek.
 
Mój Emilek 2 razy dziennie ma wziewy z FLIXOTIDE. Jak kaszle to mu robię inhalacje z PULMICORTU i BERODUALU. Najgorsze jest to, że ataki ma często. W lato jest spokój. Dostaje jeszcze ZYRTEC na noc. Byliśmy u pani pulmunolog, ale ona nic innego nie wymyśliła. Przy każdym kaszlu nie chce nic jeść i w ciągu tygodnia może stracić na wadze 1 kg.
 
nasz młodszy synek ma stwierdzoną astmą oskrzelową, zaczeło się kiedy miał rok zapaleniem oskrzeli a po 3 dniach zapaleniem płuc i pobytem w szpitalu, przez kolejny rok miał z jeszcze 6 raz zapalenie oskrzeli z tym 2 skonczyly sie zapaleniem płuc i kolejnym pobytem w szpitalu. Wkońcu alergolog stwierdziła astmę oskrzelową. Codziennie musi mieć robioną inhalacje z pulmicortu bez rozcienczania,przy kaszlu dodchodzi dodatkowo berodual. Testy alergologiczne narazie nic niewykazaly wiec nic na alergie niedostaje.U nas wystarczy jeden dzien lekkiego pokaslywania a na nastoeny dzien moze miec juz zapalenie oskrzeli.I choc astma mi sie kojarzy z dusznosciami to jednak on ma dusznosci tylko przy zapaleniu oskrzeli czy płuc. narazie zaliczy go do osób niepełnosprawnych za co dostajemy az 153 zl;)w sam raz na leki,
 
Mój syn w maju miał zapalenie płuc. Leżał w szpitalu tydzień. Po trzech dniach znowu miał zapalenie płuc i znowu szpital. Tam kazali mi kupić tubę i robić wziewy. Wróciliśmy do domu i znowu to samo. Tym razem pojechałam z nim do innej pani doktor i ona powiedziała, że to nie zapalenie płuc tylko astma oskrzelowa. Kupiliśmy nebulizator i robimy inhalacje jak mały kaszle.
 
współczuje, moje dzieci nie mają astmy ale za to córeczka koleżanki zmaga się z nią :/ Często przeglądam z moją koleżanką sieć w poszukiwaniu informacji o zdrowiu no i czasem natrafiam na całkiem ciekawe informacje i jakieś nowe odkrycie w medycynie. Ostatnio szukałyśmy info o astmie i dotarłyśmy do wiadomości, ze fast foody mogą u dzieci nasilać objawy astmy, bo tłuszcze i sól w nich zawarte podrażniają oskrzela Homeopatia, leczenie homeopatyczne, nowoczesna homeopatia i homotoksykologia, lekarze i leki. A wy pozwalacie dzieciom jeść takie jedzenie? bo ciekawa jestem ile w tym prawdy
 
Mój syn ma rok i 9 msc. i jest za mały na fast foody. Jest niejadkiem i żyje właściwie powietrzem. U nas na astme wpływ mają alergeny fruwające w powietrzu. Ataki astmy ma na jesień i wiosną.
 
Moj synek ma przepisany Ventolin do wdychania. Podaje mu w czasie mocnych dusznosci lub ataku dusznosci dziala doslownie w kilka sekund po podaniu. Na poczatku mial robione inhalacje z Berodualu i pulmicortu a do tego zyrtek w kroplach i ketotifen w syropie. Z astma zmagamy sie od 5 miesieca zycia Dawidka. Czekam juz niecierpliwie kiedy maly skonczy 2 latka wtedy bedzie mial zrobione testy alergiczne i moze uda sie zrobic w miare realna spirometrie.

Pozdrawiam
 
reklama
jezeli u dziecka objawy astmy narastaja lub nie zmniejszaja sie to warto pomyslec nad zakupem inhalatora na domowy uzytek. Wydatek oczywiscie jest ale przy czestszych inhalacjach i wizytach w przychodni koszt zwroci sie w cenie paliwa/biletow etc. kilka lat temu jezdzilam z wnuczkiem na takie inhalacje pn-pt np przez 2 tygodnie. Niby daleko nie bylo ale 2 tygodnie takich wypraw nie sa najwygodniejsze, chłopak tez chodzil taki znudzony i smutny... odkad ma w domu inhalator juz nie musi tak czesto pojawiac sie w przychodni a dodatkowo rodzice inhaluja go zapobiegawczo raz na jakis czas :) korzysta z inhalatora Medel Pro - bardzo dobry sprzet, o swietnych parametrach inhalacji i odpowiedni do stosowania w domu. Odsyłam na strone - duzo tam danych o inhalatorze i o inhalacjach.
 
Do góry