reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

B-Hcg ponad normę - Test Pappa

Paula1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2021
Postów
33
Cześć, słuchajcie mam problem.. Chciałabym zasięgnąć waszych opinii, poznać wasze doświadczenia.. Dzisiaj miałam I badania prenatalne oraz wynik testu papp-a.. Usg cudowne, Pani ginekolog się zachwycała wszystko idealnie w normie.. Nic nie wskazywałoby że jest coś nie tak..na koniec Pani ginekolog wyciąga mój wynik testu i mówi z uśmiechem na twarzy co mnie zamurowało że musi ziarnko niepewności w nas zasiać i że mam dosyć wysoka B-Hcg nie mówiąc co się z tym wiąże od razu sugeruje test nifty i się patrzy na naszą reakcje i po zadawaniu pytań nie potrafi logicznie odpowiedzieć na żadne z naszych pytań.. (odebralismy to jako naciągnięcie na dodatkowy test który jest drogi.. Jej zachowanie było strasznie dziwne) A na koniec z lekkim zdziwieniem że nie chcemy od razu deklarować się na test bo powiedzieliśmy że musimy przemyśleć i zdecydujemy jutro lub za 2 dni i się odezwiemy stwierdziła że jak chcemy to żebyśmy sobie czekali.. Zostawiła nas z tą informacja.. I oczywiście mamy teraz okropny stres, niepokój, obawę. . Oczywiście jutro na własną rękę chce zrobić jeszcze raz sobie test ale tylko na b-hcg i iść do innego ginekologa zaczerpnąć opinii.. Ale co wy o tym sądzicie?

Jestem w 12 tyg i 5 dni
B-HCG mam 5,920 MoM
PAPP-A mam 1,219 Mom
Ryzyko wyliczone jest na podstawie usg i wyniku testu

1:1000 przy trisomii 21
1:2414 trisomia 18
1-7575 trisomia 13
Miał ktoś z was taki przypadek? Robiłyście dodatkowy test?
Pytanie czy może że mam małą wadę serca a dokładnie niedomykalność komorowa może mieć wpływ na taki wynik testu?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć, słuchajcie mam problem.. Chciałabym zasięgnąć waszych opinii, poznać wasze doświadczenia.. Dzisiaj miałam I badania prenatalne oraz wynik testu papp-a.. Usg cudowne, Pani ginekolog się zachwycała wszystko idealnie w normie.. Nic nie wskazywałoby że jest coś nie tak..na koniec Pani ginekolog wyciąga mój wynik testu i mówi z uśmiechem na twarzy co mnie zamurowało że musi ziarnko niepewności w nas zasiać i że mam dosyć wysoka B-Hcg nie mówiąc co się z tym wiąże od razu sugeruje test nifty i się patrzy na naszą reakcje i po zadawaniu pytań nie potrafi logicznie odpowiedzieć na żadne z naszych pytań.. (odebralismy to jako naciągnięcie na dodatkowy test który jest drogi.. Jej zachowanie było strasznie dziwne) A na koniec z lekkim zdziwieniem że nie chcemy od razu deklarować się na test bo powiedzieliśmy że musimy przemyśleć i zdecydujemy jutro lub za 2 dni i się odezwiemy stwierdziła że jak chcemy to żebyśmy sobie czekali.. Zostawiła nas z tą informacja.. I oczywiście mamy teraz okropny stres, niepokój, obawę. . Oczywiście jutro na własną rękę chce zrobić jeszcze raz sobie test ale tylko na betę i iść do innego ginekologa zaczerpnąć opinii.. Ale co wy o tym sądzicie?
Jestem w 12 tyg i 5 dni
B-HCG mam 5,920 MoM
PAPP-A mam 1,219 Mom
Ryzyko jest
1:1000 przy trisomii 21
1:2414 trisomia 18
1-7575 trisomia 13
Miał ktoś z was taki przypadek? Robiłyście dodatkowy test?
Czy te ryzyka są skorygowane o USG czy o USG i wynik biochemii? Wszystkie ryzyka są określane jako NISKIE i nie zleca się w przypadku ryzyka niższego od 1:1000 badania NIPT. Wynik bhcg jest jednak zaskakująco wysoki i być może stąd taka sugestia. Badanie NIPT można sugerować zawsze, bo jest bardziej czułe niż test podwójny. Zaburzona biochemia może zwiastować inne problemy z ciążą niż trisomie.
 
Ostatnia edycja:
Nie ma testu na sama bete ktory ma cos wspolnego z biochemia wiec ta sobie daruj, na poczatku robi sie bete dla potwierdzenia ciazy, to nie to samo.
Po drugie ryzyka masz niskie jesli sa to wyniki juz skorygowane. Beta faktycznie bardzo wysoka wiec z tym wybralabym sie do innego lekarza na konsultacje, powinien wytlumaczyc Wam z czym sie moze to wiazac poniewaz biochemia daje czesto znak ze cos z organizmem bedzie sie dzialo podczas ciazy.
 
Czy te ryzyka są skorygowane o USG czy o USG i wynik biochemii? Wszystkie ryzyka są określane jako NISKIE i nie zleca się w przypadku ryzyka niższego od 1:1000 badania NIPT. Wynik bhcg jest jednak zaskakująco wysoki i być może stąd taka sugestia. Badanie NIPT można sugerować zawsze, bo jest bardziej czułe niż test podwójny. Zaburzona biochemia może zwiastować inne problemy z ciążą niż trisomie.
USG miałam bardzo dobre. Wynik tego całego prawdopodobieństwa był skorygowany o wynik usg i wynik tego testu pappa
 
Nie ma testu na sama bete ktory ma cos wspolnego z biochemia wiec ta sobie daruj, na poczatku robi sie bete dla potwierdzenia ciazy, to nie to samo.
Po drugie ryzyka masz niskie jesli sa to wyniki juz skorygowane. Beta faktycznie bardzo wysoka wiec z tym wybralabym sie do innego lekarza na konsultacje, powinien wytlumaczyc Wam z czym sie moze to wiazac poniewaz biochemia daje czesto znak ze cos z organizmem bedzie sie dzialo podczas ciazy.
Chodziło mi o tą wolna betę hcg że zrobię bo widziałam że jest osobno w diagnostyce jest samo hcg dla potwierdzenia ciąży i wola b-hcg. Tak wyniki są skorygowane o USG i wynik testu. Właśnie się chce umówić do innego ginekologa ta konsultacje z tym związana. Jeżeli też będzie sugerował test nifty to się zdecydujemy ale kompletnie nie rozumiem reakcji Pani ginekolog
 
Chodziło mi o tą wolna betę hcg że zrobię bo widziałam że jest osobno w diagnostyce jest samo hcg dla potwierdzenia ciąży i wola b-hcg. Tak wyniki są skorygowane o USG i wynik testu. Właśnie się chce umówić do innego ginekologa ta konsultacje z tym związana. Jeżeli też będzie sugerował test nifty to się zdecydujemy ale kompletnie nie rozumiem reakcji Pani ginekolog
Reakcja sie nie przejmuj juz, niektorzy lekarze nie potrafia rzetelnie poinformowac o roznych przypadlosciach, problemach i rozwiazaniach, a powinni, na odczepnego najlepiej powiedziec rob sobie pani jakies badanie dalej jak chce i tyle. Test pappa jest nie tylko po to by dac prawdopodobienstwo podstawowych trisomi wiec samo wyjasnienie calego badania powinnon byc standardem a pozniej jak sie ma polaczenie bhcg z pappa, jaki wynik sugeruje podwyzszone ryzyko danej trisomi itd. Dla wlasnego spokoju oczywiscie mozecie zrobic nifty lub cos podobnego ale to nie wyklucza dalszej wiekszej kontroli przebiegu ciazy bo cos sie dzieje i moze a nie musi dac sie we znaki w kolejnych miesiacach.
 
USG miałam bardzo dobre. Wynik tego całego prawdopodobieństwa był skorygowany o wynik usg i wynik tego testu pappa
A co to znaczy „dobre USG” ? Aparat? Wynik? Nie ma w teście podwójnym „dobrego” ani „złego” USG. Są markery i wady rozwojowe albo ich nie ma. Po prostu nie wykryto markerów trisomii w tym przypadku to należy się cieszyć. Jednak wynik biochemii daje do myślenia i warto poszerzyć diagnostykę.
 
Chodziło mi o tą wolna betę hcg że zrobię bo widziałam że jest osobno w diagnostyce jest samo hcg dla potwierdzenia ciąży i wola b-hcg. Tak wyniki są skorygowane o USG i wynik testu. Właśnie się chce umówić do innego ginekologa ta konsultacje z tym związana. Jeżeli też będzie sugerował test nifty to się zdecydujemy ale kompletnie nie rozumiem reakcji Pani ginekolog
Jakiej reakcji nie rozumiesz? Z mojego punktu widzenia zaproponowała Ci poszerzenie diagnostyki o najdokładniejsze i nieinwazyjne badanie, co jest zupełnie zrozumiałe w opisanym przypadku.
Powtarzanie biochemii jest teraz pewnie bez sensu, bo wynik musi być zrobiony dla ciąży w określonym wieku i tak też należy przeliczyć na MOM.
 
A co to znaczy „dobre USG” ? Aparat? Wynik? Nie ma w teście podwójnym „dobrego” ani „złego” USG. Są markery i wady rozwojowe albo ich nie ma. Po prostu nie wykryto markerów trisomii w tym przypadku to należy się cieszyć. Jednak wynik biochemii daje do myślenia i warto poszerzyć diagnostykę.
Napisałam to ogólnie Rozchodzi się o to że kość nosowa obecna, przyziernosc karkowa 1,6
I inne wszystkie parametry itp są dobre bez żadnych odchyleń. Rozumiem, dziękuję za informacje
 
reklama
Jakiej reakcji nie rozumiesz? Z mojego punktu widzenia zaproponowała Ci poszerzenie diagnostyki o najdokładniejsze i nieinwazyjne badanie, co jest zupełnie zrozumiałe w opisanym przypadku.
Powtarzanie biochemii jest teraz pewnie bez sensu, bo wynik musi być zrobiony dla ciąży w określonym wieku i tak też należy przeliczyć na MOM.
Reakcji Pani ginekolog.. której całej tutaj nie opiszę bo było by to bez sensu. Po prostu nie potrafiła logicznie odpowiedzieć na żadne pytanie. Była moim zdaniem mało profesjonalna i nie mila po usłyszeniu od nas że damy jej znać z testem nifty na dniach czy się zdecydujemy. Jest to najmniej ważne teraz.. po prostu o tym wspomniałam. Powtarzanie testu biochemii czemu miałoby być niewiarygodne? Poprzedni test miałam robiony w środę a wczoraj odebrałam wynik. W dniu dzisiejszym powtórzyłam test na własną rękę. Kwestia tylko paru dni a test pappa wykonuje się do końca 13 tygodnia bo wtedy jest najbardziej wiarygodny.
Chciałabym po prostu poznać osoby czy miały podobny przypadek z wyższa b-hcg i poznać ich doświadczenia z tym związane. Pozdrawiam
 
Do góry