reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

B-Hcg ponad normę - Test Pappa

Reakcji Pani ginekolog.. której całej tutaj nie opiszę bo było by to bez sensu. Po prostu nie potrafiła logicznie odpowiedzieć na żadne pytanie. Była moim zdaniem mało profesjonalna i nie mila po usłyszeniu od nas że damy jej znać z testem nifty na dniach czy się zdecydujemy. Jest to najmniej ważne teraz.. po prostu o tym wspomniałam. Powtarzanie testu biochemii czemu miałoby być niewiarygodne? Poprzedni test miałam robiony w środę a wczoraj odebrałam wynik. W dniu dzisiejszym powtórzyłam test na własną rękę. Kwestia tylko paru dni a test pappa wykonuje się do końca 13 tygodnia bo wtedy jest najbardziej wiarygodny.
Chciałabym po prostu poznać osoby czy miały podobny przypadek z wyższa b-hcg i poznać ich doświadczenia z tym związane. Pozdrawiam
Jeśli nie przekraczasz tego terminu to OK (po prostu pomyślałam, że dłużej trwało oczekiwanie na wyniki). Jednak jeśli nie zakładasz błędu w laboratorium to sens i tak jest wątpliwy. Co do lekarki to nie sądzę, żeby była naciągaczką, te badania po prostu są drogie.
 
reklama
Jeśli nie przekraczasz tego terminu to OK (po prostu pomyślałam, że dłużej trwało oczekiwanie na wyniki). Jednak jeśli nie zakładasz błędu w laboratorium to sens i tak jest wątpliwy. Co do lekarki to nie sądzę, żeby była naciągaczką, te badania po prostu są drogie.
Nie no ja rozumiem i wiem że są drogie takie badania ale sposób jej przekazywania informacji w tym temacie był na prawdę mocno dyskusyjny. Możliwe i że sensu to nie ma ale dla własnej wiadomości chciałam jeszcze raz to powtórzyć i skonsultować to z innym lekarzem.:)
 
Twoja wada serca nie ma wpływu na bhcg. Przy tak niskim ryzyku ja bym nie robiła nipt, powtórzenie wolnej bety nie bardzo ma sens, nie bez powodu robi się to razem z usg. Miałam dużo wyższa wolna bete, dziecko zdrowe, ale małe. Jeśli uważacie, że nipt jest zbędny to nie róbcie, pytanie czy nie spędzisz całej ciąży zastanawiając się czy bobas zdrowy :)
 
Reakcji Pani ginekolog.. której całej tutaj nie opiszę bo było by to bez sensu. Po prostu nie potrafiła logicznie odpowiedzieć na żadne pytanie. Była moim zdaniem mało profesjonalna i nie mila po usłyszeniu od nas że damy jej znać z testem nifty na dniach czy się zdecydujemy. Jest to najmniej ważne teraz.. po prostu o tym wspomniałam. Powtarzanie testu biochemii czemu miałoby być niewiarygodne? Poprzedni test miałam robiony w środę a wczoraj odebrałam wynik. W dniu dzisiejszym powtórzyłam test na własną rękę. Kwestia tylko paru dni a test pappa wykonuje się do końca 13 tygodnia bo wtedy jest najbardziej wiarygodny.
Chciałabym po prostu poznać osoby czy miały podobny przypadek z wyższa b-hcg i poznać ich doświadczenia z tym związane. Pozdrawiam
Z tego co mi wiadomo, test należy robić tego samego dnia co USG. Wtedy jest najbardziej wiarygodny. Zamiast go powtarzać lepiej iść na konsultację do innego ginekologa. Tym bardziej, że masz obiekcje co do wykonania drogiego testu, bo odebrałaś wypowiedź lekarza jako próbę naciągnięcie.

Badanie prenatalne, a konkretnie test PAPPA to nie tylko oszacowanie ryzyka trisomii, ale np. hipotrofii płodu, przedwczesnego porodu, stanu przedrzucawkowego i innych.

I nie bardzo rozumiem co ci dadzą doświadczenia innych. U jednych taki wynik nie będzie świadczył o niczym, a u innych wystąpią komplikacje. Każdy przypadek najlepiej przeanalizować indywidualnie, a nie porównywać się z innymi.
 
Cześć, słuchajcie mam problem.. Chciałabym zasięgnąć waszych opinii, poznać wasze doświadczenia.. Dzisiaj miałam I badania prenatalne oraz wynik testu papp-a.. Usg cudowne, Pani ginekolog się zachwycała wszystko idealnie w normie.. Nic nie wskazywałoby że jest coś nie tak..na koniec Pani ginekolog wyciąga mój wynik testu i mówi z uśmiechem na twarzy co mnie zamurowało że musi ziarnko niepewności w nas zasiać i że mam dosyć wysoka B-Hcg nie mówiąc co się z tym wiąże od razu sugeruje test nifty i się patrzy na naszą reakcje i po zadawaniu pytań nie potrafi logicznie odpowiedzieć na żadne z naszych pytań.. (odebralismy to jako naciągnięcie na dodatkowy test który jest drogi.. Jej zachowanie było strasznie dziwne) A na koniec z lekkim zdziwieniem że nie chcemy od razu deklarować się na test bo powiedzieliśmy że musimy przemyśleć i zdecydujemy jutro lub za 2 dni i się odezwiemy stwierdziła że jak chcemy to żebyśmy sobie czekali.. Zostawiła nas z tą informacja.. I oczywiście mamy teraz okropny stres, niepokój, obawę. . Oczywiście jutro na własną rękę chce zrobić jeszcze raz sobie test ale tylko na b-hcg i iść do innego ginekologa zaczerpnąć opinii.. Ale co wy o tym sądzicie?

Jestem w 12 tyg i 5 dni
B-HCG mam 5,920 MoM
PAPP-A mam 1,219 Mom
Ryzyko wyliczone jest na podstawie usg i wyniku testu

1:1000 przy trisomii 21
1:2414 trisomia 18
1-7575 trisomia 13
Miał ktoś z was taki przypadek? Robiłyście dodatkowy test?
Pytanie czy może że mam małą wadę serca a dokładnie niedomykalność komorowa może mieć wpływ na taki wynik testu?
Witam ;-) ;)
rozumiem co czujesz. Dzis odebralam wyniki biochemii i rowniez mam bardzo podwyzszona bete -ponad 4 Mom przy Pappie 0.9. Jutro mam usg prenatalne i konsultacje ze swoim lekarzem prowadzącym . Skad tak wysoki wynik... daj znac jak u Was 🙂 trzymam kciuki
 
Kurczę, ja jak bym miała kasę to bym zrobiła jakiegoś nifty czy coś. Ale ja nie miałam kasy to z córką nie robiłam ani teraz. Z córką miałam ładne wyniki krwi, ale po USG ryzyko 1:300 i tak żyłam w niepewności do porodu przy nieprawidłowości USG, które wychodziły praktycznie za każdym razem. Teraz tak jak Ty też miałam USG bardzo dobre, ale pappy nie robiłam, nie wiem chyba że strachu i mam nadzieję, że syn się zdrowy urodzi. Cały czas sobie obiecuję, że przed kolejnym pozytywnym testem będę miała w "skarbonce" na test nifty jeśli będzie taka potrzeba. Myślę, że Twój dzidziuś jest zdrowy, ale ziarnko niepewności zostało zasiane😔 wszystkiego dobrego ☺️
 
Nie no ja rozumiem i wiem że są drogie takie badania ale sposób jej przekazywania informacji w tym temacie był na prawdę mocno dyskusyjny. Możliwe i że sensu to nie ma ale dla własnej wiadomości chciałam jeszcze raz to powtórzyć i skonsultować to z innym lekarzem.:)
Hej hej, jak potoczyła się Twoja historia? Pytam bo odchodzę od zmysłów... Mam identyczna sytuacje. Z tym ze mam już 34 lata, w kosmos wysokie BHcg, W usg wszystko ok... Odchodzę od zmysłów. Czekam na wyniki Nifty...
 
Hej hej, jak potoczyła się Twoja historia? Pytam bo odchodzę od zmysłów... Mam identyczna sytuacje. Z tym ze mam już 34 lata, w kosmos wysokie BHcg, W usg wszystko ok... Odchodzę od zmysłów. Czekam na wyniki Nifty...
Hej, byłam skonsultować z innym ginekologiem który mnie uspokoił i powiedział słowa takie że poprzednia pani ginekolog chciała się zabawić w komputer i delikatnie zasugerował że chciała nas naciągnąc więc mam nadzieję i jestem dobrej myśli że będzie wszystko dobrze :)
 
Hej hej, jak potoczyła się Twoja historia? Pytam bo odchodzę od zmysłów... Mam identyczna sytuacje. Z tym ze mam już 34 lata, w kosmos wysokie BHcg, W usg wszystko ok... Odchodzę od zmysłów. Czekam na wyniki Nifty...
Nie wiem co masz na myśli przez "kosmos", ale ja faktycznie miałam ogromna wolna betę i trisomia została wykluczona amniopunkcją.
 
reklama
Chciałabym dowiedzieć się czy któraś z Was dziewczyny robiła aminopunkcję lub nifty tylko przez bardzo wysoki poziom beta hcg? Ja miałam 17 maja robione usg prenatalne i na nim wszystko wyszło super - NT 1,6; przepływy prawidłowe, kość nosowa obecna. Tydzień później dostałam wyniki z krwi i się trochę załamałam - wyszło mi ryzyko ZD 1:167 i właśnie jedynym błędnym wynikiem była bardzo wysoka beta hcg - 5,04 MoM. Białko PAPP-A mam prawidłowe - 0,96 MoM i właśnie nie mam pojęcia co robić. Dodam, że mam 34 lata, więc ogólnie ryzyko jest też większe. Czytałam, że wysoki poziom beta hcg może sugerować późniejsze nadciśnienie ciążowe (a u mnie jest wysokie ryzyko, ponieważ wystąpiło w poprzedniej ciąży). Mam też silną niedoczynność tarczycy i w dniu badania poziom TSH był powyżej 6, bo tydzień wcześniej robiłam wyniki i dostałam nowy lek, który w ciągu miesiąca ma uregulować ten poziom. Nie wiem czy to wszystko może wpływać na wysoki poziom beta hcg?
 
Do góry