reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

B-Hcg ponad normę - Test Pappa

Chciałabym dowiedzieć się czy któraś z Was dziewczyny robiła aminopunkcję lub nifty tylko przez bardzo wysoki poziom beta hcg? Ja miałam 17 maja robione usg prenatalne i na nim wszystko wyszło super - NT 1,6; przepływy prawidłowe, kość nosowa obecna. Tydzień później dostałam wyniki z krwi i się trochę załamałam - wyszło mi ryzyko ZD 1:167 i właśnie jedynym błędnym wynikiem była bardzo wysoka beta hcg - 5,04 MoM. Białko PAPP-A mam prawidłowe - 0,96 MoM i właśnie nie mam pojęcia co robić. Dodam, że mam 34 lata, więc ogólnie ryzyko jest też większe. Czytałam, że wysoki poziom beta hcg może sugerować późniejsze nadciśnienie ciążowe (a u mnie jest wysokie ryzyko, ponieważ wystąpiło w poprzedniej ciąży). Mam też silną niedoczynność tarczycy i w dniu badania poziom TSH był powyżej 6, bo tydzień wcześniej robiłam wyniki i dostałam nowy lek, który w ciągu miesiąca ma uregulować ten poziom. Nie wiem czy to wszystko może wpływać na wysoki poziom beta hcg?
Nigdy nie dowiesz się, co jest przyczyną wysokiej wolnej bety, jeśli badania diagnostyczne w kierunku wad wyjdą ok. Tego po prostu nie da się określić bo nie ma odpowiednich badań i pewnie jeszcze długo nie będzie. Także żadna z nas nie odpowie Ci, dlaczego Twoja beta może być wysoka. Jedynie pogłębiając diagnostykę dowiesz sie czy ma to związek z wadą, czy też nie.
 
reklama
C
Twoja wada serca nie ma wpływu na bhcg. Przy tak niskim ryzyku ja bym nie robiła nipt, powtórzenie wolnej bety nie bardzo ma sens, nie bez powodu robi się to razem z usg. Miałam dużo wyższa wolna bete, dziecko zdrowe, ale małe. Jeśli uważacie, że nipt jest zbędny to nie róbcie, pytanie czy nie spędzisz całej ciąży zastanawiając się czy bobas zdrowy :)
Cześć pamiętasz jaką miałaś wartość wolnej bety hcg? Ja robiłam dwa usg genetyczne w pierwszym NT 3mm, w drugim 2,5. Lekarka powiedziała że na usg dziecko jest bez zastrzeżeń. Ale bardzo wysoka beta zrobiła mega zamieszanie i wysokie ryzyko zespołu Downa..
 
C

Cześć pamiętasz jaką miałaś wartość wolnej bety hcg? Ja robiłam dwa usg genetyczne w pierwszym NT 3mm, w drugim 2,5. Lekarka powiedziała że na usg dziecko jest bez zastrzeżeń. Ale bardzo wysoka beta zrobiła mega zamieszanie i wysokie ryzyko zespołu Downa..
Ponad 8 mom
 
Ja mam 11.. I jestem przerażona bo podobno jestem jedynym takim przypadkiem..
U mnie z tego co pamiętam było prawie 9 nawet, chyba 8,9, ale dokładnej wartości nie pamiętam. W każdym razie ekstremalnie wysokie, 11 to podobnie :) ale nt u nas było 1,8. Polecam amniopunkcję, rozwieje wątpliwości, chyba że trafi się jakaś wada niewykrywalna dla amnio, ale ona na pewno nie będzie miała takiego wpływu na życie jak na przykład trisomie.
 
U mnie z tego co pamiętam było prawie 9 nawet, chyba 8,9, ale dokładnej wartości nie pamiętam. W każdym razie ekstremalnie wysokie, 11 to podobnie :) ale nt u nas było 1,8. Polecam amniopunkcję, rozwieje wątpliwości, chyba że trafi się jakaś wada niewykrywalna dla amnio, ale ona na pewno nie będzie miała takiego wpływu na życie jak na przykład trisomie.
Chcemy iść na test panorama trochę boję się amniopunkcji.. Nt u nas 2,5 ale przy wielkości dziecka było w normie. Najgorsze jest to że mój lekarz mówi że najważniejsze jest nt (wcześniej było 3mm) A beta by się aż tak nie przejmował. A lekarka twierdzi że nawet te 3mm było w miarę ok ale beta jest problem i weź tu bądź mądry.. Pociesza mnie ze lekarka powiedziało ze serduszko dzieciątka wygląda tak jakby nawet w przyszłości nie powinno mieć problemów. Wiem że bardzo często ZD to problemy z sercem.. We wtorek rozmowa z genetykiem i test i oby było dobrze
 
Chcemy iść na test panorama trochę boję się amniopunkcji.. Nt u nas 2,5 ale przy wielkości dziecka było w normie. Najgorsze jest to że mój lekarz mówi że najważniejsze jest nt (wcześniej było 3mm) A beta by się aż tak nie przejmował. A lekarka twierdzi że nawet te 3mm było w miarę ok ale beta jest problem i weź tu bądź mądry.. Pociesza mnie ze lekarka powiedziało ze serduszko dzieciątka wygląda tak jakby nawet w przyszłości nie powinno mieć problemów. Wiem że bardzo często ZD to problemy z sercem.. We wtorek rozmowa z genetykiem i test i oby było dobrze
No ale to może być zupełnie inna wada albo jakaś mikrodelecja, stąd wysoka beta. Podkreślam - może, nie musi. Tak samo może być zd. To jak wrozenie z fusów 😅 ja robiłam amnio żeby wykluczyć zd, testy przesiewowe nie dałyby mi spokojnej głowy.
 
Witajcie, wczoraj otrzymałam wynik pappa i przeżywam najgorszy czas w życiu . Mam 46 lat .. jestem w ciąży z 4 dzieckiem wszystkie zdrowe, dwa usg wszystko super aż lekarz powiedział ze w tym wieku nad wyraz dobrze i pappa .. 1:4 zd ..
załamałam się : wolne bhcg 3,591 MoM, pappa 0,599 .. co myśleć ?? Zdecydowałam się na sanco ale
boje się ze to już wyrok …
 
Witajcie, wczoraj otrzymałam wynik pappa i przeżywam najgorszy czas w życiu . Mam 46 lat .. jestem w ciąży z 4 dzieckiem wszystkie zdrowe, dwa usg wszystko super aż lekarz powiedział ze w tym wieku nad wyraz dobrze i pappa .. 1:4 zd ..
załamałam się : wolne bhcg 3,591 MoM, pappa 0,599 .. co myśleć ?? Zdecydowałam się na sanco ale
boje się ze to już wyrok …
ja na twoim miejscu przy tak wysokim ryzyku nie bawiłabym się w testy nipt które też opierają się na szacowanych ryzykach , ale zrobiłabym amniopunkcję.
Ja miałam wysokie ryzyko, choć duuuuzo niższe od twojego i robiłam nifty akurat ale przy 1:4 to chciałabym wiedzieć na 100% czy dziecko jest zdrowe a tą pewność daje tylko amnio.
 
reklama
Jeśli sanco da nadzieje zrobię amnio bo mam dopiero za 3 tyg ale jeśli wyjdzie złe ja dziecka chorego nie dam rady wychować .. dlatego muszę wiedzieć wcześniej ..
 
Do góry