reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania PAPP-a

KyRaA

Aktywna w BB
Dołączył(a)
8 Październik 2018
Postów
79
Dziewczyny, temat przewija się już od jakiegoś czasu. Jak to jest u Was? Płatne, refundowane, kiedy, jak i za ile?
Znalazłam taki cennik i nie daje mi spokoju dlaczego jest tak tanio? Są jakieś jeszcze inne PAPPy?
pappa.jpg
 

Załączniki

  • pappa.jpg
    pappa.jpg
    44,4 KB · Wyświetleń: 3 532
reklama
Tam gdzie ja robiłam - cała procedura kosztuje 490 zł . Jest to BADANIE PRENATALNE ZINTEGROWANE WG FMF (The Fetal Medicine Foundation)
- USG genetyczne
- Test podwójny
• PAPPA - białko związane z ciążą,
• β-HCG - gonadotropina kosmówkowa.
Interpretuje wyniki i robi usg lekarz z certyfikatem. Badanie jest na NFZ dla kobiet ze skierowaniem ze względu na wiek 35 + i wcześniejsze problemy genetyczne u dzieci. Myślę, że same wyniki badania krwi nic nie dadzą bo lekarz na podstawie danych z USG genetycznego wylicza tzw. ryzyko skorygowane wystąpienia wad. Lepiej szukać placówki, która w tym się specjalizuje.
 
Ja tez jutro mam prenatalne i ciagle sie waham czy robic ten pappa, boje sie ze zrobie, ze wyjdzie jakies wieksze prawdopodobienstwo i sie bede zamartwiac.
 
W końcu tych PAPPa nie zrobiłam, tylko w NL zapisałam się na badanie z krwi NIPT. Wyniki gdzieś za dwa tyg - trzymajcie kciuki :D Pierwszy raz patrzałam jak się moja krew leje do buteleczek ... nawet nie wiedziałam, że tak szybko ona płynie ;) Kosztowna ta impreza, bo 175 euro, ale chyba i tak taniej niż w PL? (jest tutaj częściowo refundowane)
 
Ja mojemu lekarzowi od razu powiedziałam, że nie mam zamiaru robić testu pappa ze względu na ogromną ilość wyników fałszywie dodatnich. Wolałam sobie zaoszczędzić tych nerwów i zrobić dokładniejsze badanie płodowego DNA (sanco plus). Niestety jest ono drogie (zapłaciłam 2600zł). Za tą cenę można już kupić fajny wózek, jednak są rzeczy ważne i ważniejsze, dlatego nie żałuję. Na wynik czekałam 2 tygodnie, wszystko wyszło prawidłowo i mam w tej kwestii spokojną głowę do końca ciąży ☺️
 
W końcu tych PAPPa nie zrobiłam, tylko w NL zapisałam się na badanie z krwi NIPT. Wyniki gdzieś za dwa tyg - trzymajcie kciuki :D Pierwszy raz patrzałam jak się moja krew leje do buteleczek ... nawet nie wiedziałam, że tak szybko ona płynie ;) Kosztowna ta impreza, bo 175 euro, ale chyba i tak taniej niż w PL? (jest tutaj częściowo refundowane)
U mnie w de kosztuje 300€ ale tu nie refunduja.
 
Dostałam dzisiaj wyniki z tego nieszczęsnego pappa, prawie na zawał zeszłam
Wyniki miały być za tydzień bo wczoraj jak dzwoniłam lekarz ich nie opracował, a tu dzwoni mi teraz pielęgniarka ze poprosiła innego lekarza żeby to opracował, to ja już zawał co tam wyszło. A sie okazuje że pani chciała być miła po prostu i mnie odstresowac, a przy okazji dowiedziała się że lekarz opracował to wczoraj tylko nie wydrukował i nie podbił. Więc chciała wieści przekazać. Wyniki dobre, po pappie ryzyko t21 1:10000, o resztę nawet szczegółowo nie pytałam, także trochę ulgi bo mnie martwiło te usg odrobine
 
reklama
Do góry