reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania połówkowe

chelsea22

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Listopad 2020
Postów
64
Drogie Panie,

Zbliza mi sie USG połówkowe, to moja pierwsza ciaza wiec nadal mam mnóstwo znaków zapytania.
Badania przesiewowe w 12tyg wyszli bdb.

W Uk maja bardzo luzie podejście do ciazy i oprócz USG raczej nic mi nie zaoferują.

Co poza badaniem USG powinnam zrobić żeby upewnić sie, ze dziecko rozwija sie dobrze?
czytamy ze badania prenetalne warto zrobić ok 20tyg, ale czy to cos więcej niż USG?
proszę podpowiedzcie.
 
reklama
Ja chodziłam prywatnie i te USG zawsze trwało minimum 40 minut.
Nie wiem czy coś jeszcze się robi. Ja nie mam takiej wiedzy.
 
Przy pokowkowych juz nic sie wiecej nie robi procz USG, jest dlugie i bardzo dokladne bo lekarz musi sprawdzic wszystkie narzady maluszka.
 
Badanie genetyczne w pierwszym trymestrze to usg + test papa. Niektórzy robią w tym czasie tez NIPT. Badanie ma wykluczyć wady genetyczne płodu i anatomiczne, ale te ostatnie ujawniają się w 20tc - połówkowe i jeszcze usg trzeciego trymestru jest istotne czy nie ma hipotrofii itp. Natomiast czas na szukanie wad genetycznych jest w pierwszym trymestrze potem zostaje amniopunkcja lub NiPT.
 
Badanie genetyczne w pierwszym trymestrze to usg + test papa. Niektórzy robią w tym czasie tez NIPT. Badanie ma wykluczyć wady genetyczne płodu i anatomiczne, ale te ostatnie ujawniają się w 20tc - połówkowe i jeszcze usg trzeciego trymestru jest istotne czy nie ma hipotrofii itp. Natomiast czas na szukanie wad genetycznych jest w pierwszym trymestrze potem zostaje amniopunkcja lub NiPT.

serdecznie dziękuję za odpowiedz i wyjaśnienie. rozumiem juz wszystko. Mialam w 1trymestrze usg + test pappa, które wyszli bardzo dobrze, czekam wiec (nie)cierpliwie na badanie połówkowe. Pozdrawiam:)
 
serdecznie dziękuję za odpowiedz i wyjaśnienie. rozumiem juz wszystko. Mialam w 1trymestrze usg + test pappa, które wyszli bardzo dobrze, czekam wiec (nie)cierpliwie na badanie połówkowe. Pozdrawiam:)
Jak wtedy wszystko wyszło dobrze, to szanse małe ze wady anatomiczne wyjdą. Na nie wpływ ma wiele czynników nie tylko choroby genetyczne , ale już prawdopodobieństwo mniejsze :-) powodzenia życzę.
 
reklama
Jak wtedy wszystko wyszło dobrze, to szanse małe ze wady anatomiczne wyjdą. Na nie wpływ ma wiele czynników nie tylko choroby genetyczne , ale już prawdopodobieństwo mniejsze :-) powodzenia życzę.
To mnie pocieszyłaś bardzo, dziękuję!
ogólnie ciaza przebiega póki co bardzo dobrze, moim największym problemem jest mój wiek (40) i co za tym idzie ewentualne komplikacje. Mieszkam w UK, tutaj maja dosc luzie podejście do ciazy. Zrobili mi badania przesiewowe - test PAPPA - wyszedł ok, chodzie prywatnie do gina co 2-3 tyg, żeby sprawdzić czy wszystko ok i póki co jest ok, ale łatwo mi nie jest.
Teraz dopiero doczytałam o badaniach połówkowych, które mam w czerwcu i troche znów sie zestresowałam nimi czy oby wszystko jest ok. Raz jeszcze serdecznie dziękuję za cieple słowa i odpowiedz.
 
Do góry