reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania przed ciąża?

Aleksandraz9

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2021
Postów
57
Hej. Mam pytanie. Czy planując ciążę robiłyście jakieś badanie czy po prostu odstawilyscie antykoncepcje? Staram się z chłopakiem o dziecko od marca i nic. W przyszłym tygodniu planowo mam dostać miesiączkę czego bardzo bym nie chciała, marzę żeby się w końcu udało 😥 Schizuje już,wiecznie czytam na te tematy, nie wiem czy to normalne czy jest coś nie halo ze mną lub chłopakiem 🙈
 
reklama
Hej. Mam pytanie. Czy planując ciążę robiłyście jakieś badanie czy po prostu odstawilyscie antykoncepcje? Staram się z chłopakiem o dziecko od marca i nic. W przyszłym tygodniu planowo mam dostać miesiączkę czego bardzo bym nie chciała, marzę żeby się w końcu udało 😥 Schizuje już,wiecznie czytam na te tematy, nie wiem czy to normalne czy jest coś nie halo ze mną lub chłopakiem 🙈
Idź do ginekologa. Zrób cytologię, jeżeli nie robiłaś. I umów się na monitoring cyklu. 3 miesiące to nie tak długo, bardzo możliwe, że nie trafiacie w dni płodne.
 
Przede wszystkim odwiedź ginekologa - on Ci zleci wszelkie badania jakie będzie uważał za stosowane. ;) Jak chodzi o trafienie w dni płodne - przeczytaj sobie https://mamaginekolog.pl/zrobic-zeby-zrobic/ ☺️ Po trzecie - bez spiny! Wiem, że to trudne, ale trzeba wyluzować i się nie nakręcać. 3 miesiące starań to nie tak długo, serio. ;)
 
Hej. Mam pytanie. Czy planując ciążę robiłyście jakieś badanie czy po prostu odstawilyscie antykoncepcje? Staram się z chłopakiem o dziecko od marca i nic. W przyszłym tygodniu planowo mam dostać miesiączkę czego bardzo bym nie chciała, marzę żeby się w końcu udało 😥 Schizuje już,wiecznie czytam na te tematy, nie wiem czy to normalne czy jest coś nie halo ze mną lub chłopakiem 🙈
3 miesiące to bardzo krótko tymbardziej że jesteś po tabletkach więc bez nerwów. W jakim jesteście wieku ? Jeżeli poniżej 35 roku to lekarz Ci raczej nie da skierowania ale podpowie jakie badania możesz zrobić sobie prywatnie. Para średnio stara się 12 miesięcy więc naprawdę spokojnie. Ja sama dla siebie zrobiłam podstawowe hormony plus TSH a partner poszerzone badanie nasienia ale to po około 8 miesiącach bezowocnych staran. Glowa do góry 😘 i powodzenia !
 
3 miesiące to bardzo krótko tymbardziej że jesteś po tabletkach więc bez nerwów. W jakim jesteście wieku ? Jeżeli poniżej 35 roku to lekarz Ci raczej nie da skierowania ale podpowie jakie badania możesz zrobić sobie prywatnie. Para średnio stara się 12 miesięcy więc naprawdę spokojnie. Ja sama dla siebie zrobiłam podstawowe hormony plus TSH a partner poszerzone badanie nasienia ale to po około 8 miesiącach bezowocnych staran. Glowa do góry 😘 i powodzenia !
Ja mam 25, chłopak 26 😥
 
Okej 😥 Dziękuję
Ponieważ badania ewentualnie musisz i tak zrobić prywatnie, możesz się zorientować w laboratorium czy nie maja pakietu badań dla kobiet planujących ciąże ;) Wiem, że na pewno Diagnostyka i ALAB mają takie pakiety. Nawet, jeśli nie chciałabyś robić całego pakietu, to masz wypisane jakie zawierają się w tym badania. ;) Ale tak czy tak lepiej się wybrać do swojego gina. ☺️
 
reklama
Do góry