reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bajki tv, książeczki też ;)

Thea.

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2006
Postów
493
Miasto
Wrocław
Jakie bajeczki oglądają Wasze maluchy?
My mamy mini mini, więc przede wszystkim świnka pepa jest faworytką Emi, nawet kupiliśmy jej płytę z odcinkami (chociaż kiedyś byłam przeciwniczką wielką sadzania takich maluchów przed tv :tak:), noddy, piesek clifford.
I czy są bajki, które uważacie za nieodpowiednie? Czasem dziecko ogląda coś co wydaje się nam fajną bajeczką, a w rzeczywistości wcale nie musi to być odpowiednie dla 2 czy 3 latka.
Widziałam u znajomych ostatnio scenę taką: rodzice zadowoleni włączyli wieczorynkę córeczce, która bez słowa oglądała. oni się zagadali, patrzę na małą a ona przerażona ściska jakiegoś zwierzaka, kuli się aż w sobie, ale twardo ogląda jak zahipnotyzowana - a to chyba nie najlepiej świadczy o płynącej stamtąd treści.

Jeśli chodzi o złe bajki to nie polecam: małej księżniczki. z minimini. Przez cały odcinek jest niegrzeczna, nie chce się słuchać, psoci, rozwala i nawet na koniec nie dostaje jakiejś nauczki, nie widzę tam żadnego morału ,a z pewnością niczego co dziecko mogło by łatwo przyswoić, oprócz nauki złego zachowania.
Oczywiście Emilka wykazywała duże zainteresowanie, ale ja też pamiętam , ze jak leciały smerfy to z utęsknieniem czekałam na złego gargamela, chociaż się go bałam (tyle, ze byłam dużo starsza niż Emi)
 
reklama
może warto powymieniać się spostrzeżeniami, bo nie zawsze mamy czas by oglądać bajki z dziećmi,a książeczek teraz tyle, ze nie wiadomo co kupić - niektóre Emi chce czytać miliony razy , inne nie interesują jej wcale.
 
my też mamy mini mini:-)
Thea teraz wiem dlaczego wyraziłaś sprzeciw, tam naprawde lecą wersje Bebe Lilly do kitu:-) głównie po francusku, aż normalnie jeden bełkot:-D
moja córka ogląda "Małą Księżniczkę:, ale sama mi mówi "zobacz mamusiu jak ta dziewczynka brzydko robi":-D:-D:-D

wiem, wiem stare bajki typu "Miś Uszatek" są the best, ale jak to mawiał Stalin: "nowe czasy, nowa jakość"

no nie zawsze na dobre wychodzi ta nowa jakość:-D:-D
 
My nie mamy mini mini więc jesteśmy zdani na wieczorynki w TVP i jestem bliska napisania listu do telewizji. Puszczaja czasem na dobranocke taka bajkę, która nazywa się Andzia - KOSZMAR! I tresć, i grafika a najgorsze jest to, ze główna bohaterka foczka Andzia przeraźliwie sie sepleni :wściekła/y::wściekła/y: Jest jeszcze jedna bajka, której tez Anielka nie oglada to Rodzina Rabatków - niby słodkie króliczki ale - ponieważ ona nigdy nie oglada sama, wiec moge obserwowac reakcję - juz 3 razy zdarzyło się, że była tam taka akcja, ze Anielka się bała...
Na taką okolicznosc mamy na płytach Mysię, Pepe i bajki Disneya - ale tez nie wszystkie bo niktórych Anielka sie boi, wiec jak widzę, że się boi to wyłączam (tak było ze np. stichem, śpiaca królewną i Dalmatyńczykami)
 
U nas z bajek z mini mini ostatnio króluje Poko - normalnie hipnoza, poza tym Luluś - sama lubię go oglądać, bo nawet taki "talent" jak ja potrafi z nim wszystko narysować.
Kiedyś uwielbiała Tomka i Misia w dużym niebieskim domu, teraz trochę jej przeszło.
 
My nie mamy MiniMini, mamy na N-ce JimJam, na tym programie jest masę fajnych bajek, z morałem, takich które uczą, tego żeby być grzecznym i dobrym, w porównaniu do MiniMini JimJam ma chyba bardziej wyselekcjonowane bajeczki. Michaś uwielbia Barniego, świnkę chudzinkę, Dorotkę Dinozaura i ciuchcię Tomka.

Genrelanie bajek zbyt wiele nie ogląda ostatnio (kiedyś się bajek domagał, teraz juz nie), bardziej interesuja go puzle. Ma w tym chłopak talent. Bo 25 kawałków bez problemu układa. Na początku kupiłam mu 3 zestawy z tych puzli Max (duze kawałki), a teraz z tymi małymi tez sobie radzi. Widzę, że mu to sprawia wielka frajdę. Tylko cała podłogę w puzlach mamy:baffled:

A co do ksiązeczek to mamy ich pełną szufladę, a Michaś najberdziej lubi kilka, najlepsze są te stare i lekko podniszczone :-p Kocha też gazetki z Kobusiem Puchatkiem, Bobem Budowniczym i Tomkiem.
 
reklama
Przemko od małego uwielbia czytanie bajek, mamy ich pełną półkę, czytamy codziennie,a ulubioną "bajką" jest rzepka:tak:
co do bajek to jakiś czas temu lubił klub przyjaciół myszki miki, binkę na cbeebies, teletubisie, dobranocny ogród...Teraz raczej nie ogląda bajek, czasem kubusia puchatka, polubił też "troskliwe misie" i tyle.
 
Do góry