reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo proszę o pomoc, wygaśnięcie stosunku pracy i ciąża...

Dołączył(a)
5 Czerwiec 2018
Postów
5
Witam

proszę o udzielenie informacji:

osoba pracuje w danej firmie 7 m-cy z czego 5,5 przebywa na zwolnieniu L4 z uwagi na ciążę - umowa zostaje skonstruowana że obowiązuje do dnia porodu (otrzymuje świadectwo pracy), wykorzystuje urlop macierzyński i dowiaduje się, że zaszła w kolejną ciążę - co teraz, czy ma jakieś uprawnienia? (urlop macierzyński, czy może iść na L4)

bardzo proszę o pomoc.
 
reklama
Przede wszystkim ta osoba nie jest na urlopie macierzyńskim, a na zasiłku macierzyńskim.
Nie przysługują jej żadne prawa pracownicze, bo nie jest pracownikiem, więc na L4 nie może pójść.
 
Witam

proszę o udzielenie informacji:

osoba pracuje w danej firmie 7 m-cy z czego 5,5 przebywa na zwolnieniu L4 z uwagi na ciążę - umowa zostaje skonstruowana że obowiązuje do dnia porodu (otrzymuje świadectwo pracy), wykorzystuje urlop macierzyński i dowiaduje się, że zaszła w kolejną ciążę - co teraz, czy ma jakieś uprawnienia? (urlop macierzyński, czy może iść na L4)

bardzo proszę o pomoc.

Nie jest już związana żadnym stosunkiem pracy bo umowa się skończyła i rozumiem, że zakończyła już zasiłek macierzyński i z tego tytułu nie otrzymuje żadnych środków. W związku z tym może PO PORODZIE skorzystać ze świadczenia rodzicielskiego 1000 zł miesięcznie przez rok i jeśli będzie 500 +.
 
Z tego co mi przekazali to zasiłek jej się zakończył bodajże dwa dni temu i teraz dowiedziała się, że jest w ciąży,czyli L4 jej nie przysługuje niezależnie, czy przebywa na zasiłku macierzyńskim, czy już się zakończył te dwa dni temu?
 
przepraszam też bo nie za bardzo umiem obsługiwać to forum teraz szukam własnie gdzie mogę zapytać aby jej coś podpowiedzieć, ale też tak myślałam, że stosunek pracy ustał więc zasiłku macierzyńskiego drugiego się nie da tak samo jak i L4
 
przepraszam też bo nie za bardzo umiem obsługiwać to forum teraz szukam własnie gdzie mogę zapytać aby jej coś podpowiedzieć, ale też tak myślałam, że stosunek pracy ustał więc zasiłku macierzyńskiego drugiego się nie da tak samo jak i L4
Dokładnie tak jak napisałaś.
 
reklama
No to nie jest pracownikiem - może co najwyżej pójść do UP, to być może dostanie zasiłek dla bezrobotnych.
Nie ma tu znaczenia, że zaszła w ciążę pobierając macierzyński, bo już wówczas nie była pracownikiem.
 
Do góry