reklama

Czy należy mi się urlop macierzyński ??? Proszę o pilną pomoc!!!

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez madziamm2, 26 Czerwiec 2013.

 1. madziamm2

  madziamm2 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam serdecznie obecnie przebywam na zwolnieniu ciążowym i jestem zatrudniona u dwóch pracodawców . Pierwsze zatrudnienie to zatrudnienie na pełny etat na czas nieokreślony a drugie to pół etatu z umową na okres próbny 3mieś. Ta druga umowa wygasła z dniem 3 marca. Zwolnienia które dostarczam do ZUS są obydwa podbijane przez pracodawcę z adnotacją zatrudniona nadal. Ponieważ ta druga umowa przedłużyła się automatycznie do dnia porodu. Pracodawca nie spisywał ze mną kolejnej umowy tylko powiedział że jest ona z automatu przedłużona. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku było mówione w ZUS że urlop macierzyński mi się należy z obydwóch zatrudnień. Dziś od rana wydzwania babka z ZUS i wypytuje czy dostałam od drugiego pracodawcy świadectwo pracy , skoro umowa ustała ? Ja mówię że nie , że nic mi o tym nie wiadomo . A ta babka mówi ze to trzeba wyjaśnić bo jak otrzymałam to urlop macierzyński mi się wtedy nie należy. No o co tu wogóle chodzi? Przecież mówię że nie otrzymałam i na zwolnieniach jest zatr.nadal. Czy będę musiała jednak spisać z pracodawcą tą umowę przedłużającą do dnia porodu żeby napewno mi się należał zasiłek macierzyński? BO ja już nie wiem co robić :( Proszę o pomoc w tej kwestii.
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W jakim stanie zaawansowania ciaży była Pani 3 marca?
   
 3. reklama
 4. madziamm2

  madziamm2 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  3 marca byłam w 5 mieś ciąży
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tak stanowi prawo Nie ma koniecznosci aneksowania umowy. Umowa przedłuża się z mocy prawa.
  Jesli otrzymałaby Pani świadectwo pracy to sprawa byłaby rzeczywiscie dyskusyjna. Przyjecia świadectwa pracy mogłoby bowiem być rozumiane jako zgoda na zakończenie zatrudnienia.

  Nie ma koniecznosci spisywania umowy. Rozumiem ze potrafi Pani wykazać, ze powiadomiła Pani pracodawcę o ciąży.
   
 6. madziamm2

  madziamm2 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tak , tak bez problemu mogę wykazać że pracodawca został powiadomiony. Poprostu denerwują mnie takie baby w zusie jak ta z którą rozmiwiałam. Ona na siłę próbowała mi wmówić coś czego nie było. Chore to jakieś. Tak jakby zależało jej na tym by ten urlop mi się nie należał!
   

Poleć forum