reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepadł urlop macierzyński?

dorotek22

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Październik 2010
Postów
19
Witam,
byłam zatrudniona od 1 września 2011 do 1 września 2012. Umowa na cały etat.
Pracowałam do listopada 2011, poszłam na zwolnienie (ciąża zagrożona). Oddawałam co do dnia wszystkie zwolnienia pracodawcy, jednakże nie dostałam pieniędzy z ZUS-u, za okres czasu marzec-wrzesień 2012. Należał mi się wtedy zasiłek macierzyński (do połowy lipca) i do końca umowy z racji problemów zdrowotnych, nie wróciłam już do pracy.

Dzwoniłam do ZUS-u już kilkanaście razy ale zawsze uzyskuję tą samą odpowiedź, że zasiłek przedawnia się po 3 latach i aby skontaktować się z pracodawcą, aby oddał zwolnienia.

Czy mogę jakoś jeszcze uzyskać te pieniądze z zasiłku? nie mogę skontaktować się z pracodawcą... dostałam świadectwo pracy, że umowa została rozwiązana z dniem 31 sierpnia 2012 - na mocy porozumienia stron, więc co teraz? skoro pracodawca nadal nie dostarczył zwolnień do zusu :confused2:
Mogę sama dostarczyć np. duplikat zwolnień do ZUS-u? nie mogę jechać na miejsce dowiedzieć się, bo musiałabym pokonać odległość ponad 100 km w jedną stronę (mieszkam już zupełnie gdzie indziej, niż pracowałam).

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 
reklama
byłam zatrudniona od 1 września 2011 do 1 września 2012. Umowa na cały etat.
Pracowałam do listopada 2011, poszłam na zwolnienie (ciąża zagrożona). Oddawałam co do dnia wszystkie zwolnienia pracodawcy, jednakże nie dostałam pieniędzy z ZUS-u, za okres czasu marzec-wrzesień 2012. Należał mi się wtedy zasiłek macierzyński (do połowy lipca) i do końca umowy z racji problemów zdrowotnych, nie wróciłam już do pracy.

Dzwoniłam do ZUS-u już kilkanaście razy ale zawsze uzyskuję tą samą odpowiedź, że zasiłek przedawnia się po 3 latach i aby skontaktować się z pracodawcą, aby oddał zwolnienia.

Czy mogę jakoś jeszcze uzyskać te pieniądze z zasiłku?
Musi Pani skontaktować się z pracodawcaą, jesli to nie jest możliwe napisać wyjaśnienie dla ZUS, a po otrzymaniu odmowy wypłaty zasiłku zaskarżyć tę decyzję do sądu.
nie mogę skontaktować się z pracodawcą... dostałam świadectwo pracy, że umowa została rozwiązana z dniem 31 sierpnia 2012 - na mocy porozumienia stron, więc co teraz?
To, ze Pani nie pracuje w tej firmie nie oznacza, ze nie może się Pani skontaktować z pracodawcą.
Mogę sama dostarczyć np. duplikat zwolnień do ZUS-u? nie mogę jechać na miejsce dowiedzieć się, bo musiałabym pokonać odległość ponad 100 km w jedną stronę (mieszkam już zupełnie gdzie indziej, niż pracowałam).
A jest Pani w posiadaniu duplikatów?
 
Niestety nie mogę nawiązać z nim kontaktu, bo zmienił numer telefonu, siedziba firmy jest również przeniesiona, bo wysyłane listy wracają.
Nie znam jego adresu zamieszkania, kontakt z pracownikami tej firmy miałam niewielki (z racji stanowiska na którym pracowałam). Dwie znajome, zwolnione zostały z powodu redukcji etatów ale one również nie znają adresu prywatnego pracodawcy.
Do grudnia 2012 kontaktowałam się z byłym szefem i za każdym razem słyszałam tą samą odpowiedź... że dostarczył już dokumenty do ZUS-u, po czym dzwoniłam do ZUS-u i tam powtarzano w kółko, że żadnych dokumentów jednak nie ma.

Czy pracodawca jeśli nie odda tych zwolnień, to nie będzie musiał zapłacić składek do ZUS-u za ten okres czasu marzec-wrzesień?

Duplikatów zwolnień nie mam, ale pytałam lekarza i powiedział, że w razie potrzeby można uzyskać kopie zwolnień.
 
Do góry