reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bebilon? Bebiko? Enfamil? NAN?

MAX1

Początkująca w BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2010
Postów
22
Proszę o opinie na temat ww. 4 czołowych mlek. Zastanawiam się czy mozna jednoznacznie okreslic jedno które wyróżnia sie jakością. Najlepiej jakby wypowiedzieli sie przedstawiciele i wymienili czym różnią sie mleka.
 
reklama
Max - ile osób tyle opinii.
mleka wszystkie różnią się:
1. smakiem
2. składem i proporcjami witamin i minerałów
3. dodatkami np jedne mają omega 3 inne probiotyki lub prebiotyki
4. gęstością
5. producentem i ceną

Nie wiem jaki jest zamysł twojego pytania - czy szukasz mleka dla swojego dziecka, czy chcesz opinii potrzebnych do pracy czy co innego. Mleko zawsze się dobiera do potrzeb i upodobań dziecka.
Moja starsza córka wychowywała się na mleku NAN i było wszystko ok i polecam to mleko bo jest i smaczne i syte i mojej córce odpowiadał. Za to młodsza woli mleko Hipp - Nan-em pluła, bebilon też jej nie pasował a to szamie aż patrzeć miło. Przesypia mi na nim całą noc znaczy się syte - ale jest bardzo geste więc nic dziwnego. Chociaż w smaku... cóż ja bym go nie piła z przyjemnością.
Nie da się jednoznacznie określić które jest najlepsze bo każde dziecko jest inne, dla niektórych rodziców liczy się też cena mleka. Najlepsze mleko to to które pasuje danemu maluchowi i jego rodzicom - dziecko się po nim dobrze czuje, smakuje mu i jest po nim syte.
 
Moja córka pluła zarówno mlekiem NAn jak i Bebilon. A zasmakowało jej bebiko które pije do tej pory. Czym sie różnią nie wiem, pewnie składem i smakiem, ale to nie nam oceniać. Tylko tym co mleczko piją :-D a tam o opinie cieżko ;-)
 
moja tak samo wymyślałąm dawałam jej jakieś humany nan i bebilon a raz pomyśłam ,że spróbuje bebiko i co ?- najlepsze!! córa je uwielbia , nie rzuca butlą i najważniejsze-śpi do rana :)
wiec ja polecam bebiko - najtańsze i jak dla nas najlepsze !!;-)
 
Wypróbowaliśmy kilka mlek. Po NANie miał straszne zatwardzenia, Bebilon mu nie smakował za to strzałem w dziesiątkę było Bebiko. Gerber mimo, że mu smakował to za mało sycący jest
 
sama pochodzę z Ukrainy , jak mały skończył pól roku byliśmy w gościach i zabrakło bebiko które pil ale chyba nie bardzo mu smakowało bo jak spróbował "malutke" ukraińską to musiałam jeździć tam do aptek albo zamawiać przez znajomych.
A co do różnic to dla mam ważny skład a dla dzieci smak to chyba cala filozofia :)
 
Pierwszy synek był na bebilonie. Bebiko mógł pić, pić i pić i wiecznie był głodny, po Nan bolał go brzuszek, enfamil nie dawałam.
Córeczka w szpitalu ze względu na to, że leżałyśmy na dwóch innych oddziałach była karmiona butelką i dostawała enfamil, nie było żadnego problemu, ale teraz jest tylko na piersi.
 
reklama
Szukam najlepszego mleka dla dziecka. Co do tego zeby sugerować się tylko tym czy smakuje dziecku to byłbym ostrożny. Mam doświadczenie na karmieniu psa. Mianowicie najbardziej smakowało mu tanie jedzenie - dlaczego?? dlatego ze miało najwięcej dodatków i wzmacniaczy smakowych a skład był masakryczny. Obawiam się ze mlekiem moze byc podobnie. Dlatego zadałem pytanie z myślą o dyskusji na temat składu.
 
Do góry