reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG

Dołączył(a)
5 Wrzesień 2023
Postów
5
Hej,
Beta HCG
30.08 - 7453
01.09 - 11601
Progesteron
30.08 - 14,50
01.09 - 13,20
Przyrost bety tylko o 49%. Doradźcie, czy mam robić kolejna betę, czy czekać na usg. Wizyta 7.09
Chyba ten słaby przyrost bety oraz spadek progesteronu nie wróży nic dobrego?
 
reklama
Progesteron wydziela się skokowo,jest niski,ale ok.
Beta na tym etapie już zwalnia i przyrasta mniej niż 66%. Czekaj na usg, ewentualnie przyśpiesz wizytę. Nie rób bety - nie ma sensu.
Dziękuje. Mam nadzieje, ze się nie wygłupie u ginekologa, bo to dopiero 5tc + 4 dni, ale jednak martwią mnie te wyniki 🙁 i chce jak najszybciej zrobić USG.
 
Z własnego doświadczenia, nie rób na razie więcej bety bo zgłupiejesz. Ja niepotrzebnie robiłam dość często i ile stresu się najadłam, jak wychodziła poniżej 66%, a w późniejszych tygodniach to już w ogóle nie ma sensu robić, ponieważ beta rośnie do pewnego momentu i zaczyna spadać.
 
Dziękuje dziewczyny ♥️♥️ już nie będę robić bety i zobaczymy co wyjdzie na usg. Trzymajcie kciuki ✊🏼
Ja zrobiłam w jakiejś większej ciąży już pamiętam betę i to było niepotrzebne, od razu panika, sms do lekarza, i oczywiście poszłam na wizytę, wszystko jak najbardziej okej było. Z tym, że mój lekarz mówił, żeby nie robić na własną rękę bety, ze względu na niepotrzebny stres. A nawet jak zechcesz sobie wynik wpisać w kalkulator HCG, to Ci wyjdzie, że wynik poniżej normy i już zaczniesz się denerwować.
 
reklama
Do góry