reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blada kreska na teście

Ale dlaczego ty twierdzisz że rzekomo potwierdzona? Jesteś mną, za mnie leżałaś na fotelu u ginekologa czy jesteś może moim narządem rozrodczym 🤣
Z tego co wiem w ciążę można zajść ww trakcie np. Dni płodnych nie musi to być owulacja. Mogłam np. Zajść w ciążę 4 czerwca kiedy miałam dni płodne i od 4 do 11 mija tydzień. Ja nie zadałam pytania czy zaszłam w ciążę w dniu owulacji. Pytanie brzmi czy jeśli miałam dni płodne między 3 czerwca a 9 czerwca czy 11 mogłam dostać plamienia...
Oh Snap GIF by T-Pain
 
reklama
Jak byłam w 1 ciąży to owulację miałam

Ale co to ma do rzeczy?
Tak przy krótkim cyklu np. 21 dni (prawidłowo) z 16 dniową fazą lutealną (prawidłowa) można mieć owulację w 5 dniu cyklu, a więc zaraz po miesiączce. Ale nie bardzo wiem co to ma do rzeczy w Twojej sytuacji?
Tak samo jak w drugą stronę można mieć cykl 35 dni (prawidłowo) z 10 dniową fazą luetalną (prawidłowa) ma się owulację w 25 dniu cyklu.
Przyjmuje się że cykl miesiączkowy ma prawo trwać od 21 do 35 dni. A prawidłowa faza lutealna od 10 do 16 dni. Oznacza to, że w zależności od długości cyklu i fazy lutealnej (która jest stała dla danej kobiety) owulacja może wystąpić w dowolnym dniu cyklu. Od razu posłużę się moim przykładem, ja w obecnej ciąży owulację musiałam mieć ok. 22 dnia cyklu i nie ma nic w tym złego.

Natomiast żaden z Twoim screenów nie mówi o tym, że da się zajść w ciążę BEZ OWULACJI. Jeżeli owulacja nie występuje, to nie da się zajść w ciąże bo tylko wtedy da się w nią zajść. Kobiety, które nie mają owulacji są poddawane stymulacji, a jeżeli to nie wystarcza to podejmuje się próby in vitro (stymulacja jest mocniejsza lub można też adoptować komórkę jajową)

Podrzucam RZETELNE źródło: Link do: Klinika leczenia niepłodności

Edit. Jeszcze odbiegając od długości cyklu i fazty lutealnej to znowu wracamy do mojego wpisu - czyli długości życia plemników w sprzyjających warunkach. Może latwiej Ci będzie na przykładzie:
Mamy Panią Agatę, która ma okres od 1 do 5 dnia cyklu, jej cykl trwa 27 dni, a jej faza lutealna to 16 dni. Oznacza to, że Pani Agata ma owulację w 11 dni cyklu. Uprawia więc seks 5 dnia cyklu mając jeszcze miesiączkę z myślą - wow, nie zajdę w ciąże bo w końcu okres, no ale partner Pani Agaty ma bardzo fajne żywotne plemniki, które bez problemu wytrzymały 6 dni - stąd niespodziewana ciąża w trakcie okresu ;)
 
Ostatnia edycja:
Witam! Zrobiłam test ciążowy 6 dni przed spodziewaną miesiączką. Wyszła bardzo blada kreska, jak widać w załączniku. Co o tym sądzicie?
 

Załączniki

  • IMG_4183.jpeg
    IMG_4183.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 235
Dzisiaj rano zrobiłam test i się zastanawiam czy jest pozytywny czy nie wyszło coś takiego
 

Załączniki

  • IMG_20231229_132547.jpg
    IMG_20231229_132547.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 199
reklama
reklama
Do góry