reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błagam o porady :( wysokie nt i test pappa 1;38 /21lat

reklama
Jestem w dużo gorszej sytuacji ,brak kosci nosowej oraz fala zwrotną w serduszku.Szanse na Zd 1:4 , dwa pozostałe zespoły też wysoko bo 1: 27. zrobione Sanco i czekam ,każda noc nieprzespana,Badanie robione w poniedziałek, czekanie zabija
Dlaczego nie zdecydowałaś się na bardziej inwazyjne badanie ?
 
Jestem w dużo gorszej sytuacji ,brak kosci nosowej oraz fala zwrotną w serduszku.Szanse na Zd 1:4 , dwa pozostałe zespoły też wysoko bo 1: 27. zrobione Sanco i czekam ,każda noc nieprzespana,Badanie robione w poniedziałek, czekanie zabija
To wyniki powinnaś mieć pojutrze w pon daj znać koniecznie !!!! Trzymam mocno kciuki
 
Bo mogą jeszcze inne wady wystąpić poza trisomia ale to zależy jak na to patrzeć bo i co mówi twój lekarz
 
Po co bardziej inwazyjne jak Sanco daje 99.8 %?
Sanco daje ogromną pewność ale tylko na wady które bada a wynik pappa bardzo często „ukrywa” inne wady pod ryzykiem T21.

Natomiast niezależnie od moich przekonań dotyczących testów NIPT (które uważam za najlepsze na świecie ale tylko w zdrowej niepodejrzanej ciąży jako badania przesiewowe) życzę Wam wszystkim by wyniki pokazały zdrowego malucha!
 
Po co bardziej inwazyjne jak Sanco daje 99.8 %?

Sanco daje ogromną pewność ale tylko na wady które bada a wynik pappa bardzo często „ukrywa” inne wady pod ryzykiem T21.

Natomiast niezależnie od moich przekonań dotyczących testów NIPT (które uważam za najlepsze na świecie ale tylko w zdrowej niepodejrzanej ciąży jako badania przesiewowe) życzę Wam wszystkim by wyniki pokazały zdrowego malucha!
Mój lekarz twierdzi, że najpierw trzeba wykluczyć te najważniejsze 3 wady a o reszte będziemy się martwić później. Zdziwił mnie też fakt że w połowie 11 tygodnia dojladnie pokazywał mi kość nosowa A tydzień później określił że jej nie ma.
 
Mój lekarz twierdzi, że najpierw trzeba wykluczyć te najważniejsze 3 wady a o reszte będziemy się martwić później. Zdziwił mnie też fakt że w połowie 11 tygodnia dojladnie pokazywał mi kość nosowa A tydzień później określił że jej nie ma.
Niestety często lekarze są na prowizji i dlatego polecają testy NIPT.

Mi lekarz prowadzący odradził NIPT przy dużo mniejszym ryzyku, a zalecił rozważenie amniopunkcji. Zrobiłam test NIPT na własną odpowiedzialność i z pełną świadomością, że być może będę musiała zrobić amniopunkcję.

Nie zrobiłam jej, bo mąż się na to nie zgodził. Znajomy genetyk również stwierdził, że przy takim wyniku mogę zrobić tylko SANCO.

Zlecanie testu NIPT zamiast amniopunkcji przy ogromnym ryzyku i/lub widocznych wadach na USG jest nieetyczne i służy wyciąganiu od pacjentek kasy.
 
reklama
Niestety często lekarze są na prowizji i dlatego polecają testy NIPT.

Mi lekarz prowadzący odradził NIPT przy dużo mniejszym ryzyku, a zalecił rozważenie amniopunkcji. Zrobiłam test NIPT na własną odpowiedzialność i z pełną świadomością, że być może będę musiała zrobić amniopunkcję.

Nie zrobiłam jej, bo mąż się na to nie zgodził. Znajomy genetyk również stwierdził, że przy takim wyniku mogę zrobić tylko SANCO.

Zlecanie testu NIPT zamiast amniopunkcji przy ogromnym ryzyku i/lub widocznych wadach na USG jest nieetyczne i służy wyciąganiu od pacjentek kasy.
Twierdzi Pani, że jak w usg wychodzą niepoprawne wyniki i kobiety robią testy nifty, harmony etc. I wychodzi niskie ryzyko to one są nic niewarte?
 
Do góry