reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle brzucha po usg

Dołączył(a)
15 Maj 2020
Postów
2
Witam czy to możliwe że po usg przez brzuch mam skurcze? Jestem w 21 tygodniu ciąży i po usg tak mnie boli brzuch że nie mogę się wyprostować, ból jak na okres co kilkadziesiąt sekund,aż myślę żeby brać przeciwbólowe.. czy ktoś tak ma jak ja?dojechałam do domu,położyłam się i jakoś minęło ale boję się kolejnej wizyty..
 
reklama
Rozwiązanie
Moja przyjaciółka miała taką dziwną nadwrażliwość brzucha, każdy dotyk powodował u niej nasilenie skurczów. I pojawiło jej się dopiero przy trzeciej ciąży - w poprzednich było normalnie. Do tego stopnia miała problem, że praktycznie nie mogła brzucha głaskać i "pukać" do dzidzi. A już nie wspomnę o tym jak niektóre osoby lubią dotykać ciążowego brzucha bez pytania (rzekomo na szczęście 😳🤦‍♀️).
Ale jeśli u Ciebie pojawiło się to po badaniu, to pewnie zbyt mocno lekarz przykładał głowice USG. Powiedz mu o tym przy następnej wizycie. Albo zadzwoń jak masz jakieś wątpliwości. Zrelaksuj sie, poleż, odpocznij i będzie wszystko ok.
Weź lepiej magnez , i jakby do jutra nie przeszło, to zadzwoń do lekarza , ja tez po badaniu czułam dyskomfort, ale nie skurcze
 
Czy to były prenatalne? Mi tylko po nich, bo lekarz mocno naciskał mi na brzuch, no to nic dziwnego.
Normalnie comiesięcznie miałam zwykłe USG na starszym sprzęcie, nie żadne 3D, 4D, tylko stare 2D i lekarka niczego tam tak nie szukała także nie było żadnych bóli przy badaniu i po nim.
 
Przeszło mi ale muszę się przygotować na kolejne usg, może wezmę sobie przed nospe, magnez biorę i asparaginian od początku ciąży, może miałam taki ból bo brzuch mam od jakiegoś czasu twardy, szybko rośnie, ciąża bliźniacza,i rolowanie po brzuchu usg powoduje u mnie taki "dyskomfort" powiem o tym lekarzowi. W 12 tygodniu miałam długie badanie prenatalne przez brzuch i dopochwowe, i nie było delikatne, ból po badaniu,następnego dnia plamienia brązowe A potem wybuchla ze mnie krew i szpital, jedna kosmowke mam niżej położona. Od tego momentu boję się badania przez pochwe, mimo że wiem że szyjka tak musi być zbadana, Nie wiem jakoś te badania mi nie służą im bardziej mam większy brzuch... No ale 27 maja czyli za tydzien ponad mam badania więc mam nadzieję że będzie ok , dzięki wszystkim za informację, 3majcie się ciepło
 
Moja przyjaciółka miała taką dziwną nadwrażliwość brzucha, każdy dotyk powodował u niej nasilenie skurczów. I pojawiło jej się dopiero przy trzeciej ciąży - w poprzednich było normalnie. Do tego stopnia miała problem, że praktycznie nie mogła brzucha głaskać i "pukać" do dzidzi. A już nie wspomnę o tym jak niektóre osoby lubią dotykać ciążowego brzucha bez pytania (rzekomo na szczęście 😳🤦‍♀️).
Ale jeśli u Ciebie pojawiło się to po badaniu, to pewnie zbyt mocno lekarz przykładał głowice USG. Powiedz mu o tym przy następnej wizycie. Albo zadzwoń jak masz jakieś wątpliwości. Zrelaksuj sie, poleż, odpocznij i będzie wszystko ok.
 
Rozwiązanie
Do góry