reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak ciałka żółtego 5-6 tc

st17

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Lipiec 2016
Postów
121
Mam prośbę o poradę bo nie wiem czy się martwić... Wg moich obliczeń jestem w 6 tc (ostatnia miesiączka 21 lipca), wczoraj byłam w szpitalu bo bolał mnie brzuch, zrobiono mi usg i o ile ból okazał się niegroźny to na usg widać jedynie pęcherzyk ciążowy bez ciałka żółtego i zarodka. Wielkość pęcherzyka 9,4 mm - usg określiło ciążę na 5 tydzień 3 dzień. Lekarz stwierdził, że ciałko powinno się już zacząć pojawiać i damy mu jeszcze kilka dni na pojawienie się. Czy jest możliwe, żeby dziecko rozwijało się wolniej o jakiś tydzień? I żeby nie było jeszcze ciałka żółtego? Bardzo się martwię...
 
reklama
Mogło się tak zdarzyć,że owulacja była później i do zapłodnienia doszło w późniejszym terminie dlatego zarodek jest młodszy. Głowa do góry i trzymam kciuki za Ciebie i maluszka:)
 
Mogła Ci się po prostu owulacja przesunąć i ciąża będzie młodsza. Ja jak byłam z synkiem w ciąży to ciążę miałam aż o dwa tygodnie młodsza. I wszystko dobrze się skończyło. Drugą ciążę z kolei cały czas analizowałam, a i tak ją straciłam w 8 tygodniu. Denerwowanie się czasami niczego nie zmienia. Ja żyłam w ciągłym stresie 3 tygodnie...
Nie martw się na zapas. Idź za tydzień na kontrolne usg i będziesz wiedziała na czym stoisz. Trzymam za Was kciuki.
 
Dzięki za odpowiedź. A czy ciałko żółte powinno być już widoczne w 6 tygodniu, dzień 1 (liczę zgodnie z tym co pokazało usg)? Mam w czwartek wizytę i z jednej strony chciałabym już wiedzieć czy jest ok, z drugiej natomiast myślę, czy nie przełożyć jej o 1 dzień może wyniki byłyby pewniejsze...
 
Ja tak miałam ze 1. Owulacja wiedziałam że się przesunęła 2 ale nie wiedziałam że aż tak.
Z moich obliczeń byłam na usg 5-6tgc i był pęcherzyk 9mm bez niczego w środku. Lekarz kazał przyjść za 2 tygodnie. Czyli tak jakby 7-8tgc usg pokazało że ciąża ma 6+5 Czyli ponad tydzień mniej niż z liczenia by wyszło i miałam serduszko dziecka i wszystko ok.
Także czekaj spokojnie (ok wiem że total spokój przy takim podejrzeniu jest niemożliwy ;)) i daj sobie więcej czasu bo absolutnie ciąża może być dużo młodsza niż nawet maksymalnie zakładasz :)
 
Pęcherzyk żółtkowy pojawia się zazwyczaj między 5 a 6 tc. W 7tc powinien być już widoczny zarodek z bijącym serduszkiem. Jedyne co Ci teraz pozostaje to cierpliwie czekać. Ewentualnie oznaczyć przyrost beta hcg.
Wedle mnie masz jeszcze czas ... i ten czas pokaże co dalej.
Przedział pęcherzyka od 5mm do 11mm odpowiada 5 tc. Zatem przy 11mm musi już być pęcherzyk żółtkowy. Wszystko jest też zależne od tego -, jak dokładne pomiary wykonuje lekarz.
 
Ostatnia edycja:
Moja ciąża jest przesunięta 7dni względem OM :) więc jest możliwe by rozwijało się wolniej o tydzień. W 6 tygodniu według OM też miałam sam pęcherzyk, natomiast kilka dni później już było widać zarodek a następne kilka dni serduszko. Spokojnie poczekaj na kolejną wizytę i nie stresuj się :) w 9 tygodniu ciąży dziecko 4 dni odstawało względem OM. Z czasem ta różnica się wyrówna. Powodzenia :)
 
reklama
reklama
Dziewczyny przyłączam się ja jestem w 6 tygodniu ciąży i lekarz stwierdził ciąze wewnątrz maciczna ale na usg nie widzę nigdzie pęcherzyka on mi tego nie powiedział napisał tylko w opisie ze brak struktury zarodka czy miała z was która tak ?
 
Do góry