reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak miesiączki, test negatywny. Co robić ??

babydream

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Październik 2016
Postów
38
Dzień dobry kochane.
Jestem nowa, ale wyjątkowo poszukuje porady.
Razem z mężem planujemy pierwszego dzidziusia i bylibyśmy mega szczęśliwi gdyby moja opisana niżej sytuacja potwierdzała ten stan. :)
Sytuacja jest trochę nie typowa.
Około 4 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne.
Okres pozostał regularny choć mocniejszy.
We wrześniu miałam po raz pierwszy nie typowy okres.
Spóźnił się jeden dzień a trwał aż 7dni ( 22.09.16-28.09.16) gdzie zazwyczaj mój okres to 4 max 5 dni.
Dodam że był bardzo obfity.
No i teraz czekam na okres który powinien pojawić się 21 października a do dzisiaj go nie ma.
Czuje czasami delikatne pobolewanie podbrzusza. A dość często czuje kłucie w lewym jajniku.
Piersi mnie pobolewają, lecz nie tak jak czytałam o objawach ciąży, że pieką, okropnie bolą,
wychodzą żyły i brodawki są większe.
Po prostu przy dotyku czuje że mnie bolą w środku oraz mam upławy w postaci białego śluzu.
Zrobiłam dzisiaj rano 2 testy ciążowe, ale niestety po drugiej kresce ani śladu.
Moje pytanie jest takie czy możliwe jest to żeby okres się o tyle opóźnił przez poprzednią dłużą miesiączkę?
Czy jeżeli teraz testy wyszły negatywne to nie mam już szans że to ciąża i po prostu mam sobie czekać na ten nieszczęsny okres?
Myślę nad badaniami Beta hcg, ale nie chce wyjść na głupią babe z urojoną, która to nie zna swojego cyklu.
Proszę o odpowiedź bardzo mi zależy czy w ogóle mogą to być objawy ciąży.

Dla chętnych wstawiam zdjęcia z mojego kalendarzyka w telefonie.
Serduszko- seks
Przekreślona prezerwatywa- seks bez zabezpieczeń z końcem w środku, samo serce przerywany stosunek
Całe pola w odcieniu czerwieni - okres.
Pola w biało-czerwone paski- powinien być okres
Pół kwiatka w rogu- dni płodne
Cały kwiatek w rogu- owulacja
Screenshot_2016-10-25-14-13-55.png

Screenshot_2016-10-25-14-13-59.png
 

Załączniki

  • Screenshot_2016-10-25-14-13-55.png
    Screenshot_2016-10-25-14-13-55.png
    44,9 KB · Wyświetleń: 14 374
  • Screenshot_2016-10-25-14-13-59.png
    Screenshot_2016-10-25-14-13-59.png
    41,2 KB · Wyświetleń: 13 260
reklama
Każda z sytuacji jest możliwa. Ja bym jeszcze 2-3 dni poczekała i zrobiła ponownie test (tylko pamiętaj, aby zrobić z pierwszego porannego moczu). Jeśli jesteś bardziej niecierpliwa - test z krwi.
Po zakończeniu antykoncepcji mogą się dziać różne rzeczy z cyklami. Mogłaś mieć później owulację (a tym samym zapłodnienie) i z tego powodu testy wychodzą wciąż ujemne.
 
Po pierwsze beta będzie najlepszym rozwiązaniem.
I nie patrz na te kalendarzyki bo zawsze coś może się przesunac
Ja np mialam czasem nieregularne cykle o dzidziusia staralam sie 8 marca bo bylam pewna ze tak owu będzie a okazalo się ze byla ponad tydzień później albo i dwa i mialam szczęście:)
Test wyszedł mi dopiero 10 dni po spodziewanej miesiączce za 3 razem.
A ze dwa pierwsze mi nie wyszły to czekałam na okres brzuch jak na okres mnie bolal a okazalo się ze to macica juz rosła dodam ze w ciąży często boli bol brzuch jak na okres i jak nie ma plamienia ani krwawienia to jest normalne bo rozciąga się wszystko.
Sluzu białego tez mialam duzo bardzo długo i to tez mi dalo do myślenia bo przed okresem zawsze bylo sucho ale to tez w ciąży normalny objaw chroni drogi rodne przed infekcjami:)
A nie czytaj o objawach bo kazda kobieta jest inna mi żyły wyszły później a cycki odkąd zaszlam w ciążę nie zabolaly ani razu także widzisz.
Jedna ma wszystkie druga w ogóle.
A mdłości miałam tydz
gdzie inne kobiety maja po 3 miesiące i więcej
I nie mialam prawie w ogóle żadnych objawów.
Zrób betę najlepiej albo poczekaj jeszcze kilka dni chociaż ja bym poszła na betę;)
Okres zawsze może się przesunac
A objawy na początku sa podobne do tych okresowych
 
Ostatnia edycja:
Tak jak piszą dziewczyny - wszystko jest możliwe. Testu ciążowego nie ma sensu robić jutro tylko najlepiej poczekać 3-4 dni. Ja bym jednak nie wytrzymała i zrobiła jak najszybciej betę ;) ciekawość by mnie pokonała ;) trzymam kciuki!!! :)
 
Do góry