reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak widocznego pęcherzyka

Dżasta1111

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
14 408
Witam. Wczoraj byłam u lekarza na kontroli. To jest dopiero nasz 3cs, ale uznałam, że dobrze by było żeby lekarz mnie ,,przejrzał,,. Wczoraj był 6dc i gin nie widzi u mnie żadnych jajeczek. Za tydzień mam kontrol, to będzie 13 dc. Nie ukrywam, że podlamalam się trochę. Czy jest szansa, że jednak zacznie się coś tam dziać? Miała któraś z Was taką historię?
 
reklama
Mysle ze cykl bez owulacyjny moze sie kazdemy zdarzyc(bo zakladam ze o tym piszesz) ja np biore tabletki zeby miec pewnosc ze pecherzyki powstaja.
 
Mysle ze cykl bez owulacyjny moze sie kazdemy zdarzyc(bo zakladam ze o tym piszesz) ja np biore tabletki zeby miec pewnosc ze pecherzyki powstaja.
No tak, może się zdarzyć. Ale lekarz podejrzewa, że 2 poprzednie też mogły być bezowulacyjne. Dlatego będzie mnie teraz obserwował. Narazie żadnych leków nie biorę, zobaczymy czy za tydzień się coś pojawi. Dlatego też pytam czy jest szansa, że bez żadnych leków, jednak zaczną jeszcze rosnąć?
 
A obserwacje NPR prowadzisz? Bardzo by Ci pomogły w przekonaniu się czy masz owulację czy nie.
Do takich obserwacji trzeba znać swoje ciało dokładnie i robić to dłuższy czas a nie np. jeden cykl. Poza tym dla mnie najpewniejszą metodą wyznaczania owulacji jest monitoring cyklu.
 
@jasani - z czym konkretnie się nie zgadzasz? Jeśli obserwujesz swój organizm - mierzysz temp i obserwujesz śluz plus ewentualnie szyjkę macicy to widzisz na podstawie tego czy był skok temp i czy śluz się zmienił czy była owulacja. I to wszystko w ramach jednego cyklu :)
 
reklama
@jasani - z czym konkretnie się nie zgadzasz? Jeśli obserwujesz swój organizm - mierzysz temp i obserwujesz śluz plus ewentualnie szyjkę macicy to widzisz na podstawie tego czy był skok temp i czy śluz się zmienił czy była owulacja. I to wszystko w ramach jednego cyklu :)
Dokładnie tak, plus monitoring to wtedy ogląd jest dokładny.
Obserwację nie są tak trudne jak je przedstawiaja. A bardzo pomagają.

Dłuższy czas jest konieczny do skutecznego odłożenia poczęcia (zwlaszcza przy checi współżycia w 1 fazie) a nie prokoncepcyjnie.
 
Do góry