reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Budujemy nowy dom ...

mea co za gapcio ze mnie. Zapomniałam Ci odpisać. Zacznę od tego, ze masz super mieszkanko :tak: cegła u mnie w kuchni nie jest naturalna, ta dobudówka była w 2000r robiona. Użyliśmy cegłówki elewacyjnej "milano" (Milano STONE MASTER Kamień dekoracyjny Milano Cegła DO SPRZEDAŻY TYLKO PRZEZ DUŻE SIECI!!! 30-04-13, Sklep internetowy e-budujemy.pl)

Weronika ja co prawda nie mam dużo luster, ale mam w kuchni błyszczące fronty, i odciski są na nich bardzo widoczne. Byłam przekonana, że również będę zużywać tony papieru i płynu żeby co dzień je przecierać, ale ... kupiłam sobie "magiczną szmatkę" do szyb i luster z mikrofibry :-D Wystarczy zmoczyć wodą i przetrzeć fronty... są czyściutkie i nie robią sie żadne smugi. Taka samą kupiłam do mycia płytek w łazience. Wystarczy zwilżyć, przetrzeć - rach, ciach, bach i płytki czyste :-D zero śladów kropek i zacieków nad wanna i w okół zlewu (a też już oczyma wyobraźni widziałam siebie czyszczącą te płytki co 2 dni płynem)
 
reklama
dziewczyny, jaki możecie polecić sprzęt pod zabudowę?
chodzi mi konkretnie o piekarnik, lodówkę, zmywarkę i okap :-)
jakie funkcje brać pod uwagę a co jest zbędne? mile widziane konkretne modele ;-)
 
Iza ja jeszcze nie wybrałam modeli, dopiero w przyszłym roku. A te co mam maja kilka kat, ale na pewno mój sprzęt bedzie tylko od dwóch firm, ktorym jestem wierna od lat. Siemens i Miele. :-) nie znam lepszych jakosciowo firm.
 
Mika minimalizm to jest to co kocham :-) bardzo fajny projekt.
Ja bedę miała dom sielski, w klimacie angielskim i skandynawskim. Duzo białego drewna, takiego przybrudzonego, nie mogę sie doczekać :-)
 
dziewczyny, jaki możecie polecić sprzęt pod zabudowę?
chodzi mi konkretnie o piekarnik, lodówkę, zmywarkę i okap :-)
jakie funkcje brać pod uwagę a co jest zbędne? mile widziane konkretne modele ;-)

1. plyta indukcyjna (zadne inne) i wsio ryba jaka!!! wszystkie sa jednakowe w dzialaniu czy za 1000 czy za 3000 (testowalam taka i taka i naprawde zadna roznica)
2. zmywarka - zalezy co cie kreci ale cokolwiek by to bylo to tylko siemens lub bosch :) reszta jest po prostu polke nizej ...
3. okap - zalezy co potrzebujesz (ja mam w zabudowie) ale cokolwiek by to nie bylo pamietaj o 2 waznych rzeczach - po pierwsze musi byc cichy !!!!!! po drugie jesli kupujesz cos co jeszcze ma wygladac pamietaj ze tluszcz siada wszedzie - zwaz kto to bedzie szorowal :)
4. piekarnik - tu akurat jestem wierna mojemu samsungowi dwustrefowemu :) nie zamienila bym go na nic !! na codzien uzywam polowy piekarnika (jest taka opcja) jak robie wiecej zeczy na raz moge je robic w roznych opcjach :) a jak pieke tak jak dzis idzie na full ...
5. lodowka - ja mam side by side dla rodzinki nic innego !!! ja mam samsunga z kostkarka do lodu - bomba pomysl :) od 2 lat wiemy kiedy sasiedzi robia impreze :) przychodza regularnie zapozyczac sie na lod - oddaja najczesciej upłynniony z procentami marki finlandia :)

To i ja wrzucę mój domek Baby Jagi, Gagamela czy Shreka, kto jak woli;) Elewacja będzie biała, a wykończenia i kominy piaskowcem
Zobacz załącznik 600248Zobacz załącznik 600249

W oryginale projekt domu jest taki Projekt - Archipelag

Po Świętach porobię zdjęcia środka i wstawię, nie robiłam idealnie wg. projektu.

podziwiam ludzi ktorzy maja odwage zrobic cos innego niz nakazuje standard :) a domek przyjade kiedys zobaczyc na zywo :) efekt musi byc rewelacyjny :)
tylko takie pytanie - nie macie ciemno na dole ?? bo okna wydaja sie byc mocno schowane pod okapem dachu ...
 
To i ja wrzucę mój domek Baby Jagi, Gagamela czy Shreka, kto jak woli;) Elewacja będzie biała, a wykończenia i kominy piaskowcem
Zobacz załącznik 600248Zobacz załącznik 600249

W oryginale projekt domu jest taki Projekt - Archipelag

Po Świętach porobię zdjęcia środka i wstawię, nie robiłam idealnie wg. projektu.

Lady świetny, piernikowy, uroczy, a to ogrodzenie i ten wielgachny komin mnie urzekły, jakie kolory będą miały tynki później??? Macie charakter :tak:

Mnie się marzy parterowiec taki jak dom moich rodziców, tylko dorzuciłabym jeden pokoik albo zrobiłabym poddasze użytkowe albo wielkie studio-antresolę na górze :tak:
 
reklama
Nikt nie podzielil sie doswiadczeniem, ale mam info dla potomnych:) Zrobilam eksperyment i oto wyniki:
- na plytke wylalam: kawe, herbate, sos sojowy, sok malinowy, koncentrat z buraków, ketchup i ćwikłę
- zostawilam na dwie godziny (mysle ze i tak nigdy az tyle plama nie bedzie czekala na wytarcie, ale niech bedzie;))
- po dwoch godzinach wszystko zmylo sie tylko ciepla woda nie zostawiajac zadnych sladow
- jedynym skladnikiem, ktory "wżarł" sie w plytke byla herbata, ktora mylam woda, mydlem, cifem, takim mega silnym srodkiem do tluszczu i innych niefajnych zabrudzen i nic...
- po umyciu herbatki woda z octem po plamie nie ma sladu :))

Takze decyzja zostala podjeta- nie impregnujemy tak jak zaleca producent i zobaczymy co sie bedzie dzialo:))

mika jesli producent nie zaleca to znaczy ze nie trzeba - u nas bylo wyraznie napisane ze jest konieczna dwukrotna impregnacja ... ja mialam kilka plytek niezaimpregnowanych (dokupilam przy samym ukladaniu) i zostaly na nich ciapy po fugach i wogole debilnie sie myja ... na szczescie sa tak schowane ze dostaje szalu tylko przy myciu !!!
 
Do góry