reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

• Kiedy艣 niewielu ekspert贸w wierzy艂o, 偶e ma艂e dzieci mog膮 do艣wiadcza膰 depresji lub l臋ku. latach 90. sta艂o si臋 jasne, 偶e depresji i l臋ku mog膮 do艣wiadcza膰 nawet trzylatki. Jednak u wielu dzieci objawy depresji objawiaj膮 si臋 w pozornie niepowi膮zany spos贸b, na przyk艂ad agresj膮, zaburzeniami od偶ywania lub nadpobudliwo艣ci膮. Zapraszam ci臋 na bezp艂atny live. 2. marca o 15:30 Wpadaj na YT albo ogl膮daj na FB

reklama

Bunt 2 latka

reklama

Mama2601

Zaanga偶owana w BB
Do艂膮czy艂(a)
12 Sierpie艅 2022
Post贸w
135
Hej. U nas nadal tak samo wszystko jest na nie...Do tego nasz synek nie chce je艣膰 ( obr贸cz miesa, rybek, og贸rka)

Hej. M贸j synek ma 18msc i to samo u nas, wszystko nie! Zmieni膰 pampersa to tragedia, pieluchomajtki to samo, nic tylko by na dworze siedzia艂, nie wa偶ne 偶e upa艂 s艂o艅ce on do domu nie p贸jdzie bior臋 go na si艂臋 to krzyk i histeria jest!!! Potrafi p艂aka膰 godzin臋, ale ja nie ulegam, on na nie to i ja na nie. K艂adzie si臋 na pod艂odze nogami tupie, p艂acze. I to najcz臋艣ciej jak mu nie chce czego艣 da膰. Ostatnio nawet zacz膮艂 mnie gry藕膰 jak mu nie chce ustapic. Ale jak pozwol臋 mu na wszystko to ju偶 ca艂kiem sobie nie poradz臋. Tak samo jestem sama z ma艂ym non stop

Mama 2 latka

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
2 Sierpie艅 2022
Post贸w
26
Hej. M贸j synek ma 18msc i to samo u nas, wszystko nie! Zmieni膰 pampersa to tragedia, pieluchomajtki to samo, nic tylko by na dworze siedzia艂, nie wa偶ne 偶e upa艂 s艂o艅ce on do domu nie p贸jdzie bior臋 go na si艂臋 to krzyk i histeria jest!!! Potrafi p艂aka膰 godzin臋, ale ja nie ulegam, on na nie to i ja na nie. K艂adzie si臋 na pod艂odze nogami tupie, p艂acze. I to najcz臋艣ciej jak mu nie chce czego艣 da膰. Ostatnio nawet zacz膮艂 mnie gry藕膰 jak mu nie chce ustapic. Ale jak pozwol臋 mu na wszystko to ju偶 ca艂kiem sobie nie poradz臋. Tak samo jestem sama z ma艂ym non stop
Ja swojemu za gryzienie mnie, daj臋 kary (nie ma bajek w tv, i nowej zabawki) a ma 2 latka i 4 miesiace. Tez jestem sama na codzie艅 z synkiem. Jak jemu teraz pozwole na takie zachowanie, jak jest ma艂y do zaraz zacznie mi wchodzic na g艂owe.. A nie moze tak robic po za nied艂ugo bedziemy mieli dzidzi w domu...

Mama2601

Zaanga偶owana w BB
Do艂膮czy艂(a)
12 Sierpie艅 2022
Post贸w
135
Ja swojemu za gryzienie mnie, daj臋 kary (nie ma bajek w tv, i nowej zabawki) a ma 2 latka i 4 miesiace. Tez jestem sama na codzie艅 z synkiem. Jak jemu teraz pozwole na takie zachowanie, jak jest ma艂y do zaraz zacznie mi wchodzic na g艂owe.. A nie moze tak robic po za nied艂ugo bedziemy mieli dzidzi w domu...

My si臋 staramy o drugie dzidzi p贸ki co z marnym skutkiem.
Ale nie wiem w艂a艣nie czy nie od艂o偶y膰 stara艅 p贸ki mu nie przejda nerwy.
Staram si臋 nie krzycze膰 na niego, ale czasem wybucham.
Ja te偶 bym troch臋 mu dawa艂a kary, ale wtedy krzyczy piszczy i wkracza " prababcia" z tekstem 偶e dziecku nerwy wyrabiam i ju偶 po karze!!!!

Marynia88

Moderator
Do艂膮czy艂(a)
30 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
8 261
Miasto
Piotrk贸w Trybunalski
U mnie pojawi艂y si臋 problemy w zlobku. W domu to anio艂, serio tak mu si臋 odmieni艂o, a ostatnio dostal uwag臋 偶e podrapa艂 inne dziecko I popchn膮艂.. pisz膮 mi 偶ebym popracowa艂a nad wychowaniem syna, ale jak skoro on w domu nie przejawia takiej agresji? Nie ma te偶 rodzanstwa, wi臋c nie mam jak wypracowa膰 偶eby inaczej reagowa艂 w konfliktowej sytuacji.
A jak jest np na placu zabaw czy w innych miejscach w kt贸rych Tw贸j synek ma kontakt z dzie膰mi?
No i w jakiej sytuacji Tw贸j synek podrapa艂 i popchn膮艂 inne dziecko? To wa偶ne.

Mama 2 latka

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
2 Sierpie艅 2022
Post贸w
26
My si臋 staramy o drugie dzidzi p贸ki co z marnym skutkiem.
Ale nie wiem w艂a艣nie czy nie od艂o偶y膰 stara艅 p贸ki mu nie przejda nerwy.
Staram si臋 nie krzycze膰 na niego, ale czasem wybucham.
Ja te偶 bym troch臋 mu dawa艂a kary, ale wtedy krzyczy piszczy i wkracza " prababcia" z tekstem 偶e dziecku nerwy wyrabiam i ju偶 po karze!!!!
Pamietaj jedn膮 rzecz. To ty jestes mam膮 swojego synka. Nie prababcia jak teraz jemu pozwolisz na takie zachowanie. To im bedzie starszy bedzie dawa艂 ci popalic.. A jesli chodzi o kary u nas wyglada do tak! Ze moj synek jak cos nabroi np ugryzie mnie, krzyczy, kopie, czy tez rzuca zabawkami.. Dostaje 2 upomnienia zeby tak nie robi艂.. Jesli robi tak nadal za 3 razem nie ma upomnienia tylko juz idzie na swoje 艂贸zko i zostaje tam na 5 minut. Po tych 5 minutach przyjcie do mnie przytuli膰 sie. A czasami po swojemu m贸wi ze rzuca艂 zabawkami i mia艂 kare....

Mama2601

Zaanga偶owana w BB
Do艂膮czy艂(a)
12 Sierpie艅 2022
Post贸w
135
Pamietaj jedn膮 rzecz. To ty jestes mam膮 swojego synka. Nie prababcia jak teraz jemu pozwolisz na takie zachowanie. To im bedzie starszy bedzie dawa艂 ci popalic.. A jesli chodzi o kary u nas wyglada do tak! Ze moj synek jak cos nabroi np ugryzie mnie, krzyczy, kopie, czy tez rzuca zabawkami.. Dostaje 2 upomnienia zeby tak nie robi艂.. Jesli robi tak nadal za 3 razem nie ma upomnienia tylko juz idzie na swoje 艂贸zko i zostaje tam na 5 minut. Po tych 5 minutach przyjcie do mnie przytuli膰 sie. A czasami po swojemu m贸wi ze rzuca艂 zabawkami i mia艂 kare....

Ja wiem ale on jest jeszcze ma艂y, ma 18 msc tlumacze mu 偶e nie wolno, a on si臋 艣mieje i robi to samo ... Ostatnio takie mia艂 nerwy 偶e kopa艂 mnie po brzuchu ( dlatego jestem szcz臋艣liwa 偶e nie jestem w ci膮偶y)! Ale mo偶e by膰 te偶 tak bo id膮 mu z膮bki " pi膮tki" on na ka偶de z膮bki 藕le reaguje ale z tymi jest tragedia, nieraz budzi si臋 w 艣rodku nocy i darcie godzin臋.
Zazwyczaj nie pozwalam mu obejrze膰 bajki jak 藕le robi, albo si臋 z nim nie bawi臋 ale zdaje sobie spraw臋 z tego 偶e on jeszcze nie rozumie 偶e robi 藕le

Marynia88

Moderator
Do艂膮czy艂(a)
30 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
8 261
Miasto
Piotrk贸w Trybunalski
Nie wiem , bo tego ju偶 mi nie przekazali. Ale ich narracja jest taka, 偶e to on tworzy wszystkie konflikty, chocia偶 ostatnio przyszed艂 z ugryzieniem do domu.

Alek jest taki, 偶e ma swoje zdanie i jak podchodzi do niego innego dziecko, to m贸wi np. Nie, jasno komunikuje nie podchod藕 do mnie, chc臋 sie sam bawi膰. Z c贸rka mojej kole偶anki bardzo fajnie si臋 bawi, jest p贸艂 roku starsza i maj膮 fajny kontakt, nie wiem jak z m艂odszymi dzie膰mi.
Natomiast jest taki, 偶e jak on jest np. Na karuzeli na kt贸rej jest drugie miejsce, to nie chce 偶eby inne dziecko obok niego siedzia艂o.
Powinni Ci to przekaza膰 skoro wymagaj膮 od Ciebie pracy z dzieckiem. Powinni pos艂ugiwa膰 si臋 konkretnymi przyk艂adami 偶eby zobaczy膰 w jakich sytuacjach Tw贸j synek zaczyna bi膰 - czy jest to szeroko rozumian膮 obrona w艂asnych granic, zm臋czenie, strach czy w innej sytuacji - wtedy b臋dziesz wiedzia艂a z wyra偶eniem jakiej emocji sobie syn nie radzi i nad czym popracowa膰.
No i co to znaczy 偶e tworzy konflikty w odniesieniu do ma艂ego dziecka? Du偶o pyta艅 a ma艂o odpowiedzi...wi臋c przepraszam ale ja bym "ola艂a" temat - je艣li sama zaobserwujesz 偶e przy Tobie syn zaczyna bi膰 inne dzieci w jakiej艣 sytuacji to wtedy dzia艂aj ale tak bo kto艣 m贸wi co艣 bez konkret贸w to jak masz dzia艂a膰? Tw贸j synek jest chyba za ma艂y na to by na spokojnie obgadac z Nim co si臋 sta艂o i wyt艂umaczy膰 Mu jak inaczej mo偶e poradzi膰 sobie z dan膮 sytuacj膮. Tu wydaje mi si臋 trzeba dzia艂a膰 na gor膮co - zaraz po danej sytuacji a nie po paru godzinach.
Super 偶e Tw贸j syn ma w艂asne zdanie i 偶e komunikuje co chce - to bardzo fajna i u艂atwiaj膮ca 偶ycie cecha.
Przyk艂ad z karuzela jest fajny - mo偶e Alek nie chc臋 by drugie dziecko obok niego siedzia艂o bo obawia si臋 innego dziecka? Nie wie co drugie dziecko zrobi, jak si臋 zachowa? Mo偶e nie ma potrzeby kontaktu z innymi tu i teraz? Przecie偶 nie musi mie膰 ochoty na towarzystwo. Przypominaj synkowi by m贸wi艂 innym 偶e chce si臋 bawi膰 sam, chce zosta膰 sam lub poprostu "nie" gdy widzisz 偶e atmosfera si臋 zag臋szcza mo偶esz zaproponowa膰 synkowi co艣 innego np super wy艣cig do hu艣tawki, spacer, zje偶d偶alnie, lody cokolwiek by nie dopu艣ci膰 do eskalacji emocji. Z biegiem czasu poka偶esz Mu r贸偶ne sposoby radzenia sobie z emocjami i b臋dzie coraz lepiej.
Ja mia艂am ogromne problemy z synem, bi艂, kopa艂, wali艂 g艂ow膮 w pod艂og臋 itd - powoli wsp贸lnie ogarneli艣my to. Du偶o zmieni艂o to gdy syn nauczy艂 si臋 lepiej komunikowa膰, poznawa膰 emocje itd.

Mama 2 latka

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
2 Sierpie艅 2022
Post贸w
26
Ja wiem ale on jest jeszcze ma艂y, ma 18 msc tlumacze mu 偶e nie wolno, a on si臋 艣mieje i robi to samo ... Ostatnio takie mia艂 nerwy 偶e kopa艂 mnie po brzuchu ( dlatego jestem szcz臋艣liwa 偶e nie jestem w ci膮偶y)! Ale mo偶e by膰 te偶 tak bo id膮 mu z膮bki " pi膮tki" on na ka偶de z膮bki 藕le reaguje ale z tymi jest tragedia, nieraz budzi si臋 w 艣rodku nocy i darcie godzin臋.
Zazwyczaj nie pozwalam mu obejrze膰 bajki jak 藕le robi, albo si臋 z nim nie bawi臋 ale zdaje sobie spraw臋 z tego 偶e on jeszcze nie rozumie 偶e robi 藕le
Mo偶esz zamienic jemu ogladanie bajek na sp臋dzenie razem czasu. Np wyjc z nim na spacer np do parku jesli jest ciep艂o we藕 jego kocyk, jakies ulubione zabawki ktorymi lubi sie bawic, picie, jakies przek膮ski. I posiedzcie razem na kocu. To jest leprze jak w艂a艅czanie jemu bajek w tym wieku....

reklama

Marynia88

Moderator
Do艂膮czy艂(a)
30 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
8 261
Miasto
Piotrk贸w Trybunalski
Dzi臋kuj臋 za rady. P贸ki co ma 18 miesi臋cy i zaczyna m贸wi膰, ale wiadomo to pojedyncze s艂owa, wi臋c nie mam mo偶liwo艣ci porozmawiania z nim po zlobku i rozeznania si臋 w sytuacji. Niestety u nas jest tak, 偶e najm艂odsza grupa ma panie tylko 8-16 i ja nie mam z nimi kontaktu, bo odbieram go przed 17 i tylko dostaje informacje od cioc z innych grup. Od wrze艣nia ma i艣膰 do innej grupy, 偶e starszymi dzie膰mi i wtedy b臋d臋 mia艂a codzienny kontakt z jego paniami.
Synek te偶 Mia艂 akcje, ze np. Tat臋 bil klockami po twarzy, albo mnie ci膮gn膮艂 za w艂osy, bi艂 siebie pie艣ciami po g艂owie, ale wypracowali艣my, 偶e przesta艂 to robi膰.
Ja si臋 ciesz臋, 偶e on jest taki wygadany i tu zn贸w nie podoba mi si臋 podej艣cie w zlobku, dla niektoryvh jest 艂obuzem, a dla innych fajnym ch艂opcem, kt贸ry poradzi sobie w 偶yciu. Taka narracja mi totalnie nieodpowia, ale to nie by艂y s艂owa jego opiekun贸w, wi臋c nie przywi膮zuje do tego uwagi. W og贸lnym rozrachunku 偶艂obek i tak jest najlepszym w okolicy.
To bardzo ci臋偶ki wiek i dla rodzic贸w i dla dzieci ale przejdzie, wiem 偶e to nie pociesza ale musisz poprostu to przetrwa膰. Tak jak pisa艂am - jak synek nauczy si臋 dobrze komunikowa膰 to i o wiele 艂atwiej b臋dzie. Teraz to Ty Mu chcesz wiele przekaza膰 i nie wiesz jak i On ma to samo tylko nie rozumie dlaczego inni go nie rozumiej膮 i...si臋 wkurza馃う馃徎鈥嶁檧锔忦煠佛煆烩嶁檧锔
Skoro ju偶 za Wami jakie艣 pierwsze sukcesy i wypracowane porozumienia to i dalej sobie poradzicie.
Co do podej艣cia Pan 偶e 偶艂obka to s艂贸w mi brak ale niestety takie s膮 realia - brak nauczycieli nawet 偶艂obkowych, o wykwalifikowan膮 kadr臋 naprawd臋 ci臋偶ko, pensje stoj膮 w miejscu, rodzice bywaj膮 bardzo wymagaj膮cy czy roszczeniowi - to wszystko daje takie efekty...
Oby w innej grupie by艂o lepiej, wrzesie艅 ju偶 za pasem.

Do g贸ry