reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe maluszki

Amelka znowu wymiotuje i cos mi sie zdaje ze to przez mleko znowu:no:kupujemy nadal comfort ale teraz dostac mozna tylko comfort z probiotykiem i sklad jest troche zmieniony:wściekła/y:a tyle sie krzyczy zeby dzieciom mleka nie zmieniac:szok::wściekła/y:w czwartek mam wizyte u lekarza to sie dopytam co i jak z tym mlekiem i wymiotami(po kleiku-dajemy na wieczor-nie wymiotuje a dzisiaj eksperymentalnie podalismy kleik na drugie karmienie i tez nie ulala:eek:):confused2:
 
reklama
karincia a jakoś Mała się tak nauczyła sama. Dziś tez przespała 10h, ale teraz robi troszkę inaczej. Na kolacje zjada 30 ml więcej niż w dzień i rano na śniadanie też 30 ml więcej. Zadziwiające to jak dziecko się przestawia z tym jedzonkiem.

Azorek bardzo mi przykro. My Oli też nie chcemy zmieniać już mleczka, nawet jak nie wyjdzie jej skaza to zostajemy na Bebilonie Pepti. Już pomału się uczy ile zjeść by spać całą noc, więc nie będziemy jej znów burzyć wszystkiego.
 
A ja zmieniłam mleko ,podawałam aptamil(polskie-babilon) na cow&gate(nie wiem jaki jest polski odpowiednik) i tak jak po aptamilu mała miała problemy z kupą to sie teraz skoniczyły:tak:.Codziennie minimum jedna kupa i pierdy tez niczego sobie:eek::laugh2:.Jak zapytałam lekarki przed zmianą o to czy waro to powiedziała ze musze sama podjąc decyzje i metodą prób i błedów znalesc najlepsze dla mojego dziecka.
 
cow&gate to polskie bebiko:-)my tez je dajemy ale po zwyklym Amelka wymiotowala wiec zamienilismy je na comfort a teraz do tego comfort dodaja ten probiotyk co zmienia sklad mleka i znowu sa wymioty:eek::confused2:ale faktycznie kupka min raz dziennie murowana:-):tak:
 
Moja od poczatku na nestle alete...nie wiem jak to po polsku.Nie mam zadnych problemow.A nawet tak mi sie udalo,ze to jedno z najtanszych...takie podawali w szpitalu wiec i te zaczelam kupowac i malej pasuje idealnie.
 
a mnie lekarz dzisiaj powiedzial ze na jesien i zime nasze mleczko pojawia sie tylko z probiotykiem i co teraz???po zwyklym wymioty a comfort tylko z probiotykiem i tez wymioty:no: kupimy teraz zwykle i sprawdzimy moze jednak juz lepiej bedzie:zawstydzona/y::confused2:
 
Deli masz ogromne szczęście, że Oliwka po samym mleczku przesypia aż 10-11 godzin.

Ja zrobiłam eksperyment...
Podałam małej samo mleczko (120ml) na noc (godz 20:00). Za dwie godziny (22:00) pobutka i kolejne 120 ml. O 24'tej kolejna porcja. O 2'ej w nocy skapitulowałam i zagęściłam mleko kleikiem. Mała pospała do 9'tej rano.
Nikt mnie nie przekona, ze na kleik za wcześnie, tym bardziej, ze mala nadal używa smoczka nr1, bo przy nr 2 się dławi, więc kamienie trwa około 20 do 30 minut.
Nie chce wiedziec jakbym wyglądała po paru nocach na samym mleczku... :szok:
 
Moja ma smoczek nr 3 :) i po samym mleczku wczoraj przespała mi 12 h :)))).
Dla mojej na kleik za wcześnie. Ma za delikatny brzusio by dawać jej coś więcej niż mleczko na razie. Każda zna swoje dziecko więc wie czy wcześnie czy nie.

A mleczka je 6 porcji tak jak na opakowaniu :))).
 
reklama
na "kolkowe" dzieciaczki chyba trzeba bardz\iej uwazac.my z Amelka mielismy tylko jakis tydzien pseudokolek.codziennie od 17-20 plakala(bardziej marudzila) ale szybko minelo,podawalismy jej infacol i nie wiem czy samo przeszlo czy infacol pomogl:confused:
popytalam wczoraj pielegniarki o zywienie maluszkow.tutaj na poczatek kaza podawac platki specjalnie dla dzieci i kleik wlasnie.pozniej jablko banan gruszka brzoskwinia ziemniaczki kalafiorek marchewka i mieska oraz rybe - i to juz w 4 mcu zycia:szok:najbardziej mnie dziwia brzoskwinie bo wydawalo mi sie ze pestkowe(moga tez uczulac) wprowadza sie pozniej bo ciezkie sa na brzusio:eek:
Amelka dostaje kleik-na razie jedna czy dwie lyzeczki do 180 ml mleka.gestsze nam przez smoka nie poleci a po smoczki sie wybieram od tygodnia:no::zawstydzona/y:
 
Do góry