reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

reklama
suszi u nas bedzie najblizsza rodzina: moi bracia z rodzinami, meza siostra, rodzice, babcia i sasiedzi, czyli mojej mamy siostra z mezem i synami 13 osob doroslych i 4 dzieci no i nasza rodzinka :)
 
my palnujemy na 21maja
trzeba isc do ksiedza
planujemy grila na dziłce naszej ale martwie sie pogodą ma być około 15osób
 
A my juz po chrzcinach-Jaśkowi udało się przekrzyczeć księdza( mimo ze ksiadz miał mikrofon a Jasiek nie)- tak że nikt nie był w stanie usłyszeć o czym tam sobie ksiądz mówi- uspokoil sie dopiero jak na sam koniec zagrały organy ;D U nas było 12 osob- tylko najblizsza rodzina.
 
Felqua moze muzyk Ci rosnie :)

U nas w parafii wszytskie chrzciny sa bez mszy zeby nie trzeba bylo z dzieckiem siedziec godzine w kosciele. W kosicele do ktorego jezdzilismy zanim sie przeprowadzilismy byla salka z zabawkami gdzie mamy mogly siedziec z dziecmi i na tv ogladac co sie dzieje w kosciele a dzieciaki mogly sie bawic.
 
u nas, u dominikanów jest taka specjalna ściana za którą mamy mogą nakarmić dzieci, dzieci mogą się bawić, a siedzi sie w kościele :)
 
w poniedzia łek byliśmy na naukach przed chrztem wczśniej pytałam księdza czy mogę sama albo czy sam mąż bo nie będzie kto miał z dzieckiem zostać on na to ze mamy razem z bobkiem przyjść
no wieć zapakowałam małegoi pojechaliśmy

ksiądz zapowiadał ze to trwać będzie około 40-50 minut
zaraz na wejściu Olek zaczął gadać potem jak ksioadz zaczął mówić Olek zaczął robić kupę i strasznie pierdzieć ludzie i zaczęli się oglądać potem olek zaczął gulgać gruchać sapać jęcazeć itd no i w efekcie ksiądz skończył w 15 -20 minut :) ;D

ciekawe co to będzie na chrzcinach w sobotę ::)
 
reklama
Ja też się zastanawiam, jak moje dziecię wytrzyma w kościele ponad godzinę, bo u nas najpierw jest normalna msza, a dopiero po mszy chrzciny. Szczerze wątpię, że nie będzie wrzeszczał przez tyle czasu, bo nie znosi bezruchu. Chyba będę z nim spacerować po kościele ;) U nas niestety nie ma żadnej osobnej salki, można jedynie wyjść z dzieckiem na parafię, ale wtedy nic się nie słyszy z tego, co dzieje się w kościele i można się w efekcie na chrzciny spóżnić...

A tak a propos to jak zapisywałam Jaśka na chrzciny ksiądz mi opowiadał, ze miał taki przypadek, że rodzice dziecka zapomnieli w domu... Myśleli, że chrzestni je wzięli, chrzestni myśleli że rodzice i w efekcie dziecię zostało samiutkie w domu. Zorientowali się dopiero przed kościołem... ;D
 
Do góry