reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chusty, noszenie

No wlasnie tak myslalam :)

No a cena tej chusty co podala Łania 179zl a
To jakaś strasznie wygórowana u nas 100 zł kosztowała
a tej drugiej chusty nie znam więc się nie wypowiadam, ale może być tak że zupełny maluch w sztywnej nie będzie chciał siedzieć. Bo w lulu układa się jak w brzuszku mamy:-):tak:
 
reklama
Madźka, to gdzie Ty ta chuste zakupilas?? Bo ja szukam, to wszedzie sa po 179-189 zl... a uzywane po 120.:-( Na stronie producenta sa te same ceny.
 
dziewczyny ja zdecydowanie polecam chusty wiązane, te które pokazujecie są niezdrowe dla bioderek, bo nóżki są razem. chusty wiązane są suuuuuuuuuuper i dzidziuś tak blisko!
 
skąd ten pomysł:confused::confused: pediatra nie miał obiekcji a my
problemów z bioderkami też nie mamy a szymek od urodzenia w chuście
no jeśli bioderka są ok, to nie ma przeciwskazań, ale zdrowsza jest pozycja żabki, to zdanie naszego rehabilitanta, ja się na tym zawodowo nie znam :-)
o i trochę tutaj o tym jest z chustomania wszystko o chustach :
"Chusta wiązana (tkana lub elastyczna) oraz nosidło ergonomiczne pozwalają osiągnąć fizjologiczną pozycję „żabki", chroniącą niedojrzałe stawy biodrowe niemowlęcia. Nóżki malucha są wtedy lekko odwiedzione i dość mocno ugięte, a plecy automatycznie zaokrąglają się. Jest to wg badań najbardziej korzystna pozycja, mająca pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój kości biodrowych, dlatego noszenie w chuście wiązanej jest zalecane przez lekarzy jako jeden ze sposobów korygowania dysplazji."
 
reklama
cyt:"Uzyskanie takiej fizjologicznej pozycji nie jest możliwe w przypadku tradycyjnego wózka, usztywnianego nosidełka czy w złej jakości chuście." bebe lulu nie jest złej jakości chustą, a chuście wiązanej ułożenie malutkiego dziecka jest takie samo jak w kółkowej:tak:
 
Do góry