reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chusty

reklama
nabijam sie, sorki...
:sorry:
edit:
ale nadal nie znalazlam, albo ja slepa jestem ktory material jest dobry, ktory gorszy...
 
Larvunia...nie bierz tego do siebie, bo w łeb potem dostać nie chcę ;) ale ja zdecyduję się na którąś z tych AZIMI - tylko właśnie kwestia materiału... :eek:
 
ooo ... widzę, że fajny wątek się pojawił :-):-):-)
ja chciałam kupić chustę od samego początku, ale cały czas się wahałam, bo opinie są dość sprzeczne ... i wiadomo, nie każdemu dziecku spasuje ...

w końcu jak mała miała 3 m-ce kupiłam taką NATI Sling - Baby Wrap Around Sling Carrier

szukałam czegoś w rozsądnej cenie i tą właśnie poleciły dziewczyny z forum chustowego ...

trochę się obwiałam, że z tkaną mogę sobie nie poradzić, ale niepotrzebnie !!! wiązanie na prawdę nie jest trudne !!! u nas najbardziej sprawdził się kangurek :tak: w kieszonce było za dużo tych warstw ... i materiał wrzynał się pod pachy ;-) ale to kwestia gustu ...

jak dla mnie instytucja chusty jest rewelacyjna !!! mała była zachwycona - usypiała momentalnie !!! ja mogłam wyjść absolutnie wszędzie bez targania ze sobą wózka :tak:

Ramari, nosidełko mamy prawie identyczne jak Wy ... Nosidełko dla dzieci Vaude Jolly Comfort 1 granatowy | Plecaki i torby | Nosidełka dziecięce | Cristobal.pl - sklep turystyczny on-line. Sprzęt turystyczny, plecaki, namioty, śpiwory, torby, walizki, bagaż, odzież, buty. Hannah, Deuter, Roncat
jak ktoś lubi górskie dreptanie, to na pewno sprawdza się lepiej niż chusta ... tyle, że dzieciak musi siedzieć ;-)
 
Aestima ... moim zdaniem szkoda kasy !!! taka chusta po pierwsze ma bardzo ograniczone zastosowanie, a po drugie pozycja w niej w cale nie jest dobra dla maluszka, bo ma cały czas ściśnięte nóżki :tak:lepiej dołożyć tą kasę do wiązanej :tak:
 
O widzę wątek o chustach się rozwinął...no a ja jestem jednak na nie...
po pierwsze to i tak będę wyczerpana lataniem przy dwójce dzieci i miło będzie jak dziecię zaśnie w swoim łóżeczku, a ja nie będę musiała go nosić przedtem, narzekając przy tym na kręgosłup...a jak sie malec przyzwyczai to już koniec..
po drugie - właśnie mój kręgosłup, czekałby tylko na operacje, wiec nie ma szans żeby nosić przed sobą malucha w chuście...
no ale co osoba to inne zdanie...
 
mysiu ale chusty m.in. po to są żeby odciążyć kręgosłup:) Cieżar rozkłada się równolegle na całe ramiona i jest znacznie mniej odczuwalny. To tak jakbyś kilkukilowy plecak założyła na siebie z przodu. Da się wytrzymać, ale jeśli potrzymasz ten plecak w rękach to będziesz wyczerpana. Ja myślę o chuście właśnie z powodu kręgosupa, który jest w badzo kiepskim stanie...
 
Kurcze jakoś mi sienie wydaje, żeby to odciążyło kręgosłup, do tego robić coś z dzieckiem z przodu ciągle na nie uważać, by go nie uderzyć..:sorry: poza tym nie zamierzam nosić dziecka, tzn.w miarę możliwości...Filipa praktycznie wcale nie nosiłam...
 
reklama
pozwole sobie wkleic co mi kolezanka napisala...

"co do chust, no niestety nie polecam tych co zalinkowałaś, ani żadnych chust Pentelki czy jakoś tak, oraz AlMelle no i Womar też ma średnie opinie, raczej kiepskie... To są zwykłe pościelowo - zasłonowe materiały, i tyle. Razi mnie, że w opisach aukcji piszą "chusta tkana". Każdy materiał jest tkany przecież i określenie "skośnie tkana" to też ściema, bo to nie to samo co materiał skośnokrzyżowy. Ja tam fanatyczką nie jestem, kobiety nosiły w szmatach wszelakiego rodzaju i też było dobrze, taka jest prawda. Ale jak masz wybór, i nie spieszy ci się, chcesz, zeby materiał nie wrzynał ci się w ramiona, plecy, żeby zdejmował ładnie cieżar, to poszukaj np używanych, ale lepszych, np nasza polska świetna Nati, albo Girasol, Babylonia..

oprócz allegro tu np dziewczyny sprzedają używane chusty:

Sprzedam

czasem można coś upolowac za 80 pln, do 120 pln w tym zakresie cenowym, to taniutko. Ja polowałam tak na swoją, ale w końcu zadzwoniłam do producentki Nati, i pogadałam, powiedziałam, że 189 pln to ja nie mam, ale bardzo mi zalezy, i moze ma jakąs wybrakowaną, z defektem.. I znalazła za 150 pln już z kurierem 24 h - dostałam nową chustę Nati Brezo, z jednym zaciągnięciem nitki Jest cudna!!!!

I wiem, że 150 to i tak dużo. Ja odkładałam 3 miesiące po trochu, i jeśli ci się nie spieszy, spróbuj też tak, nie wydajesz tyle na raz, jeszcze nie rodzisz przecież, a warto! Jakość jest zupełnie inna.. "


no wiec juz sama nie wiem czy az tak mi ona potrzebna czy nie... kurde ceny mnie dobijaja.
 
Do góry